Автор Тема: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА  (Прочетена 194015 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #240 -: Декември 15, 2015, 07:26:38 pm »
Това е така колега, но света се възприема от различни гледни точки. Чуствата няма как да се обяснят на разума трябва да се види и пипне. Ако не виждаш как се... движат соковете по стеблата... песен на Силвия Кацарава от LZ. К-во правим да обясним нещата? Има изход числото пи-3,14, фи-1,6 са неточни числа. Логически има нещо, което разбалансирва и създава развитие, прогресия или регресия.
Успех, творчеството е индувидуален процес, масовката е сигурност, може да се скриш временно и масовка не ти трябва!
« Последна редакция: Декември 15, 2015, 08:55:05 pm от RUS »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #241 -: Януари 30, 2016, 08:02:47 pm »
Въпрос към Жоро за коментар:
По дадената от теб принципна схема отнасяща се само до една бобина с ОСЕМ Работни намотки и ЕДНА Тригерна (общо девет намотки), прибавям още ДВЕ отделни бобини САМО с по ОСЕМ работни намотки и захранващите ги Схеми.
Въпросът е - правилно ли са направени двете допълнителни схеми (изтрити са акумулаторите, тригерните намотки и потенциометрите) и правилно ли са свързани?

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #242 -: Януари 30, 2016, 08:47:32 pm »
Да така е както си го показал.Само, че за да не се използва голям резистор от тригерната подавам на всяка платка към резистор 5W с нужната стойност който е свързан към резисторите на базите на транзисторите.
« Последна редакция: Януари 30, 2016, 11:27:34 pm от Yoro »

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #243 -: Юни 16, 2016, 12:43:21 pm »
Здравейте колеги!

В темата Бедини  ви показах този клип.


https://www.youtube.com/watch?v=wWWIeZQkzDA

Вижте към края на клипа когато откачам консумацията от 5А от батерията.
След като махнах реотана напрежението се повишава веднага и после като наново включа реотана към батерията напрежението остава по високо и още се покачва с включен реотан.Има и още нещо.Просто го пропуснах да ви го покажа на клипа.Когато включа реотана към батерията като се зарежда в този момент тока на захранването и тока за зареждане на батерията падат. Вместо да се увеличат.На следващия клип ще го видите и това.
Пишете моля какво мислите за това. Ако някой иска де. :)
Аз имам обяснение за това, но искам да видя и други мнения.

Поздрави и успехи! Жоро!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #244 -: Юни 16, 2016, 01:10:10 pm »
Yoro, ти не искаш обяснение. Искаш потвърждение на това, което ти мислиш и не приемаш никакво друго мнение.
откакто си почнал да пишеш за това бедини ти обяснявам, че това което показват уредите ти е абсолютно свободно съчинение. Аналоговите (стрелковите) очевАдно не могат да отчитат пикове от порядъка на микросекунди, мисля че никой, дори и ти не се съмнява в това. Цифровите ... имаш ли идея примерно с каква скорост семплира ADC-то на някой от уредите ти? По какъв алгоритъм обработва информацията, дали няма филтър който да чисти смущенията (и покрай това да "чисти" точно тия пикове, с които работи бединката ти)?
Чувал ли си за Root Mean Square, и имаш ли идея дали твоите цифрови измерителни уреди имплементират този алгоритъм за изчисляване на напрежението? Защото той е приложим САМО и ЕДИНСТВЕНО за синусоидално ПРОМЕНЛИВО напрежение.
Синия волтметър закован на бединката - той от какво се захранва? Щото има така изглеждащи уреди, които се захранват от измерваната верига. Ако е така - бъди сигурен че с тия пикове тоя уред прави толкова големи грешки, че не е истина.

Още - оранжевия мултимер е настроен на измерване на право напрежение, белия стрелкови амперметър доколкото виждам също е с маркировка за мерене на прав ток. Смяташ ли че тока който протича по веригата която мериш е прав? Или не правиш разлика между прав, променлив и импулсен ток?

