Автор Тема: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА  (Прочетена 193845 пъти)

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #255 -: Юни 16, 2016, 03:45:22 pm »
 Bat_Vanko!
Май просто пишеш това което ти е известно и не четеш какво пиша и не гледаш какво показвам.
Това го зная и аз идеално и виждам, че не е истина. :)
Гледай и чети какво пиша.
Та това което пиша противоречи с ленц ефекта.
Имам добавен товар и тока пада а напрежението расте. :o

Bat_Vanko!

На az_skeleta  генератора е много различен от моя.
Аз направих и неговия, но по негово искане неговия не е пентаграмен и е само с три бобини.
Ако за теб това не означава нищо, е защото не си в час с такива генератори.
Аз съм напълно в час.  :)
« Последна редакция: Юни 16, 2016, 06:27:43 pm от atos »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #256 -: Юни 16, 2016, 04:04:14 pm »
Драги ми Yoro,
дали ще чета това което ти пишеш или това което баба ми ще напише няма значение - и двамата еднакво разбирате електротехниката.
1. Щом имаш индуктивен или капацитивен товар винаги имаш дефазиране на ток и напрежение с всички съпътстващи това процеси. Единствено при активен товар това не е вярно - остава да докажеш че акумулаторната батерия зареждана с високоволтови импулси е активен товар;
2. Реакция на Ленц съществува единствено в мечтите на незапознатите с процесите. Всички генратори и трансформатори работят като използват тази реакция, в момента в който я заобиколиш те престават да работят. Правиш ли разлика между мечти и реалност...
Изказах конкретни факти по работата на твоят генератор, които обясняват получените ефекти. Ако можеш ти, обясни ги по друг начин, но конкретно с факти а не със сляпа вяра...
Тука не е народно събрание и решаваща роля имат фактите  ;D

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #257 -: Юни 16, 2016, 04:08:32 pm »
Bat_Vanko!
Да не си професор ве?
Защото зная от опит, че професорите са с квадратни глави и ако някой е с повече ръбове е луд. ;D ;D
Май не четеш какво пиша?

Проблема си е твой Bat_Vanko!

 ;D ;D ;D

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #258 -: Юни 16, 2016, 04:15:22 pm »
Проблема си е твой Bat_Vanko!
не Yoro проблема е че не мислиш като пишеш, май само инстинктивно натискаш клавишите  :D :D :D
Не виждам конкретните факти в твоя подкрепа...
АКО НЯМАШ ФАКТИ, ПО-ДОБРЕ ЗАМЪЛЧИ!

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #259 -: Юни 16, 2016, 04:18:50 pm »
Ми ела и мери ти ве
Или си спомняй какво ти е хортувала баба ти. :)

Ела мери и ме опровергай.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #260 -: Юни 16, 2016, 04:26:12 pm »
Понеже си видях ника из постовете ще направя една корекция. Оня ден съм объркал в писането и съм написал ефективност 50%, а не е точно така. С 50% повече е вложената енергия, а общото КПД е 66.6%. Времето за заряд и разряд е едно и също, при заряд има 90 вата за час, при разряд 60 вата за час.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #261 -: Юни 16, 2016, 04:29:03 pm »
Ти нали си го измерил: захранване 34 V * 4А = 136 W. Консумация на реотана от 12 V * 5 А = 60 W. Останалите 76 W отиват за зареждане на акумулатора. КПД = 44% - да не би да си мислиш че като мери някой друг ще го изкара над 1  ;D ;D ;D.
Виж малко по-горе за обяснението за останалите регистрирани ефекти.
П.п. Yoro току що прочетох написаното от az_skeleta, неговото КПД е 66% срещу 44 % при теб - ха сега кой е направил по-ефективен енергоГУБИТЕЛ  ;D

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #262 -: Юни 16, 2016, 04:40:53 pm »
Bat_Vanko!

Никога не бих писал за нещо което не съм видял или направил лично.
Та това е направо тъпо.
Аз пиша за нещо което не се пише в учебниците.
Нямаш никаква представа за какво иде реч, но си КОМПЕТЕНТЕН. ;D ;D ;D
Прекалено стандартен  си. :(
Когато моя генератор беше с три бобини просто нямаше нищо общо с този който показвам сега.

Просто замълчи.
Нищо не ти е ясно Bat_Vanko!
Надявам се, че вече ще пишат колеги с който ще водим някакъв смислен диалог.
Това с Bat_Vanko е направо смешно и си е чист спам.
« Последна редакция: Юни 16, 2016, 06:32:31 pm от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #263 -: Юни 16, 2016, 04:49:55 pm »
Yoro, тук колегите също вярват, а и се надяват някой слънчев ден да разберат от де иде СЕ. Та никой не се дразни с теб, само си казват мнението и резултатите от опитите. Не могат да си изхвърлят знанията и опита и да се съгласят с теб за измерванията ти и заключенията.
Ако досега беше самозахранил, нямаше де е необходимо да водим тия дълги спорове. Нали обеща, че скоро до 10 дни ще видим самозахранване? Нека тогава говорим дали си мерил правилно ли не. Самозахранваш и запушваш на всички устите...


Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #264 -: Юни 16, 2016, 07:34:14 pm »
Да EDM electronics и на мен ми се ще да е така, но виж.

Драги ми Yoro,
дали ще чета това което ти пишеш или това което баба ми ще напише няма значение - и двамата еднакво разбирате електротехниката.


;D ;D

Нови клипове като се срещнем.
За мен не е най важното самахраване на генератора, а това, че ползва енергия нова за нас.

Ми като е наясно да обясни тогава. Явно е всезнаещ, но си трае. ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #265 -: Юни 16, 2016, 07:58:02 pm »
Жоро, не мисли, че не се разбира, че за теб не е важно самозахранването. Тук ако си забелязал няма толкова глупави хора. Да, то за теб не е важно, но ти съзнателно отбягваш този въпрос. Бая време го парираш с теория на измерването.  :D Той е и причината за всички спорове, отк'а заяви, че си постигнал СЕ. Аз мисля, че вече е дошъл момента в който или трябва да го направиш и да докажеш правотата си, или да намериш абсурдно извинение, да твърдиш, че за теб това не е важно и да продължиш да убеждаваш публиката, колко много СЕ има, а как част от нея /многознайковците/ нищо не разбират.

Един твой колега от форума заяви, че открил вечното фенерче, като подписал запис на заповед, забравих му името  :D, но така и не го видяхме това вечно фенерче. Аз по принцип съм наивен и доверчив  :D, но друго си беше де се види това нещо.

Надявам се на демонстрация СЪС САМОЗАХРАНВАНЕ, а не лекция по измерване на импулсни токове и напрежения.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #266 -: Юни 16, 2016, 08:06:54 pm »
Yoro - Как да не е важно дали може да се самозахрани ? Казваш нова енергия за нас и я ползва, тази енергия въобще енергия ли е тогава ? Може би това новото странното не може да се нарече енергия и не бива и не е енергия. Не се заяждам, искам да ти помогна в логиката. Може би има нещо, може  не е енергия и не се покрива с понятието енергия.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #267 -: Юни 16, 2016, 11:09:57 pm »
Здравей колега Yoro,
Определено прекаляваш. Даже и да бъркаме Бедини с Тесла какво от това?
Демонстрирай  повишаване на честотата, оборотите и самозахранване. Сънувал си външно генератора, но логиката му не. Защо ползваш 5 бобини, отговор интуиция?
Кажи как да подкрепя това зрелище?  Можеш или не можеш да направиш СЕ? 
 

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #268 -: Юни 16, 2016, 11:28:20 pm »
Ще го видиш самозахранен  EDM electronics, но съм сигурен, че като видиш другото ще разбереш защо пиша така.
Новият генератор който правя няма да има нужда от батерии.Това вече ще е нещо което си заслужава..


Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #269 -: Юни 17, 2016, 12:35:16 am »
За пентаграма mi68 е писано много и то от преди хилядолетия.

Пентаграмът е използван като символ от Питагорейците. За тях особено значима е появата в него на златната пропорция или 'златното средно'. Евклид по-късно го обяснява чрез задачата за "делене на отсечка в крайно и средно отношение" в Книга 6 на "Начала" (вж. по-долу раздел 'геометрия'). През ренесанса тези интереси отново се възраждат и намират различни прояви
И не само те. Символ ма мощ.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC