Автор Тема: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА  (Прочетена 190006 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #270 -: Юни 17, 2016, 07:57:23 am »
Да, пентаграма има доста интересно геометрично свойство. Но той не е единствената фигура която ги притежава. А и ... това е геометрия, не електротехника.
А защо не поцитираш и други неща от същата статия на Уикипедия? Или не ти изнася? Само се усещаш, че ще прекалиш, нали?

Цитат
В пентаграма пулсират демонските сили, рано или късно, ще осъществят дяволския замисъл – чрез силите на Пентаграма да намерят пътя към Втората смърт.

Цитат
Според древното вещерство пентаграма служи за доставяне на енергия. Ако пентаграмата седи в кръг (кръгът служи за ограничаване на териотрия) енергията ще се концентрира единствено в кръгът и в центъра на пентаграмата. Така по този начин вещерския индивид ще има необходимата сила (енергия) за да постигне своите лукави цели. Пентаграмата най-вече в каквото и да е вярване служи за доставяне на енергия, тъй като тя е била свързана със стотици вярваня и хора, който са били свързани до край с нея. По този начин пентаграмата е станала символът им, символ на оставената енергия след като починат.

В тоя ред на мисли ... да забелязваш промяна в себе си? Огледай се наченки на рога, опашка... Да усещаш мирис на сяра когато генератора работи?

Но тук вече отиваме в едни територии, в които специалистите с махалата са по-сведущи. Но както си тръгнал, не изключвам да сложиш и 5 черни свещи в ъглите на твоя генератор, или да ни обясняваш че добива на енергия от него се влияе от фазите на луната.

Другото което за мен е изключително странно е, че във другия форум където развиваш идеята си никой не потвърди оргонните потоци, дет бълват от твоя генератор. Те там фащат излъчвания от 2 криви тела или от кофа пясък, как па никой не каза една дума за твоето изобретение? Помоли ги да размахат махалата и да ти кажат има ли оргони или няма... :)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #271 -: Юни 17, 2016, 08:22:50 am »
При Жоро има доста напредък, докато Чомби твърдеше, че кара кола с малък акумулатор и обясняваше това само технически, то при Жоро вече виждаме и енергия от третия вид като единственото обяснение за свръх единичност. Така че дори и да дадеш някакво смислено техническо обяснение на явленията в неговия генератор, то те няма как да важат защото тук са намесени особени сили, непознати за класическата наука.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #272 -: Юни 17, 2016, 09:15:26 am »
Здравей колега Yoro,
Определено прекаляваш. Даже и да бъркаме Бедини с Тесла какво от това?

Ами недейте така да бъркате, защото Тесла не се е занимавал с магнити. Не ми е известен негов патент с магнити. Той не е имал способността да вижда "праната", която излиза от магнита, затова и не се е занимавал. Вече в един по-късен момент, един век по-късно, такива способности се развили във форумите през 21 век само у някой, отличаващи се със свръхсензитивност и това вече е станало възможно.  ;D

Моето лично мнение е, че това което ни показва Yoro е чисто Бедини. Мисля и, че магнита нищо особено не прави в случая, той може да бъде заменен с електромагнит - индуктор и то си става направо Тесла-траф. Така ще се избегне механиката. Магнита в случая вдига малко КПД-то на самоиндукцията, но пък я ограничава до силата си, която е константа, докато с електрически индуктор могат да се постигнат много по-високи стойности на самоиндукцията с по-малки размери, по-лесно и с по-малко материали.

Ето това описание вече е Тесла, а при Yoro не е така. И тоя Тесла стана малко, като сол и пипер на всяка манджа...да не се окаже друга истината накрая и да си даде сметка човек, че е преследвал химери. :D

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #273 -: Юни 17, 2016, 10:54:07 am »
..........
Другото което за мен е изключително странно е, че във другия форум където развиваш идеята си никой не потвърди оргонните потоци, дет бълват от твоя генератор. Те там фащат излъчвания от 2 криви тела или от кофа пясък, как па никой не каза една дума за твоето изобретение? Помоли ги да размахат махалата и да ти кажат има ли оргони или няма... :)

 :)  Това че не пишем като за световно глупости като теб и още няколко подобни потребители тук, не означава че не работим - и оргон има колкото искаш в Жоровия генератор, а и пътища за подобрение няколко...
Също така - досега рога и опашки нямаме налични /второто да, но само отпред  ;D/, а резултати има доста. Няма да ги споделям засега, защото са междинни. Само ще кажа, че съкратихме времето за заряд на литиево-йонна батерия чрез еднобобинния "мебелен" вариант на генератора със 40% и същевременно вдигнахме нивото на остатъчния волтаж след разряд за същото време и консуматор без наш ъпгрейд. Това е преди и след обработка, генератора си зареждаше и както го беше направил Жоро - но за повече време и батерията държеше по-малко ток. Т.е. нещата работят, защото тази батерия беше заминала за рая а сега е над 13 волта в статично положение без товар и държи над два часа с даден товар, което беше абсолютно невъзможно преди.
В момента правим пак такъв радиантен генератор от по-различен модел и концепция, с многократно по-силно действие и без транзистори. Надявам се да вървим по правилния път /както и Жоро, защото си говорим от време на време по телефона неща, които не са за форум/.

А плоските шегички и заяждания показват само и единствено нивото на човека, който ги използва  :)

ПП
И изобщо не чакайте наготово да ви кажа как се прави това, както се опитва Жоро - той е алтруист, но аз не съм. Просто информацията е за този, който прави някакви усилия и работи, не е за плямпалници. Ние обменяме идеи и всички ставаме по-богати от това - а с хора които само приказват няма какво да се обмени - там нещата са неравностойни и както се вижда, избиват на простотия и отричане на фактите. Ай със здраве!

 

GMG

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #274 -: Юни 17, 2016, 11:27:26 am »
    Наплива от гаража към мазето е повече от очевиден и разбираем!
Но не разбирам (или не искам да си помисля) защо Димела го играе толкова либерал?

   То човек ахааа да се накани да побликува нещо смислено, експериментче,
или видео и хоп... вижда пост на кадуцея и компания  :(
   По този начин драстично преминава чувството за споделяне!

   Знам какво ще кажат сега някои от говорителите, но - вариантите са два!
Или да се вземат адекватни мерки или да се дадат ключовете от форума
на Асен и компания  :)
     Поздрави!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #275 -: Юни 17, 2016, 12:00:58 pm »
Пропуска се и третия вариант  :D, нещата си остават така, защо трябва непременно да се избира между посочените. Че какво му е, аз мисля че това е нормална работна обстановка. Нормално е да има различия и противоположни мнения. То на всеки не може да се угоди. Въпросът е да се спазват правилата на форума.

Който иска споделя, който не -  не, кое вярно, кое не, но фактите говорят, че никой нищо работещо не е показал и доказал досега. На кой му харесва, на кой не, това са фактите, това е истината.

Когато само се хвалиш и принуждаваш останалите да вярват в което не са убедени е нормално да има ответна съпротивителна реакция, която разбира се е в рамките на добрия тон. Как иначе да се усетят самохвалковците?  :D
Какво ги интересува хората, че някой си твърдял, че имал СЕ и много работел и много ги чувал петлите? Хората биха се заитересували, ако този някой покаже тези чудеса. Ако пък не ще - негово право. Да си ги прави каквото си ще. Да си ги продава, да си ги гледа и т.н. Може и да застане пред огледалото и да види преродения Тесла ако ще  :D ...

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #276 -: Юни 17, 2016, 12:09:00 pm »
 GMG! Значи на това което се пише от повечето колеги му са казва споделяне. Така ли?  :)
Вероятно така го разбират някои.

Аз ще споделя още нещо. :)

Вижте какви са импулсите на генератор който вместо транзистори и тригерна намотка работи с механичен превключвател.

https://www.youtube.com/watch?v=-HqO2szUAPg

Импулсите които показах на клипа  са с такава малка амплитуда, защото осцилоскопът е на метри от генератора.Не е закачена на него сондата. Той е с много мощно излъчване. Нямам високоволтова сонда.




« Последна редакция: Юни 17, 2016, 02:55:11 pm от atos »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #277 -: Юни 17, 2016, 02:17:43 pm »
Yoro, гледам, гледам и не виждам каква е разликата в смисъла от различните импулси. Какво значение има дали са остри или тъпи, при положение че 56 % от вложената енергия се губи. Сложи поне една перка, че да прави вятър в жегата. Тъй и тъй пълниш гушата на енергото, поне някаква полза да има  ;D

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #278 -: Юни 17, 2016, 02:24:04 pm »
Bat_Vanko!  :)
Явно въобще не си в час с това.
За какво пишеш тук? Сигурно от скука?
Щом това за теб е нищо. Просто ме игнорирай.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #279 -: Юни 17, 2016, 03:06:56 pm »
:)  Това че не пишем като за световно глупости ...
Да виждаш нещо освен глупости в тая тема? Или си съгласен за твърдението за пентаграма и неговото значение при зареждането на батериите? Ама с "да" или "не", не ми разтягай локуми.

... а резултати има доста. Няма да ги споделям засега, защото са междинни.
Аз лично ще се радвам ако спрат да се пишат глупости, но уви ... аз само се опитвам да задавам уточняващи въпроси, но които не получавам никакви отговори. А и не само аз. Имаме едни голи твърдения, едни признания че се мери с неподходящи уреди и никакъв опит за конструктивен диалог. Хората питат нещо, питат друго - отсреща има само "Ако си дал" на Емил Димитров...

И изобщо не чакайте наготово да ви кажа как се прави това, както се опитва Жоро - той е алтруист, но аз не съм. Просто информацията е за този, който прави някакви усилия и работи, не е за плямпалници.

А чий го дириш тук тогаз? Информация няма, отговори няма - защо пишеш? За да се заяждаш? Или да поплямпаш само?

P.S. Пффф... админите ... земете затрийте и тоя мой пост, че остана да виси във въздуха ... :(

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #280 -: Юни 17, 2016, 03:26:39 pm »
Жорка в измерванията остава да включиш един отвес и една шишарка. Покани и една врачка със стъклена топка да показва резултатите.

Атанасов_Хасково

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #281 -: Юни 17, 2016, 03:30:26 pm »
... аз само се опитвам да задавам уточняващи въпроси, но които не получавам никакви отговори.

Юлиане, хайде да "уточним" нещо...ти не искаш да получиш отговори въобще, ти искаш отговори, които ТЕ УДОВЛЕТВОРЯВАТ и никакви други!
А тези, които биха те удовлетворили трябва да са на базата на ТВОИТЕ понятия, знания или разбирания (да не казвам усещания), на ничии други?
Човекът ти казва - има намесена и друга енергия, която още не е изучена добре!
Засечено - факт!
Ти почваш - ма що не е изучена с'я, ма що не можеш да обясниш всичко като професор и т.н.
Ми...не може да го обясни докрай Жоро, открил е нещо, споделя го...толкоз!
Кани ви да отидете при него да изследвате процесите с вашите знания и ерудираност - не щете?!?
И...?

Все едно да ви споделя - паднах от 10-тия етаж и оцелях, а вие да ме убеждавате, че съм мъртъв и как не може да съм жив?
На всичко отгоре и да искаш да съм специалист в медицината и да ти изнеса пълен доклад с епикриза! Щото (видиш ли), ако не съм професор по медицина и не мога да го обясня, няма как да съм оживял?!? Тъпо, не мислиш ли?

Казва ви - направих това и това, получава се...еди какво си...

Вие му казвате - не може да си получил "еди какво си", сякаш той не го вижда?

Ти, като си установил от малък, че нещата имат маса и тегло и падат, че има такова животно като "гравитация", това пречи ли ти да я използваш в ежедневието си?
И това, че не можеш да обясниш същността и и от какво точно се поражда, значи ли, че я няма?






Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #282 -: Юни 17, 2016, 03:39:25 pm »
Добре де колеги.

Вие които сте толкова в час. Покажете нещо което сте направили в тази област и го докажете това, че е простотия.
Вече съм сигурен, че нищо не сте направили и си нямате и най-малка представа за какво става въпрос.
Обаче сте много КОМПЕТЕНТНИ.
Вече съм сигурен, че тези които щяха да идват при мен няма да дойдат, понеже ще трябва после да опишат това което са видели, а и всичко ще бъде заснето на клип.
Вижте какво са писали след като им писах, че ще снимаме генератора самозахранен и ще видят и други неща.

Ми тва е... ;D ;D ;D ;D

Май няма смисъл да пиша повече?

Повечето от вас отдавна щяха да забравят за тук.
За това и колеги които са направили работещи устройства вече не пишат тук.
 
« Последна редакция: Юни 17, 2016, 05:46:37 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #283 -: Юни 17, 2016, 04:00:35 pm »
... Човекът ти казва - има намесена и друга енергия, която още не е изучена добре!
Засечено - факт!

Факт викаш .... :) Къде е факта, че не го видях?

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #284 -: Юни 17, 2016, 04:20:05 pm »
Не съм ти виновен, че си сляп за това. :(
То това май е генно заложено.