Автор Тема: Политиката и политиците ни!  (Прочетена 395236 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #885 -: Август 11, 2016, 08:03:34 pm »
Е...Радико...извинявай, но аз лично не те разбрах какво точно искаш да кажеш или - как това писание отговаря на подобен въпрос, зададен от plcsoft?

Аз се опитах да му отговоря (според моите виждания), но не разбрах твоите?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #886 -: Август 11, 2016, 08:51:51 pm »
Цитат
Всеки ден виждам работници който като излизат от цеховете им се клатят краката и едвам се дотътрят до колите си от преумора въпреки роботизацията и автоматизацията която е налична в завода. И то само защото са имали глупостта да теглят кредити от банки. И сега са в безизходица и се налага на  ден да хвърлят по десет тона олово за да си заработят мизерният надник за да си погасят кредита

Цитат
Защото такъв е бил техния избор


Цитат
Защо аджеба при толкова напреднали технологии и производства, западният човек е принуден(насилван) да работи 40-50 години за едната прехрана и подслон основно.Защо?
Разтълкувайте ми това оранжевото и аз ще ви разтълкувам отговора.
Що за животно е това от оранжевия текст????
Да не би да са ония дето монополните корпорации всяка година насила ги карат да почиват по 15 дни я по Тенерифе я по Ларнака я по Малдивите за да могат през останалото време да ги експлоатират. За тия ли бедни хорица става дума ми кажете, пък после ще ви обясня какво искам да кажа.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #887 -: Август 11, 2016, 10:11:17 pm »
 :)Виждам че, докато си поливах доматите е имало дискусия тук!?
 Атос напълно съм съгласен с написаното от теб!? Въпроса ми е повече риторичен! Но, не беше нужно чак толкова подробно!? За мен отговора на въпроса "Защо" е много кратък и може би неочакван за някого и  е -Скритият подтекст на Демократичната Система е-  декларира се свобода и се заробва. Демек всичко е камуфлаж бате!  Не зависимо колко ще е развита технологията. Нищо добро не чака човека като цяло. И никога не го е чакало!? А как да бъде иначе след като Алчността, злобата и завистта са основна движеща сила на тази система.! Както искате така го разбирайте!!! Самата система, така дресира хората попаднали във мрежите и!? Това е недекларираната част от действията и!
А относно пързалките на Радико. Въобще не си в час моето момче!? Извинявай че така ти говоря, директно! Но,трябва малко да изключиш Интернет, Телевизията и да оставиш душата и Ума ти да общува с природата (детето на това прекрасно Същество нашата Голяма Майка- планетата Земя) която ни дава храна и подслон без да иска нищо в замяна и  търпи диващините ни!
За Западният човек Радико имам предвид Западното общество и ценностите който се опитва да прокламира и налага. В момента се опитваме да анализираме недостатъците на тази система към която сме впримчени и ние като нация. Това е моята цел. И ако е възможно да по-променим нещичко. Че става 26 години ми дере кожата тази Декорация а, дали ще имам кожа за още 26 години?  :D Вече съм на 47 години и  остатъка от дни на този свят започна много да намалява като бройка! Като на всички ни де, не знам дали го осъзнавате.!? Та за това.......де, беше това лирично отклонение!? :)
« Последна редакция: Август 11, 2016, 10:28:41 pm от plcsoft »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #888 -: Август 12, 2016, 03:20:45 pm »
Цитат
Въобще не си в час моето момче
Първо благодаря за израза "моето момче" но нямам нужда от комплименти, в бъдеще спокойно можеш да ми викаш "батко" защото седем години разлика в моя полза въобще не са за пренебрегване.
А това, че не съм в час от твоя гледна точка е съвсем правилно. Да аз отдавна съм го минал този час в който си ти, даже и тази учебна година.
 
Цитат
Западното общество и ценностите който се опитва да прокламира и налага. В момента се опитваме да анализираме недостатъците на тази система към която сме впримчени и ние като нация. Това е моята цел. И ако е възможно да по-променим нещичко
Добре много добре и съм убеден, че знаеш какво трябва да се промени или поне, че смяташ че знаеш. Знаеш ли обаче как може да се постигнат промените. Защото ако не знаеш това означава, че просто си мечтаеш в писмена форма.
А и Крайно време е да се уточним кой какво разбира под някои определени термини Понеже със атос постоянно повтаряте термина робство, и че сегашните хора са роби ще си позволя да ви задам един въпрос:
Има едни обществени образувания които имат строга йерархия имат си един главен член водач и после други по надолу в както казах строга последователност на правата и задълженията. Тези обществени образувания не са човешки а са на вълци и се наричат глутници. По долните членове на глутницата безпрекословно се подчиняват на водача. Та въпроса ми е:
 Това значи ли, че те са му роби.   

