Автор Тема: Политиката и политиците ни!  (Прочетена 395286 пъти)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #900 -: Август 14, 2016, 10:01:54 am »
plcsoftПолучил си го и то поне три пъти. Проблема ти е, че ти не приемаш нищо различно от твоето мнение. поради което не виждам смисъл да отговарям и четвърти път. За какво ти е моят отговор ти си имаш твоя и нищо друго не признаваш.  Подозирам, че причината да не те удовлетворява моя отговор е, че той за разлика то твоя не снема то теб отговорността за проваления ти живот.
Свободата е на 2 крачки от теб, но няма кой да ги направи вместо теб самия.


Извинявай, но пак се опитваш да шикалкавиш!? Не е достойно!? Ще пренебрегна личните нападки, не ме интересуват!?Просто ти пожелавам, вечно благополучие и постоянни сполуки в живота ,явно си ачъкгьоз :) !? Дано никога да не я докарваш до моето положение!?
 И понеже съм си упорит и наивен ще ти задам въпроса за четвърти и последен път(за мен това е изключение, по-принцип правя три опита и от там нататък........). Та, основният въпрос който ме гложди е !!! Внимание!!! Защо аджеба при толкова високо развита технологизация на съвременното западно общество е необходимо човек да работи толкова много(почти през целият си съзнателен живот). Давам пример!!!! След като примерно будиските монаси без да работят живеят по-150-160 години!? Защо???
Айде и жокер!? :) За какво ни е тази технологизация!? След като тя ни убива по-бързо???
Ако забелязваш, ти давам постоянно жокерчета!? Не вярвам да не си забелязал!?!? ;D ;D
Май Атос ще се окаже прав!? Ти си като жените, никога няма да излезеш достойно от капана който сам си заложи!? :) :) :) :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #901 -: Август 14, 2016, 10:21:31 am »
Цитат
Внимание!!! Защо аджеба при толкова високо развита технологизация на съвременното западно общество е необходимо човек да работи толкова много(почти през целият си съзнателен живот

Цитат
Защо аджеба при толкова напреднали технологии и производства, западният човек е принуден(насилван) да работи 40-50 години за едната прехрана и подслон основно.Защо

Забелязвам известна разлика в предния и сегашния въпрос   и не ми подавай жокери а се опитай да вникнеш в това което аз пиша така както аз се опитвам да вникна в това което ти пишеш.
Цитат
За какво ти е моят отговор ти си имаш твоя и нищо друго не признаваш.


Цитат
За какво ти е моят отговор ти си имаш твоя и нищо друго не признаваш.

Цитат
За какво ти е моят отговор ти си имаш твоя и нищо друго не признаваш.
Ти дори не си прочел и асимилорал какво ти пиша в предния пост за това ти го цитирам три пъти. дано го прочетеш този път.

Не ми се прави на даскал АКО ДЕКЛАРИРАШ ЧЕ ДОПУСКАШ ВЪЗМОЖНОСТТА НЕ ТИ ДА СИ ПРАВИЯ В ТАЗИ ДИСКУСИЯ БИХ Я ПРОДЪЛЖИЛ. За теб това явно е някакъв урок или лекция в която ти си лектора. На мен обаче тази лекция ми тъпее защото аз от личният си опит съм се убедил че приказваш глупости. За теб може и да не са, но от моята камбанария света не изглежда толкова мрачно място. 

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #902 -: Август 14, 2016, 12:34:40 pm »
Според мен отговора беше даден - свободни и независими икономически хора по-трудно се управляват. Според мен това е една от основните нещата при така наречения "социализъм" средствата за производство, земята, външната търговия и валутните операции да са монопол на държавата. Защото ако може да произвеждаш, да търгуваш и пда обменяш валута ставаш малко или много независим от държавата.

Не си мислете, че на "Запад" нещата са много по различни - има научно изследване, доказващо, че  СAЩ са олигархична държава, а не домокрация.
А консуматорската култура е била специално развита с масови психологически манипулации с участието на племенника на Фройд - Едуард Бернайс - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B4%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%B4_%D0%91%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%B9%D1%81   / https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D1%81,_%D0%AD%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B4 , преди това американците си купували предимно само това, което и колкото  им е било нужно, а това може да значи, че не се продава много :o! Бил е специално нает от определени среди да им "хакне софтуера" на американците - и май се е справил със задачата, което предполагам че му е донесно много тежка карма разбира се.

Разбира се, ще има корекции. Нещата няма да продължават само така - ще дойде момент, в който много хора няма да издържат на новите енергии, които идват на Земята. Ще има нов вид естествен подбор - духовно енергиен. Сега в хората доброто и злото е смесено, но в бъдеще добрите и лошите хора ще са ясно отделени групи и ще им личи дори на лицето. Много хора ще започнат да виждат духовно и това ще промени не само науката, но и социалните отношения. В процеса ще имат влияние и огромни планетарни катаклизми, от които населението на Земята силно ще намалее.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #903 -: Август 14, 2016, 09:30:36 pm »
Хълк, отговорът беше даден, но от мен, а беше поискано мнението на Радико-неговият поглед!

Радико...
"Атос отново използваш думата заробване, но май има малко прогрес:"
Прогресът е в теб, понеже явно трябва да резюмирам до прости словесни уравнения мисълта си, та да я разбереш!
Разлика забелязвал, разбираш ли ("известна разлика в предния и сегашния въпрос") ? ? ?
Разлика НЯМА!
Единствената разлика е, че започваш да схващаш какво те питат вече!
Питат те за конкретно становище, ти - общи приказки (пролетарии, буржоазия и дрън-дрън).
Никой не те пита КАК Е сега - това всички го знаем, питат те - Защо ти лично мислиш, че е така, как си го обясняваш?
Ако не си си поставял този въпрос, никой няма да те съди, не се бой!
Просто кажи - не ми е хрумвало да го осмислям и...толкоз!

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 792
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #904 -: Август 14, 2016, 10:37:08 pm »
Атос-определено не си прав!Човека просто иска да доминира по някакъв начин!Няма значение дали ще обижда,дали ще засяга опонента,ще подменя темата на спора,ще шикалкави по всевъзможни начини,ще пробутва мненията си така,че да са най неразбираеми,за да може впоследствие да триумфира,кат евентуално реши да ги разясни на дивящата се публика...Какво да се прави-за съжаление,това не е манталитет-по скоро пролича на диагноза...ААА забравих да спомена,че кат не му отърва се скрива под предлог,че видиш ли сега хич няма време да налива акъл и да сипе бисери,защото в най-скоро ще ни осени с неговата блестяща идея за най най свободната енергия...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #905 -: Август 14, 2016, 11:46:27 pm »
Цитат
Ако не си си поставял този въпрос, никой няма да те съди, не се бой!
Просто кажи - не ми е хрумвало да го осмислям и...толкоз!
Много много къса памет Ще си променя профила отново белким се сетиш колко са жалките опитите на всяка цена да ме накараш да кажа нещо подобно на това в горния цитат. Проблема е че ако не съм мислил по някоя тема просто не пиша по нея.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #906 -: Август 15, 2016, 09:58:00 pm »
Много много къса памет Ще си променя профила отново белким се сетиш колко са жалките опитите на всяка цена да ме накараш да кажа нещо подобно на това в горния цитат. Проблема е че ако не съм мислил по някоя тема просто не пиша по нея.
Не бе, просто те питаме ти какво мислиш?
Никой не те кара да кажеш нещо точно определено, след като си го мислил...ми...кажи го, няма да ни опръскаш:)
Не анализи от социолози, не статистики...СОБСТВЕНА МИСЪЛ?

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #907 -: Август 15, 2016, 10:20:52 pm »
За който не се е сетил, някои неща специално са направени/организирани, а не че не може по друг начин. Всичко това се заплаща, включително и колониалното черпене на ресурси на едни страни от други-> кармата трябва да бъде изплатена. Може би и с "джихад".

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #908 -: Август 15, 2016, 10:51:17 pm »
Това значи, че ние-българите сме "кармично помазани" ли?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #909 -: Август 15, 2016, 11:07:49 pm »
Цитат
Не анализи от социолози, не статистики...СОБСТВЕНА МИСЪЛ?
Всичко написано по въпроса са си лично мой изводи. Ако има съвпадение с анализи на други хора то това си е съвпадение. Тези неща не може да се определят като патент на един човек и край. Освен това не претендирам това което съм написал да е единствената и цялата истина. Понеже задавате с plcsoft  уж един и същи въпрос по изключително противоречив начин, за това и отговорите изглеждат неясни. Хеле пък твоя "въпрос" който ако се анализира още малко ще стигнем че всъщност питаш: Какъв е отговора на вечния въпрос за живота, вселената и за всичко.
Ами Дъглас Адамс го е казал доста преди аз да започна да се питам изобщо за тези неща:
  Отговора е "42"

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #910 -: Август 15, 2016, 11:14:29 pm »
Това значи, че ние-българите сме "кармично помазани" ли?

По-добре без колонии определено. Някои страни ще потънат, България ще бъде запазена.
Славянството има мисия, а това касае и българите, въпреки че не сме само славяни.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #911 -: Август 15, 2016, 11:29:52 pm »
Хълк имам чувството, че нещата които казваш са малко преекспонирани То че има много неща които са силно вероятни в думите ти има.
Примерно:
Цитат
В процеса ще имат влияние и огромни планетарни катаклизми, от които населението на Земята силно ще намалее.
Сигурен съм, че сега Юлиян или някой друг песимистичен реалист ще каже че това са недоказуеми пълни глупости, но защо управляващите се готвят да ги посрещнат тези събития и при това старателно се стремят да увеличат шанса си за оцеляване.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #912 -: Август 16, 2016, 01:05:24 am »

Примерно:Сигурен съм, че сега Юлиян или някой друг песимистичен реалист ще каже че това са недоказуеми пълни глупости, но защо управляващите се готвят да ги посрещнат тези събития и при това старателно се стремят да увеличат шанса си за оцеляване.
Не са преекспонирани, имам данни...

- щом още преди около 10 г. (и повече) тогавашния министър на извънредните ситуации на една обсъждана в друга тема страна на ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ коментира в смисъл, че поради наличието на голяма морска граница вече се има предвид повдигането на нивото на световния океан!...
- Известния йога гуру Сай Баба е казал на едни гъркини да запазят образци от гръцката култура - в България...

Цитат
Европа ще бъде изменена. Там, на Средиземно море, Гърция, ниските места ще бъдат под морето. Ниските места на Западна Европа ще бъдат под морето. И българинът тогава няма да носи калпак, англичанинът няма да бъде англичанин. Ще имате една нова раса, едни хора не като сегашните, но като ги погледнете, светли ще бъдат при сегашните. Но тогава какво трябва да се прави? То е един път, който трябва да се изяви сегашното човечество. То е един път от 2100 години. Те са два дни и няколко часа. В съзнанието на тези велики същества, които управляват сегашните събития в света, тези 2100 години са като два дни и няколко часа, около два часа или около час и нещо. Два дни и един час, това не е много нещо. Писанието казва: “Тисящи години пред Бога са като ден.” 

Та и вие искате да знаете кога ще се оправи светът. След 2100 години. Така го кажете. Аз разбирам всякога, когато съм говорил, че след десет години, под десет аз разбирам едно божествено число, което включва подсъзнанието и свръхсъзнанието. Ако ние искаме, още сега Царството Божие може да дойде. За някои хора, които искат, може да дойде. Но след 2100 години на земята ще има ред и порядък, земята ще се измени и във всяко едно отношение, климатическо, органическо. Земята в пространството наближава вече да дойде в съприкосновение с една нова Слънчева система, която ще упражни грамадно влияние върху цялата наша Слънчева система. Може би след 2100 години светлината на месечината ще се измени, няма да бъде светла като сега, но малко синкава. След 2100 години на месечината ще има растителност. Това са пророчески работи

Петър Дънов, неделна беседа  от 6 ноември 1932 г.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #913 -: Август 16, 2016, 05:49:04 pm »
Понеже много хора сигурно си мислят, че пиша глупости ще представя на вниманието им един интересен факт, е поне на тези които живеят в София или идват често насам. Когато излизате от София в посока Варна и стигнете околовръстното намалете малко скоростта и погледнете внимателно в дясно и напред.  После минете под околовръстното, намалете отново и погледнете вдясно и назад. А сега намерете седемте разлики в картинките. Е, забавлявайте се.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #914 -: Август 16, 2016, 10:56:25 pm »
Отговор #908 Изобщо не е в противоречие с долните цитати от правилата на форума нали така.

http://mazeto.net/index.php/topic,8592.0.html

Цитат
8. Придържайте се възможно най-близо до поставените въпроси по време на дискусията в темите. При особено големи отклонения на мненията от първоначалния замисъл на темата, последната може да бъде разделена на две или повече части. Темата ще бъде затваряна след установено залагане на конфликт в нея и повишаване на напрежението. Отворена нова тема със същото съдържание ще бъде отстранявана.

Цитат
11. Уважавайте и ценете труда и времето на другите участници във форума. Забранени са всякакви обидни думи, преки характеристики/квалификации/обиди/заплахи, интригантство. Забранено е всякакво поведение, провокиращо конфликти и повишаване на напрежението.