Автор Тема: Bedini  (Прочетена 491429 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Bedini
« Отговор #735 -: Юни 13, 2016, 04:49:55 pm »
плюс-минус
Технологията:
+удължава живота на акумулаторни батерии има частични измервания и доказателства
+производство на студ, кондез на вода, няма измервания
+биологични ефекти, доклад без измерване
-сложни механични износваеми части
-многоелементност, трудна настройка
-липсва кръговрат и самозахранване, липсва СЕ.
Преполагам има пропуски, може да се допише, най-важното, логически нещата да се осмислят и да се върви напред. За интуитивните хора това отпада, просто знаят как стават нещата и го демострират.
« Последна редакция: Юни 13, 2016, 05:06:01 pm от mi68 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #736 -: Юни 13, 2016, 05:00:07 pm »
Аз мисля, че скоро ще дойде Видюв ден.  :D
В този ден ще се види основно, какво е общото между Бедини-генератора, МЕГ на Том Барден или Бирден или кой както иска така да си го кръсти, българското "чудо" Инкомп, неговия брат забравих му името, дето самозахранва електромобили и никой друг не може да го разбере, защото всички са глупаци, ротовертери, Акули, Динатрони, SR-и, Руслани, Тестатика и Ст. Маринов, тесла-чудесата и мн. др. знайни и незнайни дали живота си и най-вече психичното си здраве за СЕ.

Цялата тази информация и знанията на тези хора е получена от Интернет от незнайни източници или от книги с художествена литература. Няма нито един учебник - факт! Случайно или не, това е една друга тема.

Нищо от горното няма доказателства да е проработило!

И знаеш ли qnino, от двата ти неинформативни поста каза само едно съществено нещо: "Най-невъзможното нещо е да се докаже, че нещо е невъзможно". Това е вярно, не може да се доказват отрицателни факти. Т.е. тези които твърдят, че няма СЕ е невъзможно да го докажат, те само го твърдят, само това могат. И по тази логика, няма как да се правят на всезнаещи и можещи повече от ония, които твърдят обратното. Може ли да знаят те повече за нещо, което твърдят, че го няма? Нелогично е, нали?
Обратно, онези които твърдят, че има някъде СЕ, виждат ги тия прани, студени електричества и чудеса, мерят ги с необичайни методи, като махала, шесто чувство, баене, хвърляне на боб и др. /далеч не съм изчерпал методите им/, те са тези, които трябва да докажат положителния факт, че СЕ я има в еди кое си устройство.
Сега ще каже някой, ама защо трябва да доказваме нещо, който иска да не вярва? Отговорът е, защото сами, без някой да ги кара, доброволно са разгласили информацията си, да стане публично достояние и е нормално "отсрещния телевизор" да попита, да изрази мнение. В противен случай да си бяха таили секретите и да си ги ползват еднолично и със здраве.

Когато им поискат самозахранване за най-голяма достоверност и тежест на доказването, те не бива да се обиждат. Няма нужда да се правят напъни да се обяснява как неверниците не разбирали от ротации, етери и пр. Нужди са тук физически-материални доказателства, преки или косвени.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Bedini
« Отговор #737 -: Юни 13, 2016, 06:01:33 pm »
Сега ще каже някой, ама защо трябва да доказваме нещо, който иска да не вярва? Отговорът е, защото сами, без някой да ги кара, доброволно са разгласили информацията си, да стане публично достояние и е нормално "отсрещния телевизор" да попита, да изрази мнение. В противен случай да си бяха таили секретите и да си ги ползват еднолично и със здраве.

Когато им поискат самозахранване за най-голяма достоверност и тежест на доказването, те не бива да се обиждат. Няма нужда да се правят напъни да се обяснява как неверниците не разбирали от ротации, етери и пр. Нужди са тук физически-материални доказателства, преки или косвени.



Здравей  EDM electronics,
Ами тебе кой те кара да :
....

За тях са моите напъни, хабене на време и износване на клавиатура....няма нужда да ми благодарите...направи добро и го хвърли в морето... :D
По същата причина и "онези" хора показват достиженията си или ако щеш и щенията си./ желаното за действителност/
Да икономисат време и пари на онези, които ще тръгнат след тях.
Не знам ти какво толкова си загубил, но аз само съм спечелил от това, че не слушам хора, които ми мислят само доброто.
Има един лаф : " Кеф цена няма".
Знанията, които съм придобил, след всеки неуспешен опит за получаване на СЕ,
няма как да ги науча от учебници и университети.
Радвал съм се на малките успехи, тъгувал съм на голямите разочарования и след ден два изправял съм се и отново с ентусиазъм съм се захващал за експерименти.
Що се отнася до основните знания, съм ги придобил от над 50 години радиолюбител, завършил съм Техникум по слаби токове, след което Техническия университет. Над 40 години работя в областта на радиоелектрониката.
Последните 10 години съм посветил на търсене на СВОБОДНАТА. 
Благодаря за загрижеността.
Предложи на Жоро да се направи експеримент за самозахранване, направи го и после пиши .
Аз имам едно-бобинен генератора на Жоро, "мебелния", за който не съм проверявал дали се самозахранва.
Аз съм от Софето, ела и да го проверим, със твоите "реленца".
Не мисля, че направата на такъв превключвател е някакъв огромен проблем, но въпреки това си е свързано с хабене на труд време нерви средства "макар и минимални" А аз ако ще правя нещо държа да съм убеден в правилността  на това с което се захващам. Та ще е необходимо да ме убедиш, че си струва да се захвана с това нещо.
Само не ми излизай със "номера" на горепосочения цитат.

Бъдете здрави, но и на мен не ми издържаха нервите да ви чета .

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Bedini
« Отговор #738 -: Юни 13, 2016, 06:17:06 pm »
Поздрави на всички ангажирани с темата! Прописах отново, защото днес най доброжелателно, Yoro ми се обади да ме покани за ново мерене, по мой метод с мои средства! Знаете че тук се драпаме, но очевидно и той се интересува от реалната истина! Смятам, всички ние също! В крайна сметка основният въпрос е : ИМА ИЛИ НЯМА FREE В ТАЗИ ПОСТАНОВКА ??? В случая Free не е задължително да бъде разлика м/у входна и изходна енергия в полза на изходната. Да разгадаем, случва ли се нещо след изхода, което не ни е известно?
Ако нещо се случва, аз не виждам друг начин за потвърждение, освен самозахранване. Също, мнение на мн. други.
От което следва (ако се докаже), да разгадаем как се покриват загубите м/у входа и изхода, та дори се получава надбавка.
До момента се сещам, че единствено не е известна формата на токовите импулси в/у акумулатора (ако са импулси). Никой не ги е мерил и показвал. Аз смятам че меренето до момента не е съвършено и от там се получават недоразуменията. Ако има химическа промяна също??                                                                                             Мисля да създам една темичка в която да опиша как мисля да меря, да се напишат и други мнения относно точките на мерене, метода, инструментите. След като стигнем до единно мнение, тогава да отида при Yoro.
Разбира се тук с участието и съгласието на Yoro, с всичко до което достигнем като заключително решение за мерене!
 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Bedini
« Отговор #739 -: Юни 13, 2016, 06:52:12 pm »
Цитат
Само не ми излизай със "номера" на горепосочения цитат.
madsatbg В посоченият цитат няма никакъв номер нито психологически нито телефонен.
Просто искам да знам как точно стоят нещата. Аман от параноя бе.
И за да ми каже някой това което искам да знам не са необходими нито мултицети, нито амперклещи, нито осцилоскопи. Само една крушка два акумулатора и един часовник да гледа човек от време на време колко е часа. Бах ви и ощипаните моми дет направихте 17 страници глупости за да не кажете едно просто нещо
да става ми Не още не ми става самозахранването на бединито.

teslov:

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #740 -: Юни 13, 2016, 07:02:27 pm »
Добро беше предложението на  juliang да се мери отделената топлина от реотан в термос - на изхода, и да се сравни с електрическата енергия, изразходвана на входа  - за зареждане на акумулатора.
Бих предложил, зареденият акумулатор да не се включва директно към реотана, а с него да се задвижи двигател-генераторна група и на нейния изход да се включи реотана. Възможно е допълнителният ефект да се проявява като реактивна , а не като активна енергия.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #741 -: Юни 13, 2016, 07:09:51 pm »
аз съм пробвал размяна на акумулаторите на входа и на изхода и не става. Заряда не може да се компенсира и те се разреждат постепенно. тогава бях с една бобина н генератора все още.
 Кузмов, аз съм писал и по напред как си меря моето Бедини дали дава повече. Натоварвам, тогава чистоновия ми акумулатор с 60 ватова крушка и засичам 4 часа разряд. Напрежението ми падаше до 12.1В. След това зареждам с Бединито, докато вдигне 15В. И така 5 дена. резултатите сами си ги сметнете. 4 часа по 60 вата(или ако искате чак такава точност 12.25В средно и 5 А) и заряд 4 часа с 30 В, 3А. Акумулатора мисля че беше 64 Ач, но ако държите за точност мога да накарам брат ми да погледне колко му е капацитета точно.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Bedini
« Отговор #742 -: Юни 13, 2016, 07:16:15 pm »
Здравейте,

тъй като има много съмнения, дали може или не може да се изкара СЕ от системата на Бедини, публикувам тука една идея. Сериозните изследователи, учени, любители и всякакви хора да кажат, защо работи или не работи. Системата не заработва енергия, но пък лампата свети, а много хора усилено "търсят" точно това. Схемата е за напреднали, а не за начинаещи търсачи на СЕ.  :D


Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #743 -: Юни 13, 2016, 07:35:30 pm »
А бе  az_skeleta! Не разбра ли, че това с демо версии не става?
Трябва да е достатъчно мощен генератора и да е с нужното разположение на бобините.
Та твоя е конструктивно съвсем различен от моя.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #744 -: Юни 13, 2016, 07:38:05 pm »
nizo! А какво ще кажеш като видиш генератора ми да се захранва от батерията която и зарежда и зарежда и други батерии?
По явно самозахранване има ли?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #745 -: Юни 13, 2016, 07:43:30 pm »


Здравей  EDM electronics,
Ами тебе кой те кара да :По същата причина и "онези" хора показват достиженията си или ако щеш и щенията си./ желаното за действителност/
Да икономисат време и пари на онези, които ще тръгнат след тях.
Не знам ти какво толкова си загубил, но аз само съм спечелил от това, че не слушам хора, които ми мислят само доброто.
Има един лаф : " Кеф цена няма".
Знанията, които съм придобил, след всеки неуспешен опит за получаване на СЕ,
няма как да ги науча от учебници и университети.
Радвал съм се на малките успехи, тъгувал съм на голямите разочарования и след ден два изправял съм се и отново с ентусиазъм съм се захващал за експерименти.
Що се отнася до основните знания, съм ги придобил от над 50 години радиолюбител, завършил съм Техникум по слаби токове, след което Техническия университет. Над 40 години работя в областта на радиоелектрониката.
Последните 10 години съм посветил на търсене на СВОБОДНАТА. 
Благодаря за загрижеността.
Предложи на Жоро да се направи експеримент за самозахранване, направи го и после пиши .
Аз имам едно-бобинен генератора на Жоро, "мебелния", за който не съм проверявал дали се самозахранва.
Аз съм от Софето, ела и да го проверим, със твоите "реленца". Само не ми излизай със "номера" на горепосочения цитат.

Бъдете здрави, но и на мен не ми издържаха нервите да ви чета .

madsatbg, да оставим на страна, че си ми ядосан. Не пиша тук, за да се харесвам на някого, а да търся истината за СЕ.

Както сам каза, имаш еднобобинен Бедини-генератор. Интересно би било да споделиш дали изкара от него СЕ, като не си го самозахранил и защо е останал еднобобинен, а не примерно 4-5-6 и т.н.? Достатъчно ли СЕ прави и с една бобина, че да няма нужда от самозахранване с "реленца"? 

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #746 -: Юни 13, 2016, 07:54:30 pm »
А админа на форума да си пише каквото си иска. Проблема си е негов.
Добре е да погледне и какво е писал. Та това е нелепо даже и за обяснения с конвенционалните понятия.
Аз съм прям човек и не проумявам защо пише такива ...
Значи админа е проумял, че не работи генератора ми, но е тъп и си е купил необходимото за да го направи. ;)
Не му прави чест. Та той идеално разбра за какво става въпрос и сигурно вече има такъв генератор.
Иначе за какво ще си купи от мен детайлите необходими за изработване на генератора?
И защо не вдига телефона като му звъня? :)
Скоро ще го видите това за което писах.Ако админа не ме елиминира де. :)
Просто искам да е и с присъствие на колеги от форума.
Иначе пак ще има простотии.
Още десетина дни и ще го видите.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #747 -: Юни 13, 2016, 08:05:52 pm »
И не се дрънкайте с колеги който имат генератори с една бобина.
Докато не го направят с всичките пет бобини те не могат да покажат какво се получава.
И аз имах генератор с една и с три бобини.
Докато не се направи с пълен комплект няма нужните резултати.
Има и друго. Когато генератора е с една бобина има някаква мощност. Като е с две не се умножава по две а по много повече а като е с пет е несравним. С всяка добавена бобина ефективността му се повишава много. Не е по две а по 1000.

Нека се спрем до срещата.
Тогава ще видите всичко.
Та до тогава. Още десетина дни. :)

ckopax

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #748 -: Юни 13, 2016, 08:41:26 pm »
Цитат
Оправяйте се.
Повече и ред няма да напиша тук и сменете името на форума.
Не лъжете хората.

ЧИСТА ЕНЕРГИЯ.  ;D ;D ;D

Мръсни и тъпи номера. :(
Та това е направо смешно. Изясни ми се защо не пишат тук вече колеги които са направили нещо работещо.

Май дори и не включвате какво направихте. :)
Благодаря ви. :)
Добре че си размислил Yoro, хората са жадни за зрелища и сапунки.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #749 -: Юни 13, 2016, 08:44:29 pm »
Зная.
Тъпо, но е факт.

https://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
« Последна редакция: Юни 13, 2016, 09:12:59 pm от Yoro »