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #889 -: Август 12, 2016, 04:01:19 pm »
седем години разлика в моя полза въобще не са за пренебрегване.
Не бих го определил като "полза"  :D


По долните членове на глутницата безпрекословно се подчиняват на водача. Та въпроса ми е:
 Това значи ли, че те са му роби.
Не, не са му роби, те са членове на обществена единица, имащи нужда от водач - никой няма да ги спре, ако искат да станат единаци! Водачът НЯМА да се опита да ги спре!

За разлика от вълците, ако тук се опиташ да станеш единак - СИСТЕМАТА те смазва (инструменти - бол)!


Алчността, злобата и завистта са основна движеща сила на тази система.! Както искате така го разбирайте!!!

Да уточним и това - "алчността, злобата и завистта" са просто ИНСТРУМЕНТИ за управление, към които човешката психика е безпрекословно податлива!
Основната движеща сила тук е...ВЛАСТ и управление!
Дори е умишлено въведено като заблуждение, че ако "победим" въпросните алчност, завист и злоба, ще просперираме - просто ще се сменят средствата за манипулиране - перфектно!
Алтруизмът, състрадателността и хуманността също могат да бъдат използвани за манипулация - факт!


Радико, пояснявам и заради теб, понеже се правиш все на неразбрал - ЗАПАДЕН ЧОВЕК в посоченият контекст означава някой, който има по-висок стандарт от нас (за да е с относително абсолютна стойност въпроса, без да се намесват "типично българските ни тегоби"), някой, за когото не е ежедневна мисъл как ще си плати тока или как ще си напълни хладилника.
Та...въпросният ЗАПАДЕН ЧОВЕК, защо не е привилегирован да не бъхти като вол - това е!
Аз отговорих - защото има излишно създадени потребности и съответно - ограничения за задоволяването им...твоето мнение?

Грешката тук е, че се прави директен еквивалент между природните обществени формации (глутница, мравуняк, кошер, стадо, пасаж делфини) с човешкото общество, а то не е точно така!
Ако не вярваш - опитай се да внедриш потребност от...слънчеви очила за муфлоните или обувки за шимпанзетата...да видим резултата?


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #890 -: Август 12, 2016, 04:36:10 pm »
И при вълците системата ги смазва като се отделят. Само, че ролята на системата играе зимата. Когато обаче системата си отиде напролет глутницата се разпада. Така е и при хората никой няма да те смаже освен евентуално и най вероятно  ти сам себе си. Или снега през зимата. За вълците е показателно още едно нещо което е в действие и при хората в случая. Лова се извършва реално от 2 до 4 от най силните индивиди които реално нямат нужда от другите за оцеляването си те обаче не гонят от глутницата останалите "излишни" членове. Даже им оставят и храната "след като са се нахранили разбита се" Това е естественото поведение измислено от "майката природа" и така е и при хората. 
Цитат
Та...въпросният ЗАПАДЕН ЧОВЕК, защо не е привилегирован да не бъхти като вол - това е!
А защо мислиш че не е. Привилегирован е и още как. Покажи ми немец да мете улици или да чисти канализация примерно. По лесно ще е да намериш Евреин миньор. Я си погледнете календарите на компютрите и обърнете внимание, че там пише 2016 а не 1916
Когато човек АНАЛИЗИРА той сравнява, та с какъв друг модел предлагате да сравним западния модел за да опишем по точно недостатъците му.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 449
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #891 -: Август 12, 2016, 04:47:34 pm »
Атос, не си прав.
За съжаление българина има голям апетит, който не съответства на възможностите му. Има и българския тарикатлък и егоизъм.
Кажи ми ако можеш ... защо някой ще ходи за 300 лева заплата в завод или в офис? Защо изобщо има такива хора, които са съгласни да бачкат 8 часа и след това да не могат да си платят тока? Защо няма стачки, защо няма спонтанни протести, като всички са толкова умрели от глад? Имаш ли идея ако 2 млн пенсионера се съберат на жълтите павета какво ще стане? Каква друга работа имат пенсионерите с бастуните, а не излезнат да заявят, че пенсиите са мизерно ниски?

Ама не ... българина ще вземе бърз кредит с 50% лихва, за да си купи не обувки и храна, ами ... Айфон... Или Опел Астра на старо... Няма никаква идея какво ще работи след 6 месеца, но тегли заем за къща или апартамент.

@Радико - това което ми направи огромно впечатление в Германия е че на камионите за боклук се виждат само и изключително арийци - високи, русокоси младежи. Не знам защо. Да, кенефите се мият от лелки със забрадки и чичковци с бради, но специално в сметосъбирането не видях един такъв. Нямам обяснение...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #892 -: Август 12, 2016, 04:59:13 pm »
Радико, не бъркай СИСТЕМА  с Природа!
Едното е изкуствено създадено...
Не, не е привилегирован - да не ходи на работа изобщо, а да ползва блага - няма как!
Какъв е видът на работата - съвсем друг въпрос - следвай принципната мисъл, не задълбавай в конкретиката!
Затова ти се даде пример - дори и ТОЙ блъска...защо?
И не става дума за "западен модел", а за ЧОВЕШКИ модел, разграничавай!
Точно това е идеята - да забиваш в подробностите и да ти убягва глобалното - друг похват!
Юлиане, за кое не съм прав, не разбрах?
Първо - не обсъждаме конкретно българина, затова се абстрахираме, говорейки за "западният човек"!
А и това не е в природата единствено на българина, не се заблуждавай...

Кажи ми ако можеш ... защо някой ще ходи за 300 лева заплата в завод или в офис? Защо изобщо има такива хора, които са съгласни да бачкат 8 часа и след това да не могат да си платят тока? Защо няма стачки, защо няма спонтанни протести, като всички са толкова умрели от глад? Имаш ли идея ако 2 млн пенсионера се съберат на жълтите павета какво ще стане? Каква друга работа имат пенсионерите с бастуните, а не излезнат да заявят, че пенсиите са мизерно ниски?
Ако не можеш да си отговориш сам на този въпрос - жалко...
Явно не си бил притискан сериозно от живота? Даваш ли си сметка, че страхът е следващото по сила оръжие?
Страх от неяснота за бъдещето!За оцеляването?
2 млн. пенсионера да се съберат на жълтите павета...как точно да стане?
Колко би струвало на тези от провинцията подобно начинание, замисляш ли се? Не в пари, а в дни живот?
Щото...за целта трябва човекът да похарчи поне 200-300 лева за храна и престой, които трябва да събира цяла година!
И въпреки всичко...хората не са недоволни, понеже умират от глад, а защото все повече осъзнават, че са пионки в много по-голяма игра и това не им харесва!
И друго - малко ли протести и стачки имаше в последните 5 години?
И к'во?
Какво се случи на практика?
Изчакваше се протестиращите да "омалеят" и им се предлагаше "алтернативен" вариант, с неясен краен изход и удобно завоалиран контекст?
Това, за което говориш се нарича РЕВОЛЮЦИЯ!
Кой ще я оглави? Ти ли? Щото...всяка революция погубва водачите си и хората го знаят!
Отделен е въпросът, че дебнат всякакви "политически хиени" и мършояди, които чакат екзалтация на народно недоволство, за да го "яхнат" и да го подчинят на своите цели...
« Последна редакция: Август 12, 2016, 05:20:33 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 449
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #893 -: Август 12, 2016, 06:41:40 pm »
Явно не си бил притискан сериозно от живота? Даваш ли си сметка, че страхът е следващото по сила оръжие?
Страх от неяснота за бъдещето!За оцеляването?
Точно за това сме на това дередже. Защото всеки се е вкопчил в мизерния си къшей хляб и го е страх да не го изгуби. И колкото по-мизерен става, толкова по-голям страх го гони.
Това не е робство, Атос. Това е страх. Пак казвам - не ми е ясно как хора, които буквално гладуват и мрат от липса на лекарства, ги е страх. От какво ги е страх, като буквално умират?
Скачат от прозорци, хвърлят се под влакове, палят се ... просто бягат, вместо да се препашат с един "арабски колан" и да вземат и някой със себе си. Някой, от който зависи нещата да се променят...
Така и така умираш от рак - що не фанеш да мреш пред Министерството на здравеопазването? Докато можеш да ходиш - стой там с разкапващи се меса, и всички които влизат и излизат там да им е ясно, че това е реалното положение на нещата?
Щял да си изгуби работата... ми тя тая работа не ти стига да се храниш... защо изобщо работиш като и без това си гладен?
Това е точно овчи начин на мислене. Сори, ма не мога да се съглася, че това е нормално, и че е подшушнато от някой отвън.

Толко пъти съм говорил - ако има хора, които не са стадо и имат мозък в главата може да се направят много неща. Примерно се създава една организация (може да стане от таксиметровите шофьори или от автобусните превозвачи, или от камионаджиите) и се пуска едно платено съобщение в медиите (те ще откажат, но има фейсбук, има и други начини): "От утре в продължение на 3 месеца молим никой да не зарежда във веригата ОМВ (или Еко или Шел или която си изберат). Ще се зарежда само ако цената на тази верига падне с 20% под тази на другите вериги". Тази верига има договори, има персонал, има наеми, има стока на склад. Не може да изкара 3 месеца ако продажбите й паднат с 20-30-50%. В момента в който едната поддаде - минава се на следващата. И така се "дисциплинират" продавачите.
Енергото - обявява се че всички заинтересовани да бъдат така добри точно в примерно в 19:45 да изключат ВСИЧКИ уреди у дома си. След 1 час, точно в 20:45 ВСИЧКИ да включат всичко - печки, бойлери, духалки, фурни... кой каквото има за 1/2 час. И това ще се повтаря докато цената за битовите абонати не падне с 10% примерно.
За да е по-интересно, точната минута може да се определя от първото изтеглено число от лотарията по Нова - така енергото няма да може да се подготвя предварително, ще има само минути да реагира.

Ма щяла да се скапе държавата, ще сринем енергийната система, ще фалират предприятия и ще се увеличи безработицата .... ми то това така или иначе става. Не трябва да ни е страх, че ще стане по-лошо, защото вече е достатъчно лошо за да е нетърпимо за голяма част от хората.

Защо това не се случва? Ми щот сме мизерници, егоисти... всичките българи, но не само българите ...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #894 -: Август 12, 2016, 06:47:57 pm »
Цитат
@Радико - това което ми направи огромно впечатление в Германия е че на камионите за боклук се виждат само и изключително арийци - високи, русокоси младежи. Не знам защо. Да, кенефите се мият от лелки със забрадки и чичковци с бради, но специално в сметосъбирането не видях един такъв. Нямам обяснение...
Предполагам, че заради манията за рециклиране са привлекли по един или друг начин студенти и други такива хора, което впрочем е много добър ход.

atos въобще не бъркам защото човек копира всичко от природата включително и системата за управление на обществото. единственото нещо което ползва човек а го няма в природата е колелото. Та "системата" си е природен закон.
Човечеството е като акулите "осъдено е" на вечно движение напред. Спре ли или даже забави ли се акулата потъва, човечеството също  Печалното е, че това вече се е случвало и може пак да се случи. Най вече заради мераците за охолен и безгрижен живот.
А относно робството и свободата:
Най голямата свобода е възможността доброволно да се откажеш от свободата си, но не знам дали има поне един човек в този форум който би ме разбрал.   

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 449
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #895 -: Август 12, 2016, 07:00:58 pm »
Изгледайте това клипче от миналата седмица:
https://www.youtube.com/watch?v=5x_SsUhLf9g
на руски е, надявам се да схванете какво се случва.

Мислите, че на тоя пич не му трябва книжката за колата? Че не бърза? Че няма друга работа освен да се прави на интересен? Ми не ... човека е разбрал, че докато всеки един не почне да се бори с безобразията в държавата, никога няма да изплуват от тинята. И го прави въпреки неудобствата. Който му се гледа - в канала му има стотици такива клипове. Били са го, арестували са го ... но той продължава да го прави. И то в Украйна, където има доста други бакии.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #896 -: Август 12, 2016, 07:12:23 pm »
Ами в България нещата също се случват и то успешно но по малко по различен начин. В провинцията не знам какво точно се случва но в София за последната половин година има покачване на заплатите от 50% до двойно безработицата по официални данни е 7% като това не се дължи по мой наблюдения на подем в икономиката както се опитват да го изкарат управляващите а на огромен емигрантски отлив на работна ръка. Вече не е виц изявлението, че за българите имало два изхода от кризата:
 Автогара София и терминал 2.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #897 -: Август 14, 2016, 03:00:04 am »
Юлиане, не съм казал, че това трябва да е нормално, но е ФАКТ, нали!
Въпросните противодействия са възможни само при кошерно съзнание с централизирано управление!
В генетиката (хардуера) на мозъка ни е заложено да не сме единни и самопожертващи се за другите - оттам и невъзможност за реализация на прекрасните ти идеи:)
Именно - страх! Основното, което ни заробва! Страх=подчинение=робство!
И в екстремни условия всеки иска да спаси СЕБЕ си, не съседа, нали?
Егоизмът е плавно изродената идея за инстикта на самосъхранение, макар и в по-висша форма!
Ами...подвластни сме на него, повече от колкото ни се иска понякога...
Щото...представи си следната ситуация:
За да живеят по-добре 100 човека, ти трябва да жертваш живота си - ще го направиш ли?

НИКОЙ, ДОРИ И ДА Е ОБРЕЧЕН, НЕ СЕ ОТПИСВА КАТО ЖИВ, докато още диша...

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #898 -: Август 14, 2016, 08:36:02 am »
Отсъствах два дена и виждам че, във форума е продължила дискусията!
Първо Радико извинявам се че, съм те подмладил. :)  Но, би трябвало след като си по-възрастен от мен по-добре да разбираш какво се опитвам да кажа. И така до този момент не съм получил смислен отговор от теб. Въпреки годините ти! А аз ти зададох конкретен въпрос и дори ти дадох пример от собственият си житейски опит. Със фрапираща разлика. А именно, как така дядо ми с едногодишна заплата си осигурява подслон за цял живот и дори след него а, аз неговият внук трябва да бъхтя 30 и кусур години за същото нещо.!? Как така!? Нали би трябвало да е обратното! Ако дядо ми е работил една година за къща то, би било логично аз да работя Един месец. Иначе за какво ми е цялата тази Технология!? Тя е безсмислена в огромната си част!? Разбираш ли, или не искаш да разбереш!? За това и колегата Елпунто ще продължи да влага огромни средства за нещо което няма възвращаемост и ще живее с илюзията че, си осигурява комфорт. Но, това е негово право!? Така е решил човека!?
За какви глутници говориш за какви природни закони след като в човешкото общество нищо не е изградено според природните закони или е така деформирано че,,,,,, майка плаче, грамофон свири!?. Напротив със всеки изминал ден със всяка изминала година ние хората се опитваме да променим природните закони в наша угода. А това повярвай ми, ще доведе само до катастрофа и катаклизъм!
Моята гледна точка е много близка до тази на Атос. Може би нашата сетивност за нещата който стават в днешният свят е много близка и следователно и разбиранията ни за устройството на света съвпадат. Но, така е било писано!?!?
И последно, момчета не знам дали това което пишете е просто замаскиране и замитане на въпроса който задавам. Но, ако внимателно сте чели постовете ми не вярвам да не сте разбрали какво питам и в какво дередже сме 99% от хората. В тези 99% съм напълно сигурен защото всеки един от нас в една или друга форма е укаушен(затворен) от Системата(Матрицата) и тя тотално ни контролира. Отново давам пример.
През 2009 година останах без работа.Тогава направих съзнателен избор,вследствие на болестите който ме налегнаха от двете десетилетия непрестанен труд и не възможността да намеря за себе си и семейството си изход от банковото заробване. Имах наследен от дядо ми и доразработен от мен семеен пчеларски бизнес. Та вследствие на създалите се тогава обстоятелства реших, да намаля стреса и да възстановя до колкото мога здравето си, психическото си равновесие като се занимавам с пчеларство и изследвам свободната енергия. Да, ама не! Тръгнах по банковите институции да търся по-изгодни и облекчени условия за кредитиране и може би се досещате че, такива не получих. Оказа се че, всички банки са си плюли в устите и държавни и частни и условията в тях са едни и същи разликите бяха незначителни. И така не само че,  не получих облекчени условия а тегобите ми станаха повече. Пчеларството не вървеше вследствие на ГМО културите който започнаха да се садят, болестите ми продължиха да се множат а, като капак на всичко и егоистичната ми жена поиска развод. Защото вече не можеше да разчита на благополучието и жизненият стандарт който и осигурявах до този момент АЗ!?!?
Оказах се в капан и лично изпитах всички тегоби и издевателства на който е способна системата. Повярвайте ми нещата са много, ама много зле!? Тогава започнах да си задавам поредица от въпроси като - Нали по-масмедиите се прокламира че, всичко което се прави е за доброто на ЧОВЕКА! Тогава ЗАЩО е такава настройката? Къде беше доброто за Мен!? Нали по-конституция човешкият живот е неприкосновен! Нали тази система би трябвало да функционира за добруването на човека!? Да, ама не!? Оказа се че, за да си дадеш дори миг почивка за да си възстановиш здравето е невъзможно!? Точно така, невъзможно е!? И тогава за какви закони конституции и добруване на човека говорим!? За какви!? Няма такива, дами и господа!? Просто това е химера за да ни точат жизнената сила и енергия!!! Не, може да става въпрос за никаква свобода на личен избор ако, това не е от полза за самата система. Разбирате ли, ние хората сме буквално дойни крави който трябва да си стоят в обора в който са родени и да зобят храната която им дава системата. И като благодарност да отдават живота си за благото на системата. Нима това е човешкият живот!? Да работя за нещо което е настроено срещу мен. До там сме я докарали!? Е разбира се, има и такива екземпляри между нас и те са мнозинство който им е безразлично дали ще ги доят или не, стига постоянно да им се осигурява зобец. Но, тогава не си ли задават следният въпрос!? За какво им е даден този живот??? За да робуват на вещи!!! Който сме приучени да ползваме и който ако, живея природосъобразно въобще не са ми необходими! Ама въобще!? 
От горе изложеното по-естествен път възниква въпроса!? Как аджеба да променим нещата че, поне малко да облекчим мизерният живот който водим!? А той наистина е мизерен!? Не, вярвате ли!? Опитайте да водите природосъобразен начин на живот и да не зависите от системата!? Просто опитайте да живеете "свободно"(не казвам отшелнически или бунтовно) една година!? Свободно означава без да се съобразявате със запрограмираните си задължения!? Просто година, не повече!?!? И картинката ще ви се изясни!? И роденият като слепец ще прогледне!?  :D :D :D
Не смятам да поддържам повече тази безсмислена за мен дискусия така че, ако модератора реши може да изтрие коментарите ми!?!?
 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #899 -: Август 14, 2016, 09:41:02 am »
plcsoft
Цитат
И така до този момент не съм получил смислен отговор от теб.
Получил си го и то поне три пъти. Проблема ти е, че ти не приемаш нищо различно от твоето мнение. поради което не виждам смисъл да отговарям и четвърти път. За какво ти е моят отговор ти си имаш твоя и нищо друго не признаваш.  Подозирам, че причината да не те удовлетворява моя отговор е, че той за разлика то твоя не снема то теб отговорността за проваления ти живот.
Свободата е на 2 крачки от теб, но няма кой да ги направи вместо теб самия.
А за дядо ти:
Къща като тази направена от дядо ти, ти не знам но аз мога да си купя заедно със 5 декара двор  само с 3 месечни заплати. Заплати на обикновен строителен работник.  Ти разбира се ще кажеш
 Ааааа не искам такава искам хубава. Сори вече е по ценен друг вид труд не физическия. Пролетариата е същият изчезващ мастодонт както и буржоазията защото е неделима част от нея. Опита ти да се върнеш назад към семейният бизнес е бил неуспешен точно защото това е било крачка назад а не напред. Крачка в посока противоположна на посоката  в която се движи света. 
Спирам защото няма смисъл от всичко това ако си готов и сам ще намериш пътя ако не си и роман като "Война и мир" да ти напиша пак няма да има полза.
 Атос отново използваш думата заробване, но май има малко прогрес:
Цитат
Основното, което ни заробва! Страх=подчинение=робство!
   Да страх който е вътре в нас, нищо друго освен това в нас не ни заробва.