Как искаш да коментираме показания, които (поне за мен) са явно погрешни поначало?
Пусни си осцилоскопа, погледни картинката с и без товара от реотана и ще видиш откъде ти идва разликата в показанията.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #245 -: Юни 16, 2016, 01:37:21 pm »
Много бъркаш  juliang! Ти писа и нищо не написа. :)
Пиши какво мислиш Зная, че ми трябват други уреди, но ги нямам.
Както и до е.Тези които имам не отчитат точно, но тока дори и с грешка да е тока пада и то видимо.
Като включа реотана към батерията пада тока за работата на генератора и този за зареждане на
батерията също пада в този момент.Нормално е като се ползва повече ток то и този на захранването и за зареждане на батерията да се повишат.А те падат и батерията продължава да качва напрежението с включен товар от 5А.
Батерията не държи.При консумация от 5А веднага пада.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #246 -: Юни 16, 2016, 01:54:06 pm »
По спомен, Бедини каза, че при по ниско съпротивление на товарът, устройството черпи по- малък ток.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #247 -: Юни 16, 2016, 01:56:40 pm »
Да, но аз не поставям батерия с различно съпротивление а консумирам от батерия и то такава която не държи на консумация .Гледай клипа.
От къде е тази енергия щом не се покачва тока и за зареждане на батерията.
Неговия генератор не може да работи така.
Зная го от колеги които имат негов генератор с десет бобини.

https://www.youtube.com/watch?v=wWWIeZQkzDA
« Последна редакция: Юни 16, 2016, 02:11:57 pm от Yoro »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #248 -: Юни 16, 2016, 02:26:29 pm »
Yoro, аз съм съгласен с всичко което ти каза juliang, най-вече това:
Yoro, ти не искаш обяснение. Искаш потвърждение на това, което ти мислиш и не приемаш никакво друго мнение.
И на мен ми се струва, че ако някой каже различно от твоето мнение, не го приемаш.

Аз ще те помоля да измериш напрежението в изхода на акумулатора през диод и кондензатор /детектор/, така уредът ти ще покаже съвсем друга стойност и ха да видим тогава дали ще ти дава около 12-15 V. Убеден съм ще ти даде много по-високо напрежение. А реалното е по-ниско. Грешката ще се появи от върховата стойност на импулса, а не от средната му стойност. Ето това е и грешката на твоя уред по начина по който я мери. В изхода ти не мериш постоянно а импулсно напрежение на което нулевата му стойност е всъщност постоянното напрежение на акумулатора. Тогава какво ще кажеш за "коректното ти измерване"? Акумулаторът ти няма как да филтрира късите импулси, дори и кабелите ти имат индуктивност и дока протече ток през тях до акумулатора и те свършили. Много грешки има в този начин на мерене. Когато видях какви искри хвърчат, като разединиш клемата на акумулатора, направо ми се наелектризира перчема през монитора.  ;)

На входа по-коректно би могъл да видиш какво става направо, като мериш тока и напрежението на мрежовото захранване, но трябва да знаеш и колко ти е КПД-то на ТЕС-а при определено напрежение в изхода му.

Най-коректния начин на мерене е обратната връзка между входа и изхода. Това което искаме всъщност от теб от край време.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #249 -: Юни 16, 2016, 02:27:12 pm »
Преместих дискусията в моята тема защото моя генератор не е като на Бедини и ще заблуди някои от колегите.
Това , че има бобини и ротор с магнити не означава, че е Бедини.Всички автомобили имат четири колела ,педали, кормило и двигател, но са много различни...Нали?
Скоро ще видите и генератор без транзистори. Като на Тесла.
Това е истинския генератор. Той няма да има нужда от батерии а от понижаващ траф.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #250 -: Юни 16, 2016, 02:31:11 pm »
От твоята уста в Божите уши. Но аз бих искал да го видя най-вече без външно захранване.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #251 -: Юни 16, 2016, 02:46:54 pm »
EDM electronics! В тази област няма специалисти. Преоткриваме това което е показал Тесла. :)
Това което направих го направих по интуиция.А колкото и странно и налудничаво да прозвучи
го видях като на клип и то цветен като съм буден. :o
Много от машините които съм правил преди също така съм виждал най сложните модули.
Имаше моменти в който си мислех. Айдее. Разхлопами се дъската.. ;D ;D
Но, нее! Това което го виждах по този начин просто ставаше и работии..
Само, че почти всичките ми познати колеги гледат машините които направих като голям камък и не проумяват защо така съм ги направил. :(
Та да си дойдем на приказката. Като идваш при мен вземи каквито уреди имаш и ако имаш и свестен инвертор го вземи и него. Ще видиш ефекти които не си виждал и дано успееш да ги обясниш.
По лесно е по телефона, но ти не го даваш. Твоя № де. Моя го имаш.Добре е да говорим преди да тръгнеш към мен.

EDM electronics!
Не разбирам какъв е проблема да говорим по телефона.

Просто ще е по лесно. :)

Та ако размислиш дай ми твоя тел.№.

Поздрави Жоро!
« Последна редакция: Юни 16, 2016, 06:25:03 pm от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #252 -: Юни 16, 2016, 03:03:20 pm »
Уредите ми не са по-различни от твоите, така че е безсмислено да ги нося. Инвертор такъв какъвто ти трябва нямам, но хайде като се видим ще го обсъдим, може и да се хвана да направя такъв за целта, да дам и аз моите 5 ст. за каузата на форума. Мога да ти направя много добър инвертор, имам и всички необходими елементи /корави мосфети и ферити/, но при мен времето е голям проблем. Трябва да си отделя от съня, за да правя инвертор, такова е положението. Иначе никакъв проблем, даже с кеф.

Е, трябва да има някаква развръзка твоя случай. Аз те намирам за най-интересния у форума. Или ще си истинския Бедини ин Булгериан, или ще се убедиш, че си се заблудил, като толкова време не си мерил коректно. Далеч съм от мисълта, че умишлено ни заблуждаваш /а има такива колеги във форума/, но трябва да примеш факта, че има фрии енергетични атеисти и те са много полезни.  ;)

Бахти, аз ако имах това нещо вкъщи, сън нямаше да ме хване, докато не докажа на себе си СЕ. Не им вярвам на показанията на уредите. Бих се вслушал в предложенията на колегите.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #253 -: Юни 16, 2016, 03:04:21 pm »
Колеги!

Ако не се научим да работим в екип ще е трудно.
Крайно време е да преодолеем комерсиалните цели и да го направим съвместно нещото.
За да има утре и за наследниците ни. На енергомафиотите не им пука за нищо друго освен за печалби.
Страхотна тъпотия, но е факт.  След нас.  ПОТОП. :(

Какво ще оставим като наследство на нашите наследници?
Унищожена планета. :(

Мисля, че все още може да я предотвратим тази простотия.

EDM electronics!

Ми и аз почти не спах докато не разбера какво се случва.
И благодарение на това и ви пиша сега.
Като се видим ще ти обясня за какво става въпрос защото това е още по невероятно.
Късметлия съм , че съм пуснал генератора на фул мощност в точния момент.
Ина, че сега щях да си хортувам с Тесла. В отвъдното.

Хубава песен и със страшно верен текст.
https://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
.........................
Колеги и не бъркайте моя генератор с този който е направил Бедини.
Много различни са. Зная какво е направил Бедини.
Друг генератор е неговия.
Не го пишете повече моя Бедини.
Крайно време е да избиете нихилизма който ви насаждат и да се гордеете, че сте Българи.

Това е моя генератор.
http://garaja.net/viewtopic.php?f=7&t=198

На Бедини е много различен.
« Последна редакция: Юни 16, 2016, 06:27:08 pm от atos »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #254 -: Юни 16, 2016, 03:33:44 pm »
Yoro, в това че тока пада при включване на реотана няма нищо необичайно! Явлението се нарича "реактивен ток". Другояче казано дефазиране между ток и напрежение. В електротехниката е известно че при дефазиране на напрежението тока силно нараства и дори има опасност от стопяване на кабелите - затова това явление е нежелано. В съвременните електростанции има поставени така наречените "компенсатори на реактивна енергия".
При тебе има малко нестандартен генератор (като изпълнение а не като процеси), но всички ефекти на големите генератори ги има и тук. Единият от тях е "генератор с капацитивен товар". Акумулаторната батерия има активно съпротивление при консумация, но при зареждане с импулсен ток тя вече се явява капацитивен товар при това с нелинейна характеристика. И тука както при всеки капацитет има дефазиране на напрежението от тока. Активната мощност е ниска поради дефазирането. Когато се включи реотана дефазирането се измества в посока на сфазиране между ток и напрежение. Тъй като си поставил ТЕСа в режим на токово и напреженово ограничение едновременно - активната мощност не може да се измени. Остава възможността според уравнението P = U * I * cos (fi), да се промени или тока или напрежението или и двете. В случай че сработи напреженовото ограничение - тока ще падне до достигане на баланс в системата.
Тука трябва да се вземат предвид и реацията на Ленц, която индуцира насрещен магнитен поток в резултат, на което полезният магнитен поток (т.е. този който прави полезната индукция) намалява. Съответно намалява и индуцираният ток и напрежение. При трансформаторите това намаление се компенсира чрез увеличаване на тока през първичната, но тука не може да се получи увеличаване на потока на магнита.
При твоят генератор няма нищо ново и необичайно, а само комбинация от познати ефекти. Това в крайна сметка дава отражение на КПД-то и то в случая се движи под 1, или както каза az_skeleta около 50 %.
Природните закони нямат нищо общо с късмета или часовете сън в денонощието, и който не го е разбрал рискува да превърне денят и нощта в 24 часов живот в мечтите си...