Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата
Експерименти на AVEX за Браунгаз и приложението на водорода
Валентин Иванов:
Чакай, чакай,
Напълно нормално е човек с по голямо образование да се засяга от идеите на обикновен човек.
За ИНСИЕРАЦИЯТА много добре ми е известна даже Ви казах, че се използва още от 1928г., но го обясних по най простия начин. Никъде в нея не се споменава за добавяне на Водород и нищо общо няма с това, което аз го предлагам.
Компостирането отдавна е известно и то няма нищо общо с това. Метода на Мария Златева няма нищо общо с това, ти май си търсиш поводи да се драчиш.
Директното изгаряне, където са го отхвърли в цяла Европа и то няма нищо с моята идея и това много добре съм го описал.
Това за Милчо Марков защо ми го изпращаш ? Нищо лошо не мога да кажа за човека, радва се, че открил нещо, медиите търсят подобни за сензации да си вдигнат рейтинга.
Преди да видя неговото предаване бях изпробвал дали е ефективно отопление с Оксиводорода и след това направих подробен тест за разхода , където е на клипа и се оказа абсолютно не ефективно.
Те така по някога в споровете излизат нови идеи аз не се обиждам и засягам от подобни изказвания.
Поздрави!
mzk:
Добро утро Валентине,
Прегледах пак повечето от коментарите ти по темата с цел да открия нещо ново. Уви, не видях "откритие", което да не съм виждал. Както сам каза, нито разлагането на водата, нито газ-генераторите са нещо ново. Само повтаряш някакви общи приказки.
Имаш проблем със структурирането на темите си. Прочети която и да е друга тема (например генератора на Капанадзе, темите за ИНКОМП) и ще разбереш какъв е стилът в този форум.
Помолих те два пъти да кажеш едни прости данни, дори приблизителни, на което ти не искаш да отговориш. Помислих, че темата е с цел да кажеш нещо ново, но за сега виждам повече общи приказки и квалификации. Този форум не е за това.
Валентин Иванов:
Смятам, че това е нещто ново, но ще ме увикате пак сигурно:
Понеже се захванах да разнищвам темата с Браунгаз, всеки се чуди на какво се дължат вълшебните му свойства.
Моето мнение е, че освен Водород и Кислород се съдържат и малки количества от изотопите на Водорода Деутерий 2H и третия изотоп Тритий 3H, който е радиоактивен, съмнявам се, че именно на тези изотопи се дължи промяната на структурата на материалите при горене. Нямам такива уреди да замеря и докажа това нещо така, че са само предположения.
Вашето мнение какво е? Някой може ли да направи такива замервания?
Поздрави!
Bat_Vanko:
Здравейте Г-н Иванов,
Внимателно следя дискусията по въпроса и да си призная не съм компетентен по въпроса. Затова разрешете ми да задам две процедурни питания:
1. След като европейското законодателство е хармонизирано защо процедурата по патентоването в България продължава 18 месеца, а в Испания 7 години?
2. Според българските закони компютърна програма не може да се патентова, Вие какво всъщност патентовахте софтуера или хардуера? И сигурни ли сте, че заявлението за патентоване е одобрено по принцип или така Ви казаха (някой)?
От последния Ви пост виждам, че може би сте открили някакъв вид полу-студен ядрен синтез. Защо не подадете такава заявка?
П.П. Моля запознайте се с източници като wikipedia и/или други, преди да отговорите, а не след това! По-добро впечатление прави!
Успех!
Валентин Иванов:
Здравейте,
Благодаря за въпросите!
Срока 7 години са за цял свят и много пари, които аз не мога да си позволя, иначе за една държава е по-малък, за Испания не знам колко са, колегите движат тези неща.
Подали сме за патент водородния генератор целия, включително хардуера и софтоера и получаването на Метан по описания начин с описаните приложения. Изпитваха ни няколко часа комисия, с присъствието на адвокат, не е толкова проста работата, на момента ни казаха, че продължаваме напред, но предварително бяхме се съветвали с тях! За тук в БГ не знам как е не съм подавал нищо за патент, защото и да подам не мога да се защитя по никакъв начин, поне така си мисля.
За студения синтез трябва да го докажа, то идеи съвсем никой не патентова, затова попитах дали има някой да ми помогне.
Поздрави!
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия