Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото
Турбонатор (завихрител на въздуха)
caduceus:
Слагам малко линкове към снимките - не ги качвам направо във форума че са доста. Като материали съм ползвал медни тръби от климатик, пластмасови маркучета, пластелин и хиперболични фунии от гърла на двулитрови шишета от кока-кола, текстилно тиксо, медно фолио в някои модели ;D.
Първи модел:
http://prikachi.com/files/1534843W.jpg
http://prikachi.com/files/1534847b.jpg
Това цялото нещо е омотано с тиксо и има хиперболична фуния отпред, слагал съм външните му снимки преди във форума. Тук е показана вътрешната конструкция. Не работеше най-добре поради малко сечение на тръбите и неправилно направен вход - събрани тръби. Тежка работа на ДВГ, малка икономия.
Втори модел:
http://prikachi.com/files/1534851L.jpg
http://prikachi.com/files/1534856u.jpg
http://prikachi.com/files/1534857L.jpg
http://prikachi.com/files/1534859F.jpg
http://prikachi.com/files/1534860S.jpg
Този "реактивен двигател" ;D работеше малко по-добре, има осем тръби - половината медни половината полиетилен, правилно ориентиране и геометрично разположение на елементите и двойно по-голямо сечение. Конусът при входа насочва потока към тръбите. Енергийна поляризация вход-изход.
Трети модел:
http://prikachi.com/files/1534861E.jpg
http://prikachi.com/files/1534867u.jpg
http://prikachi.com/files/1534868a.jpg
http://prikachi.com/files/1534869o.jpg
Полиетиленови маркучета - 6 бр., хиперболична фуния, центростремително движение на въздуха. Има и модификация със зареждане от външен од-концентратор - като цяло не работи както ми се иска - медта е важен елемент и трябва да присъства. Сравнително слабо енергизиране.
Четвърти модел:
http://prikachi.com/files/1534879H.jpg
Сниман е в процеса на изготвяне, има и челен обтекател от малка ел. крушка. Хиперболична фуния с лопатки, двойно завихряне наляво-надясно при входа и изхода, медно фолио във фунията. Работи добре но има нужда от дооправяне, медно фолио на лопатките, променен ъгъл на завихряне и посребряване с цел диамагнитни свойства. Може и да го закача на концентратор за по-силно зареждане, борбата продължава ;)
Поздрави
caduceus:
Здравейте отново,
слагам няколко снимки на последния, сравнително добре работещ шаубергеров турбонатор. Ще обясня и защо е направен така, за да изпреваря въпросите по дизайна му.
http://prikachi.com/files/1540766R.jpg
http://prikachi.com/files/1540786a.jpg
http://prikachi.com/files/1540788r.jpg
http://prikachi.com/files/1540789h.jpg
Това е тестов модел, предвидено е слагане на магнити в капсулата в различни конфигурации /външно на фунията/. Също и на оргонит, външно подзареждане от концентратор и т.н. Медното фолио e посребрено с лак /малко се позацапа, но не придиряйте много :)/, идеята е да стане диамагнитна комбинация на метали съгласно Шаубергер. Тя излъчва двете основни първични енергии и захранва вихъра през 4-то и 5-то измерение - вкарва квалигени в нашето измерение директно във въздушния /в случая/ вихър. Флуидът няма значение, въпреки че описаният процес при използване на вода е по-добре изразен поради по-големия енергиен капацитет на водата. При входа на устройството, във хиперболичната фуния има завихряне по посока на час. стрелка. Освен това там преобладава медното фолио, с цел излъчване на предимно Ин енергия или минус. Във тясната част има изправяне на потока с лопатки и завихрянето му в обратната посока. Много важен момент - във началото на тясната цилиндрична част след фунията става т.нар. енерджи канон, или удар на налягането при обръщането на посоката на вихъра. В тясната изходна част преобладава сребърния лак, което излъчва предимно Ян енергия или плюс. Това подпомага поляризацията на енергията в устройството и мощното зареждане на въздушния поток след него. Моделът се поставя вътре във въздуховода след филтъра, естествено със обтекателя напред към влизащия въздух.
С настоящото описание мисля че мотивите ми за точно този дизайн станаха ясни /или поне за тези които са си дали зор да прочетат материалите на Виктор Шаубергер - един велик но неразбран достатъчно учен, природоизпитател и визионер/.
Поздрави
zen:
колеги разход на газ 10 на 100 само с магнити по схемата на caduceus.съштата схема магнити +турбонатор от най прост вид 8 на 100 това по един и съшт маршрут и при скорост не по малка от 120км .колата е голф 3 1,8 90 коня и никога не е давала под 12 на 100 извънградско.
caduceus:
Поздравления за резултата, колега, покажи ако искаш какъв ти е турбонаторът и къде си го сложил.
Успехи!
tdmer:
Здравейте,
колега, caduceus, имам един въпрос относно последния модел който си показал и обяснил. Ако правилно съм разбрал свързването му е последователно след филтъра и всичкия въздух към двигателя минава през него. Та въпроса ми е няма ли да се получи недостиг на въздух, тъй като сечението на гърлото на бутилката е доста по- малко от това на въздухопровода и това да обезмисли всички икономии. Ако греша ще ти бъда благодарен да ми обясниш, защото точно това ме спира ба правя опити с въздуха.
Поздрави на всички...
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия