Автор Тема: Bedini  (Прочетена 491478 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #705 -: Юни 12, 2016, 07:52:22 pm »
Колеги, аз мисля, че да се измери импулсен ток/напрежение с неправилна форма и с товар, който не е чисто активен, а има и някаква реактивна съставна е направо невъзможно, ако става въпрос за точно измерване. Долу-горе може да се придобие някаква представа от такова измерване, но то ще е в някакъв толеранс, особено ако става и въпрос за различни форма и честота на импулсите.

Това което ми идва наум набързо, е че такова измерване може да се направи с детектор на средна стойност, но и той ще е коректен само за определена честота /така измерват и мултицетите, като им дават честотния диапазон на коректно измерване и грешката/. Върхов детектор ще ни даде върховата стойност на импулса, което можем да измерим и с осцилоскоп. Обаче, за да се измери средната стойност /което всъщност ни трябва/ би могло да стане с детектор с диод, кондензатор и съпротивление. Този детектор може да се настрои на външен генератор с 50/50% средна стойност на същата честота, на която работи генератора на Жоро. Смятам, че така ще се направят сравнително коректни уреди - волтметри. Ампеража ще се следи пак с волтметри, но от товарен резистор. С такива волтметри мисля ще се отчете точно средната стойност на напрежението при фиксирана честота, дори и импулса да е с неправилна форма.

Yoro, изгорелия инвертор, с който твърдиш, че си самозахранвал и е изгорял се ремонтира. Ако пък е дървен-китайски може да се модне, да му се поставят необходимите защити и няма да изгаря. Ако искаш приготви го, ще го взема от теб и ще го отремонтирам, ще поставя нужната защита, да дам и аз нещо за каузата.
Обаче това, че си включил инвертор не означава, че имаме непременно смозахранване. При такава проба не е необходимо да включваш големи товари. Знаеш колко е консумацията на генератора ти на празен ход, включи и някакъв малък товар, да речем една халогенна лампа за фар и го пусни тоя генератор да си работи така, пък да видим ще свърши ли акумулатора или не. Нещата се повече от елементарни.

А пробва ли предложението на Радико, много е добро? Вземи два еднакви акумулатора, постави две релета и един генератор да ги превключва през определено време, може и 1 мин, може и 1 час, няма значение и постави товар. Пусни и гледай. Ако системата ти спре, значи си ударил на камък - загубил си само ти, ако ли не печели цял народ.  ;)  :D

Ако искаш ще ти направя едни такива релета с мултивибратор да ги закачиш. Релетата ще се захранят и те от изхода. Съгласен ли си?
Имай предвид, че аз от химия нищо не разбирам и не знам какво се случва в електролита на акумулатора. За коректността на измерванията вече колегите коментираха и аз съм солидарен с тях, те са прави. Остава третия и най-сигурен вариант - самозахранването.
Ако имаш някакви други притеснения от самозахранването, кажи ги сега, да ги обсъдим всички.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Bedini
« Отговор #706 -: Юни 12, 2016, 08:05:40 pm »
Здравейте,
Темата отиде в измерване на ток на проводимост с различна форма. Забележките са правилни но не достатъчни за вървене напред.
Как да измерим тока на разместване, по-скоро поток и посоката на движение? Това като се разбере СЕ е видно. СЕ е енергия на антиматерията във вид на черна дупка противоположно на материята сфера.
На малки деца не се дава кибрит да играят защото може да възникне пожар.
Ако експериментатора е на акъл дете, то лесно може да направи анихилация и големи бели, като атлантите.
Ако е грамотен може може да се възнесе като, Българи даже като Христос.
Вижда се, че се наблюдават и допълнителни ефекти освен производството на електроенергия.
Може да се направи обобщение, първите стъпки са добре но крайната цел е далече!
 

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #707 -: Юни 12, 2016, 08:24:19 pm »
 EDM electronics! Вече правя друг генератор. Съвсем различен и много по продуктивен.
Бедини варианта беше просто първи стъпки в областта. С него се убедих, че я има тази енергия
Това , че не разбрахте как работи си е ваш проблем.
Всички генератори които работят с енергия от етера са подобни. Различават се само но начина на изпълнение и с това колко енергия успяват да дръпнат от етера.
Инвертора който изгоря след един час е собственост на Военноморското училище.
Наблюдаваха какво се случва доста професори по физика и сега просто мълчат.
Те ме извикаха там и ми поеха всички разходи и какво от това? Мълчание.  >:(
Не им отърва. Това което видяха. Не могат да го обяснят и мълчат.

Извини ме  g1905. Няма да показвам вече нищо. Който иска да види да дойде при мен.
Преди малко си тръгнаха колеги които видяха и разбраха за какво става въпрос.
  g1905! Позвъни в прамиз и искай да си купиш магнити за генератора.
НЯМАА. Значи много колеги вече правят такъв генератор.
Аз им помагам. Настроил съм вече много генератори по скайпа и колегите са доволни, но не пишат тук.
ЗАЩО ЛИ? :)

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #708 -: Юни 12, 2016, 08:32:44 pm »
mi68!

Тази енергия е нещо съвсем различно и непознато. Няма база за сравнение и с познатите ни формули не може да се смята. И тя не е една енергия. Това е съвкупност от енергии. Това, че не мога да обясня точно какво се случва не означава, че не е факт а вие вместо да помагате и да се изясни какво се случва само ме оплювате.
Така до никъде няма да се стигне.

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #709 -: Юни 12, 2016, 08:41:09 pm »
Yoro, помниш ли телефонния ни разговор от преди..........не помня колко месеца?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #710 -: Юни 12, 2016, 08:44:14 pm »
Yoro, Yoro, успокой малко топката.
Никой не те е оплювал. Нали искаш колегите да си кажат обективно мнението, какво мислят по въпроса. Е, казаха го, а това не е оплюване. Ами научи се да уважаваш чуждото мнение. Защо си мислиш, че всички трябва да мислят като теб. Ако им беше показал самозахранване, бас хващам никой нямаше да се съмнява.

Та по въпроса за самозахранванитео - ГЕНЕРАЛНИЯ ВЪПРОС!
Добре, нямаш инвертор. Ама аз пък имам релета. А ти не ми отговори на въпроса, като дойда при тебе, мога ли да си закача моите релета на твоя генератор с цел самозахранване? После да видя какво става /ще взема с мен и един приятел "праволинеен електрончик", защото 4 очи виждат по-добре от 2/ и ще информирам форума за верността на резултата. Така вместо да се сърдиш, ще имаш възможност да те реабилитират "неверниците" от форума.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #711 -: Юни 12, 2016, 08:44:49 pm »
Колеги специалисти и всезнаещи.
Може ли да измервате с осцилоскопа импулси с осцилоскоп който е на три метра от генератора и сондите не са закачени за активните елементи?
Просто във въздуха. Не можее нали?
Елате при мен и ще го видите.
Няма да показвам клипове. Който иска да заповяда.Само да се обади предварително.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #712 -: Юни 12, 2016, 08:49:57 pm »
 EDM electronics!

Ако дойдеш при мен ще видиш и още по невероятни неща.
Не съм върнал никой. Заповядай. Добре си дошъл при мен.
Отдавна е минал момента в който трябва просто да работим и да живеем по добре.
Дано не е късно.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #713 -: Юни 12, 2016, 08:59:29 pm »
EDM electronics!

Ако дойдеш при мен ще видиш и още по невероятни неща.
Не съм върнал никой. Заповядай. Добре си дошъл при мен.
Отдавна е минал момента в който трябва просто да работим и да живеем по добре.
Дано не е късно.

Дай Боже да видя и аз някакво чудо, щом така казваш.
Значи да го разбирам, да си подготвя материалите с релетата и ще направим самозахранване? Не ми отговори пряко на въпроса, но предполагам нямаш нищо против, щом в изхода има повече енергия от входа, предполагам няма да е проблем опита.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #714 -: Юни 12, 2016, 09:02:37 pm »
EDM electronics!

Просто донеси свестен инвертор и ще го видиш самозахранен.
Инвертора да е за 12-24V.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #715 -: Юни 12, 2016, 09:02:41 pm »
Б*йти и зора май**. 3 страници глупости само защото Жоро не ще да публикува схемата ПО която мери ",,,,,,,,," енергия. Снима някакви странни клипове, а колко е по-лесно да нарисува СХЕМА И ДА Я СНИМА С ТЕЛЕФОНА, И ПОСТНЕ ТУКА!!!! Тогава ще ви стане ясно за какво говори "админа".

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #716 -: Юни 12, 2016, 09:06:23 pm »
 az_skeleta!

И ти ли ве? :(
Не е за вярване..
Та ти си го виждал самозахранен ве.



Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #717 -: Юни 12, 2016, 09:10:35 pm »
Пишете си каквото искате. ;D
Аз съм до тук. И сменете името на форума.
Не лъжете хората.


Не е СВОБОДНА А ЗАБРАНЕНА ЕНЕРГИЯ. >:(



Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #718 -: Юни 12, 2016, 09:16:48 pm »
Да видях го за един час и напрежението действително не падна, но беше вързан на 200 Ач батерии. Тогава ми каза по телефона че е работило 2 дена и напрежението не е паднало повече от това което видях. Само че няколко седмици по късно се изтърва че е падало постепенно. Според мене и твоя няма СЕ и в началото те предупредих да не пишеш че има защото ще стане страшно. Схемата ти на мерене е грешна но не мога да ти обясня защото веднага тръгваш с приказки от рода на "ти мене за тъп ли ма имаш." Моя генератор е с КПД около 50%. Твоя наистина е с по голям КПД, но ти не искаш да го засечем точно кактоаз меря моя. Дори с уредите които слагаш може да се хване колко е, ако решиш да сложиш диоди и реотана и акумулатора да не си влияят.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #719 -: Юни 12, 2016, 09:32:45 pm »
Колеги моля Ви,
Тъкмо сме на финала да разрешим един път завинаги този въпрос, не е момента сега да си изпускате нервите.