Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Енергия от биомаса

Биогорива - биодизел, биоетанол

<< < (3/5) > >>

svetlio760:
Аз отново да отговоря в случай че предният пост е убягнал- става въпрос за нафта, а не за бензин от коноп!

mi6o:
Здравейте, бих искал да попитам, дали някой е пробвал да смеси Бензин (безоловен) със дизел/нафта/биодизел?
Аз пробвах преди малко 200г бензин със 100г нафта- запалва се моментално при внасяне на открит пламък в близост до повърхността. Отделя се много голямо количество топлина (радиация- на 1.5 метра от метален пепелник, "щипе на очите") и много черен пушек. Пробвах също 200г бензин и 300г нафта- същият резултат. Имам малък мотор (125сс) карбураторен 4-тактов на който ще пробвам смесите. Ако някой има предишен опит- моля да сподели резултати.

piton2012:
Мишо не разваляй бензина, той  достатъчно е бъкан с боклуци. В бензиновите двигатели горенето е на базата на бензино-въздушна смес. Нафтата е тежка. Не образува такива смеси и няма да изгори добре.

Сашо:
Ето тук има още технологии за биодизел http://www.hielscher.com/bg/biodiesel_transesterification_01.htm

svetlio760:
Чувал съм за биобензин от стърготини- някой знае ли нещо?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия