Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

Най-евтината схема за получаване на свободна енергия?

<< < (3/5) > >>

vitan:
Щом не ти е нужна теория + обяснения, тогава мисля ти трябват 3 думи:

Опитна постановка + осцилоскоп

ppankov:
Значи колега  Buoyancy,
доктор Берден, пишейки  този материал, се е изразил така да се каже
метафорично, трябва да се чете между редовете.
Vitan, ще ме разбереш, ако прочетеш този материал.

А именно:
- схемата е представена условно, с пунктираната батерия - това означава, че източника
е алтернативен - радиовълни, торсионно, оргонно, магнитно поле, инфрачервено лъчение, слънчево греене, космичен шум и т.н.

Колектора - модула приемащ и натрупващ дадения вид енергия, в зависимост от вида на величината !!!

Сега, не можем да надскочим себе си, когато не знаем какво ще събираме - оргон, магнитни величини или ябълки и круши !!!

Много Ви моля, като съфорумец, като представяме някоя идея, нека даваме основната
идея в абстракция от текста на автора.
Погледнете другите теми, пълно е с текстове, графики и схеми.

Ето teofilus, правилно задава въпроси в прав текст "И от какво всъщност ще се зареди кондензатора?", защото така е правилно, но как ще се отговори пак в прав текст, като всичко до тук е само абстракция само с една блокова схемичка?

@Buoyancy ,
моля да публикувате текстовете за принципа на схемичката.

Поздрави

Buoyancy:
rebel точковата линия не означава нищо от това което казваш на снимката си пише какво е -nondissipative components - неразсейващи елементи или елементи който не се изполват за захранване, а само като източник на потенциална разлика и провеждане на виртуалния фотонен поток(който не му харесва може и реален) това съм го казал в първия пост. А за четене ето линк http://mazeto.net/index.php?option=com_jdownloads&Itemid=16&task=finish&cid=3617&catid=13 . Тук има The Final Secret of Free Energy. Електроните в проводниците на първата верига и електроните във кондензатора се зареждат с потенциал(който има локална енергийна плътност), който според Берден е еднозначно на енергия, което е еднозначно на подреден движещ се поток от фотони.

ppankov:
Най после :)


--- Цитат на: Buoyancy в Ноември 14, 2009, 12:40:46 am ---  ...неразсейващи елементи или елементи който не се изполват за захранване, а само като източник на потенциална разлика и провеждане на виртуалния фотонен поток....

--- Край на цитат ---
Значи говорим за събиране на светлинна електроенергия - засега виртуално  ??? а от учебниците по електротехника от 9-ти клас, знаем кога е налична потенциална ралика...

Нататък:

--- Цитат на: Buoyancy в Ноември 14, 2009, 12:40:46 am --- Електроните в проводниците на първата верига и електроните във кондензатора се зареждат с потенциал(който има локална енергийна плътност), който според Берден е еднозначно на енергия, което е еднозначно на подреден движещ се поток от фотони.

--- Край на цитат ---
От тук следва, да се предложи принципна схема :)
Buoyancy, конкретни предложения?
Защото аз имам и скоро ще ги предложа.

Buoyancy:
Принципната схема е в първия пост като снимка и не се нуждае от нищо повече. Нуждаем се от осцилатор както бе споменато за измерваме времето на релаксация на материалите, което и идея си нямам как ще стане. По скоро трябва таблица със стойности на максималната електрична поляризация на различни материали и за какво време я достигат , преди да нарушат молекулната си структура. Оттук може да се намери  τ = Т/log e1/1 - P/P0 където τ е времето за релаксация Т времето от свързване на веригата до настоящия момент, е = 2.7 и P и P0 са съответно временната поляризация и максималната поляризация. Сега остава само таблица да се открие.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия