Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Турбонатор (завихрител на въздуха)

<< < (12/29) > >>

caduceus:
Здравей колега tdmer,
при мен няма проблем, колата си върви отлично, това дето съм го снимал не е последния модел - сега правя нов. Идеята е независимо от малкото изходно сечение потокът да върви безударно и вихрово, така че съпротивлението да е пренебрежимо малко или даже отрицателно. Освен турбонатора по едно време даже бях сложил и допълнителен метален филтър от медна тел, свързана с концентратор с идеята преминаващият въздух да се дозареди и оттам. Той вече си имаше доста съпротивление и се усети по-бавна реакция на мотора при ускоряване, та го махнах. В момента доизкусурявам турбонатора - има какво да се пипне по него. Теорията е едно, практиката - по-друго :) Сложих ново устройство на горивото и последно като резултати паднах на 4,8/100 междуградско, което ми е нов рекорд - засега  ;D Плюс това съм със зимни гуми - не питай защо, които качват допълнително разхода, както казват - между 0,5 и 0,8/100.
Обаче съм се амбицирал да я сваля тая Ксантия под 4 л. за да няма тън-мън и бабешки сметки дето все са оспоряеми - нокаутът не е като победата по точки и съдиите не са вече фактор, нали така  ;) 
Поздрави

caduceus:
Здравейте колеги,
да вкарам и аз като emm малко практика във форума  ;D
Реших да видя докъде ще мога да усъвършенствам шаубергеровите турбонатори, затова два месеца карах без нищо по ДВГ - нито магнити, нито друго. Свалих всички оргонизатори и оставих мотора да се разреди с времето. Зарядът падна постепенно до нула, съответно работата на мотора се промени към по-зле, стана по-шумен и отзад позамириса доста на газове  :(  Заради коректността на експеримента се набутах с малко повече пари за бензин, но здраве да е - важното е, че имаше смисъл накрая. И така:
При нормален немодван двигател разходът по ежедневното трасе от около 20км градско и 70 извънградско беше около 6.7-6.8 л./100 км. Скорост 90-100 км по шосето, градското е с 14-15 светофара, понякога и повече. Колата  - Ситроен Ксантия 2.0, 130 к.с., бензин, 1999 г., 170 хил.км. Стремил съм се да карам без излишни състезателни моменти и рязкости.
След слагане на последния ми модел турбонатор, ъпгрейдван с магнити /3.7 кг сила/ + медно-сребърно фолио + контравихрови лопатки /патент на Шаубергер/  и минаване на 500 км се забелязва следното - много по-тих двигател, мощност и плавно, ненарушено ускорение, колата е тествана до 150 км/ч и върви идеално. Температурата на мотора не се качва над 80 градуса, отзад не мирише на нищо - дишах и слагах бяла кърпичка - само топъл въздух. Пробвах да мина и на газоанализатор, но в Плевен ако щете вярвайте и двата с които се мъчих нямаха мастилени ленти на принтерите, хората казаха че всичко е чудесно и да си ходя спокоен - нямало проблеми  ;D С малко псуване си хванах пътя - каквито им сервизите в тоя град, такива и газоанализаторите /за да си създадете впечатление - ходих в София за пълнене на сфери и дадох само 35 лв, а в Плевен ми казаха предния ден, че са за смяна четири броя и да съм си приготвел 480 лв.  :o / Както и да е.
Основното - разход 5.5 л./100 км.!!! Концепцията е вярна, въздухът след турбонатора е със заряд 10 - направих си импровизиран вентилаторен стенд за тестване извън мотора. Сигурен съм, че има още терен за усъвършенстване. Слагам малко снимки на новото устройство и монтажа:
http://prikachi.com/images/861/2415861U.jpg
http://prikachi.com/images/863/2415863q.jpg
http://prikachi.com/images/866/2415866X.jpg

http://prikachi.com/images/879/2415879H.jpg
http://prikachi.com/images/881/2415881H.jpg
http://prikachi.com/images/891/2415891r.jpg
http://prikachi.com/images/895/2415895C.jpg

П.П.
Изолирал съм отвън въздуховода с три различни пласта - алуминиево фолио за отразяване на оргона в тръбата, хартиено тиксо за пасивна изолация и текстилно тиксо отгоре за здравина. Иначе изтича енергия, особено при сгъвките

Поздрави   

smsi-h:
caduceus-е,

Моля те постни една картинка, направена бързо на ръка, на принципната схема на турбонатора ти! Никак не ми е ясно геометрията на вихровите спирали /наляво ли завиват или надясно спрямо посоката на въздухопотока/, къде слагаш магнитите, как ги ориентираш, определяш ли, както винаги правиш, негативните и позитивните им страни, как разполагаш тези страни по отношение на въздухопотока; как, геометрично, поставяш контравихровите лопатки спрямо въздухопотока?

Знам, че не ти се казват тези неща, ама разбери ме, като си тръгнал да приказваш, кажи поне всичко!

caduceus:
Здрасти smsi-h,
Нищо не искам да крия, просто моделите се менят постоянно и няма гаранция че са съвсем правилни. Сложил съм четири магнита от 3,7 кг сила на гърлото на шише от кока-кола, те са с хубава хиперболична фуния. Наредени са с позитивния полюс навътре към потока, не съм гледал какъв е точно щото ги меря с махалото при слагането. Фолиото е медно-сребърно, за съжаление лепкавият слой е на среброто а по-добре беше да е обратно, но няма пълна радост  ;D Вихровите лопатки са по патента на Шаубергер, когато ги слагах мерих пак с махало точно колко да е ъгълът към входящия поток въздух - няма гаранция, че при друга конструкция ще е пак този. Трябва разбиране защо е така направено за да се сложи коректно. Патентът е за канал, аз го пригодих за хиперболична фуния:

http://www.rexresearch.com/schaub/schaub.htm
http://www.rexresearch.com/schaub/at138296.pdf

Размерите са много важни, броят на контравихровите лопатки също. Ъгълът на засукване, на посрещане на потока и т.н. подробности също. Имай предвид, че патентът е произведение на човек който пряко вижда какво става с етерния поток подобно на Тесла, т.е. който гледа само водата или въздуха няма да стопли защо и как са нещата. Чертежи не вършат работа при много променливи, само практика и усет, при мен и радиестезия. При водната проба на турбонатора видях ясно как се сплетоха вихровите въртящи се струи от лопатките в една обща въртяща, т.е. имаме изпълнено условието за генерация на диамагнетизъм.
Дано да е станало вече по-ясно.
Поздрави

caduceus:
Здравейте колеги,

малко снимки на последния ми шаубегеров турбонатор - хоуммейд изработка :)  Материали: медни стружки, алуминиева ламарина, медно-сребърно фолио, две пластмасови детски яйца, картонен конус, срязана пластмасова хиперболична фуния, желязно копче, шише от айрян и текстилно тиксо. Цена - 5-6 лв. и два часа занимавка ;D

http://www.prikachi.com/images/379/3055379B.jpg
http://www.prikachi.com/images/384/3055384u.jpg
http://www.prikachi.com/images/388/3055388p.jpg

Работи добре при ниски обороти на ДВГ, но сега го преправям, че при високи малко дави мотора. Предстоят и допълнителни експерименти, включващи магнити, външно подзареждане с оргон и т.н. Като направя замерване на горивото, ще пиша колко е и има ли въобще икономия /очаквам поне 20-25%/.

Поздрави

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия