Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 363741 пъти)

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 288
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3375 -: Май 23, 2024, 10:48:11 pm »
Не е така. Обясних ти защо.
Помисли реално:


        Оооох Пепи, Пепиии... Пепи!!!
    Аз на теб ли да вярвам или на очите си. Не ми разсъждавай какво най-вероятно би трябвало да е било, кажи ми ти какво си видял по това време. За танкерите писаха по весниците тогава, даваха ги по телевизията, ората от Варна ги виждаха в морето. А ти ми казваш да помисля... нещо май и ти си за доктор.

     Относно пулните складове, аз съм ги виждал, влизал съм в тях и вътре имаче всичко: Ориз, боб, захар, олио, брашно, консерви, луканки, шпекови салами, всичко което не се разваля. Складове пълни със стока до тавана. Говорил съм си с хората, които бяха сложили ръка над такива складове.

     За да не съм голословен, ще ти разкажа една случка от онова време: Прибирам се у дома и пред блока виждам една баба се кара на 6 годишното си внуче. От разговора им разбирам, че внучето е загубило купоните за захар. Бабата се ядосва и се кара, а детето реве. Стана ми кофти, отидох при един познат с такъв склад и купих 10 кила захар, не искаше много да ми дава, но му обещах услуга и се съгласи. На другия ден им позвъних на вратата и и казах, че тази захар е за тях, докато има дадът следващите купони. Бабата се разплака, взе само един пакет и каза, че другите не може да ги вземе, защото заради нея някой друг нямало да получи. Отворих вратата, оставих ги в коридора и си тръгнах.

     Говоря ти за първоначално натрупване на капитали Пепи. Защо му е да плаща транспорт и да се занимава с митници и т.н. за да изнася стоки в чужбина??? Това са допулнителни разходи. И ако помниш след вдигането на цените стоките като с магическа пръчка веднага се появиха по магазините!!! Аз правех достатъчно пари по това време, така че не се оплаквам... даже мога да кажа, че си бях много добре. На Боровец ходех с 2 000 лева за петък вечерта, събота и неделя :) И съм се връщал без нито една стотинка :) И това ти говоря преди да вляза в казармата... на 17 години.

     Хайде сега ми отговори кога, как и защо се появиха "Борците". В началото не бяха мутри, а борци... ако помниш де. Давам ти жокер къде... градинката пред "Кристал" и първоначално натрупване на капитали. Преди СИК, ВИС, МИС, ДРИС и т.н. за този период ти говоря.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 448
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3376 -: Май 23, 2024, 11:36:52 pm »
Избягваш да ми отговориш директно...

Аз ще ти кажа как аз го виждам.
Всичкото това се случи защото държавата беше скапана. Имам предвид - развалена, нежизнеспособна.
Лева ни беше нежизнеспособен. С него не можеше да си купиш нищо. Имам предвид че той беше точно като купона - срещу лева си можеше да получиш точно определено нещо само от държавата. Той нямаше никаква цена за другите. Това е разликата с еврото, долара, златната монета... ако ще и на Антарктида можеш да си купиш нещо, ако намериш някой да го продава.
Представи си че ти си производител на захар. Имаш 100 тона захар в склада, и ти е ясно че ако ги продадеш сега, след 1 месец ще можеш да купиш само 10 тона захар за парите които ще й вземеш сега. И още по-лошото е че няма да можеш да купиш и една лъжица захар за тия пари от международните борси.
Вариантите пред теб са да продаеш захарта сега и да не можеш да купиш дори гориво за трактора за следващата реколта, или да търсиш начин да я изнесеш навън, където срещу нея ще получиш нормални пари, които ще са запазили покупателната си способност години и десетилетия напред. Или да я продадеш за такава безумна цена в левове, за които да можеш да си купиш валута на черно за стойността на стоката ти на международните пазари.
Защо мислиш в началото на 90-те всичко почна да се разплаща в марки и долари? Защото 1 долар щеше да е 1 долар и догодина. Ако днес хляба е 1 лев, а догодина е 100 лева, реално той и сега и догодина ще е 1 долар. Ама ако ти си спечелил от тоя хляб 1 лев днес, а ти трябва жито или брашно чак догодина за да направиш още един хляб - как ще си го купиш догодина с днешния 1 лев?
Затова затворената икономика и регулаторно наложения курс на валутата са способни да убият бизнеса и да докарат населението до просешка тояга.
Когато имаш отворена икономика нещата просто няма как да се случат по тоя начин, или ако се случат - ще е в много по-малък мащаб. Дори една Московия го усети. Мислеше че кат е монополист на пазара на газта  в Европа всички ще я гледат в очите със страхопочитание. Еми не се случи. Да, имаше сътресения, цената стана космическа, но когато предложиш космическа цена и си готов да я платиш - тръгнаха танкери отвсякъде. От чалмите, от САЩ, от Австралия дори... просто пазара не допуска празно място. Има ли пари - ще се намери някой, който да ги прибере.
А ние нямахме пари тогава... имахме левове ... :) Нямахме конвертитуема валута, нямахме стоки, които да предложим на свободния пазар, нямахме ресурси които да продаваме... НИЩО нямахме. И това нямане не се случи за 1 или 2 години - беше десетилетна политика. Големия брат ще ни даде нефт и газ срещу измислени хартийки, големия брат ще ни купи кривите пирони и скапаните компоти срещу точно толкова измислени хартийки... и ако големия брат ни се разсърди, оставахме в полето с коприва без гащи...
Някак си все пак излезнахме от тая коприва - сега сме способни да си купим газ откъдето си пожелаем, защото можем да си я платим с истински пари. И ще се съгласиш, че в момента има много по-малко бедни хора отколкото през 1992-1998 година.
Не казвам че всичко тогава беше законно. Още по-малко че беше морално. Но такива периоди трябва да изживее всяка една държава, и всяка (е, почти всяка) ги е изживявала в миналото си. Как се е натрупал капитала в САЩ? Ами... дивия Запад, трупове по улиците пред бара, краден добитък, обесени на площада крадци... коя нормална държава не е минала през тоя "пубертет"? 

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 690
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3377 -: Май 24, 2024, 09:58:53 am »
merlinbg,

6-таците бяха в основата на всички далавери тогава... не очаквай никой от тях да си признае. Остави го, може за всеки очеваден факт да ти сътвори приказка. Само това му е уникалният талант и тук е намерил поле да си го упражнява.

Да му дадем поле за полет на фантазията:

<a href="https://www.youtube.com/v/neCz9Nj0PrE" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/neCz9Nj0PrE</a>
Запад проиграл «битву технологий»! Путин объяснил почему...
« Последна редакция: Май 24, 2024, 10:14:58 am от VITAN »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 448
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3378 -: Май 24, 2024, 10:44:41 am »
merlinbg,

6-таците бяха в основата на всички далавери тогава... не очаквай никой от тях да си признае. Остави го, може за всеки очеваден факт да ти сътвори приказка. Само това му е уникалният талант и тук е намерил поле да си го упражнява.

Факира сам си признава че в 90-те години е бил на 17 години. Тоест от соца е видял точно толкова, колкото червения, демек НИЩО. По бай Тошово време е ходел още с памперси (всъност тогава и памперси нямаше... ). Ти още не си се изпуснал конкретно колко ходиш на тая земя, ма имам подозрението че и ти правиш преразкази по картинки само.
Бил ходел с 2 000 лева на Боровец... Абе младеж, толкоз струваше по едно време кутия цигари ... :)

А за битката на технологиите:

Москвича ти е ясен, нали? Или и за него да ти търся снимка, щот явно само от думи не разбираш.
Аурус-а на колко % го локализираха? Упс... май му изнесоха производството в ОАЕ, щот не можеха да довлачат части от ВАГ групата в Мухонасранск... А щяха на негова база да правят джипове, камиони, самолети, велосипеди... :)
https://rg.ru/2023/11/12/manturov-soobshchil-o-zapuske-v-oae-proizvodstva-rossijskij-avtomobilej-aurus.html

P.S. Имало някаква "бавовна" из целия Крим вчера. За това че Украйна удря цели чак в Татарстан не отварям и дума. Смях... то не бяха С300, не бяха С400... спътници щяхме да сваляме от орбита...

Активен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 518
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3379 -: Май 24, 2024, 12:12:53 pm »
juliang, ще ги локализират тези производства, неизбежно е и китайците го знаят. Те затова се ориентират към съвместно производство, разменят си части. Производството на един автомобил ако ползваш готови компоненти не е по скъпо от 1 милиард, похарчват се и има фабрика в която произвеждат коли. Фактически Китай ще вземе 30% от техния пазар и срещу готовите коли които продават ще вземат руски стоки. Търговия. Смятай в Европа колко пазар могат да вземат китайците, ако с нищо не ги спират - 15% ще вземат, а Европа в момента продава на техния пазар много повече.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 448
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3380 -: Май 24, 2024, 12:51:23 pm »
juliang, ще ги локализират тези производства, неизбежно е и китайците го знаят. Те затова се ориентират към съвместно производство, разменят си части.
За 30 години какво локализираха като имаха и технологията, и заводите на запада при тях? Научиха се да правят от прави ламарини криви ламарини - това беше локализацията. Не могат да направят един двигател като хората, за електрониката да не говорим.
Рено им оставиха цял завод - работещ. И не само Рено. Дори работещ до последно завод не могат да подкарат.

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 288
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3381 -: Май 24, 2024, 01:09:17 pm »
Факира сам си признава че в 90-те години е бил на 17 години. Тоест от соца е видял точно толкова, колкото червения, демек НИЩО. По бай Тошово време е ходел още с памперси (всъност тогава и памперси нямаше... ). Ти още не си се изпуснал конкретно колко ходиш на тая земя, ма имам подозрението че и ти правиш преразкази по картинки само.
Бил ходел с 2 000 лева на Боровец... Абе младеж, толкоз струваше по едно време кутия цигари ... :)

     Ех Пепи... пак ти казвам, акъл или идва навреме или никога!!! При теб не е дошъл навреме. Ясно ми беше, че не можеш да мислиш, но че не познаваш и цифрите не ми беше ясно. Това се учи в първи и втори клас инфантил. Видях и колко помниш какво се е случвало през годините, ноооо... деменцията не прощава. Може и да си прав, че 1991 година кутия цигари е струвала 2 000 лева, а аз твърдя че средната заплата за месец е била 1 000. Надявам се може да се оправяш с таблици, а ако не можеш питай Мими... надявам се да ти помогне.

https://trudipravo.bg/znanie-za-vas/srednomesechna-rabotna-zaplata-i-srednomesechen-osiguritelen-dohod/

     Е откри ли каква е била заплатата по това време или кухата лейка върху раменете ти не може да се справи с толкова сложна задача. Значи ми казваш че при 1 000 лева заплата си плащал 2 000 лева за кутия цигари ли??? Груба грешка от моя страна, че се опитах да проведа нормален разговор с теб, ЕДМ-а беше прав че няма смисъл.

     Кажи тогава колко струва курника дето го караш? Две кутии цигари??? Тоя пачник е не повече от 4 000 лева :) Това ли ти е повода за гордост инфантил... курник-кабрио?

     Давай сега, ако деменцията ти позволява ми обясни как са били нещата преди 1989г. Искам факти обаче, а не разкази по картинки. Не ми разказвай приказки, че са вкарвали в затвора за разказване на виц... защото това са пълни простотии. Няма лежал човек тогава защото е разказал виц, в това съм на 100% уверен. Тая карикатура дето си я постнал тук няма нищо общо с истината.

И да беше само Белене - да го преживее човек. Тая карта може и да си я виждал когИ си ходил прав под масата:

И половината да е вярна, пак е страшно...

     А колкото до хвалбите ти, че командваш админа кой да препикава и кой не... ами смешен си. Давай действай клоун, изкомандвай го да ме забани, защото от тук нататък ще те хапя по задника и то здраво. От тук нататък ще гледам отново да те напъхам в дупката от където изпълзя. Казвам го за поерден път... нито ти, нито аз сме полезни за форума, за справка виж какво пише в началото на страницата "Mazeto.NET - форум за свободна енергия"

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 448
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3382 -: Май 24, 2024, 03:17:39 pm »
Нищо от това де си написал не променя факта че си гледал соца през мрежата на детската кошара.
Кефи ме и факта, че кабриолета ми не ви излиза от главата. Всеки път като видите кола без таван ще се сещате за мен :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 687
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3383 -: Май 24, 2024, 04:02:54 pm »
Казах:
първо с чехала, най-добре с налъма, ако и това не помага с джумука.  :)

Да питам,
днес може ли да ви честитя празника, има ли разрешение от Посолството да празнумаве тази българска дата или е забрането, както 3-ти март?

Дано американците са ни позволили поне този празник да ни остане, че то само гей-парадите са позволени вече.

Горелка,
то освен навъртяния километраж на годините друг авторитет и капитал не ти остана.  :D
Аз вика от първо лице знам соца, ама те и други го знаят. Мненията ви са противоположни.
Странното е, че тези които хвалят соца и сега са добре материално, а тия дето нищо добро не намират, единствения демократичен капитал, който са натрупали е цената на 2 стари коли, има-няма 2-3 000 лв.

Не прави добро впечатление, когато си бил комсомолски, член на БКП, работил си в ДС и сега ги плюеш, сащо както плюе по соц. кифтетата наблегодарника Михаил Кузмов.

Извода е:
Никога нямайте вяра на хора, които са обърнали палачинката. Утре когато дядо Иван прекоси Дунава тия първи ще ги посрещат с бъклица и дрян, ще изкарат от стария скрин червените книжки на БКП, ще громят капитализма.  :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 690
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3384 -: Май 24, 2024, 04:13:23 pm »
...както плюе по соц. кифтетата наблегодарника Михаил Кузмов..
Напоследък мисля, че двамата са били колеги. Що ли?

На какво основание деде-то е получавал такава заплата?! Акъла не предразполага за такава позиция. Ако не, да са го уредили по роднинска линия (там нали родата му е била известна).

Ако е работил нищоправене и с още 1 заплата от ДС = връзват ми се нещата.
Те твърдя да съм прав, но така ми се връзва...

Активен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 518
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3385 -: Май 24, 2024, 04:20:01 pm »
juliang, ако локализираш всички елементи излизат по скъпо и качеството на специализиралите компании е по високо. Например специализирали са да правят светлините, те само с това се занимават и си изпипват производството, правят много по производителни машини които са скъпи и не могат да се изплатят от производство на стопове и фарове на един бранд. Специализация и глобализация дават резултат, но това нещо може да се използва да ти блокират производството. Защото правят части за 50 бранда и могат да кажат - няма да доставяме за руския бранд защото Русия иска парите от суровините които се изнасят да влязат в руските банки, а не да остават в западните. Защо Русия иска тези пари да са в техните банки ? Защото техните банки ще могат да кредитират с тях бизнеси в Русия, а банките раздават със 100 единици пари влезли в тях 700 - 800 пари кредити. Ето американските обаче са го докарали до над 20 единици кредити, защото очевидно не резервират пари при даването на всеки кредит и са се научили и правят и търговски сделки при които кредитират с пари които въобще не напускат дадената банка, подписват се едни договори на които пише и лихва която ще се плаща, този който продава пари не получава, той се е съгласил парите да останат в банката от която купувача взема заема с който му купува нещото което продава. При 230 трилиона кредити имат още 230 трилиона които са така, те се четат - откриват в данните които публикуват, само не е посочено точното им наименование. Всички могат да правят коли, ако имаш един милиард пари които може да вложиш не е проблем да започнеш производство на автомобили в България поне на теория. Но никой не почва производство преди а си е осигурил пазар, защото ще произведе коли и ще ги натрупа паркирани.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 448
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3386 -: Май 24, 2024, 05:48:37 pm »
Да питам,
днес може ли да ви честитя празника, има ли разрешение от Посолството да празнумаве тази българска дата или е забрането, както 3-ти март?

Дано американците са ни позволили поне този празник да ни остане, че то само гей-парадите са позволени вече.
https://www.facebook.com/reel/1152389882668458
Цитат
Поздравяваме всички българи с Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската писменост! Честит 24 май!

Аз вика от първо лице знам соца, ама те и други го знаят. Мненията ви са противоположни.
Проблема е че ТИ не го знаеш от първо лице, но обясняваш на всички какво било тогава.
 
... Утре когато дядо Иван прекоси Дунава тия първи ще ги посрещат с бъклица и дрян, ще изкарат от стария скрин червените книжки на БКП, ще громят капитализма.  :)
Е най-накрая ще се видим там на живо... :) Въпроса е ти какво ще изкарваш от стария скрин... как ще ги убеждаваш да не ти национализират нивите и къщите, как ще се криеш кат те мобилизират да ходиш да денацифицираш Западна Европа ... :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 690
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3387 -: Май 24, 2024, 06:40:47 pm »
https://tass.ru/ekonomika/20866253Край, ASML фалираха...

1. ASML е интернешънъл!
2. Руският литограф си е 100% руски. Имат науката (физиката) за 1 нанометър литография, но от наука, до изделие, съпоставимо с 1 ЖП вагон има дълъг път. А вие не спирате да им биете подсечки.
3. Като стана дума за сечено, виж тука едно еУропско малоумие:

<a href="https://www.youtube.com/v/3xeW9w77gu8" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/3xeW9w77gu8</a>
Вот и наступил уголовный армагеддец в Европе! Даже не пикнуть.

Сиреч, как еУропа не престава да се стреля по краката. Споко, скоро и на други места!

Бонус:
<a href="https://www.youtube.com/v/0c75vbuf2Ks" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/0c75vbuf2Ks</a>
«Наше ПВО бессильно! Ракеты Путина ничто не остановит!»
– британский генерал
выдал правду

П.п. Сега ракети, после литографи.

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 288
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3388 -: Май 24, 2024, 08:16:47 pm »
Нищо от това де си написал не променя факта че си гледал соца през мрежата на детската кошара.

     Да разбирам, че през едното ухо ти влиза, през другото ти излиза. Кат си ми пееш Пенке ле, кой ли ми те слуша. Чукча писател, чукча не читател :) Деменцията не ти позволява да стигнеш до дълбините на моята мисъл :)

Кефи ме и факта, че кабриолета ми не ви излиза от главата. Всеки път като видите кола без таван ще се сещате за мен :)

     Така е Пепи, люта завист ме гони, че имаш кокошарник-кабрио!!! И веднага ще ти кажа защо :) На теб с кабриото ти е голяма забава, а на мен със седана ми е просто скука. Ти преди да потеглиш първо гледаш прогнозата в телефона, като излезеш навън поглеждаш небето дали има, дали няма облаци, а аз просто паля и потеглям... скукаааа.
     Докато се правиш на гАзар по пътищата вятъра си прави майтап с косата ти, вадиш мухи между зъбите, бръмбари те маат в челото, а може и някое птиче прелети и да те оцвъка... докато аз просто скучно си карам колата... скукаааа. Недай си боже да заблъска някой дъжд или градушка, трябва да спираш, да отбиваш от пътя, да вдигаш гюруци, да се мокриш и трепериш от студ... а аз през това време продължавам скучно да си карам колата... скукаааа.
     След 20 минути шофиране дъждът спира и ти отново трябва да спреш за да свалиш гюрука и да продължиш с гАзарията, а аз умърлушен от скука продължавам да си карам... скукааа. Зимата в таралясника студено, лятото горещо... а аз съм нагласил двузоновия климатроник на 23 градуса, натиснал съм бутона "Авто" и целогодишно карам на комфортна температура, демек зимата ми е топло, а лятото прохладно... скукааа.
      То си е за завист, защото живота ти през цялото време е приключение, а моя просто скучно шофиране :) Чудя се дали да не спестя две кутии цигари и да си купя и аз кабрио за да стане и моя живот интересен :) Ти как мислиш???

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 448
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3389 -: Май 24, 2024, 08:59:55 pm »
     Да разбирам, че през едното ухо ти влиза, през другото ти излиза. Кат си ми пееш Пенке ле, кой ли ми те слуша. Чукча писател, чукча не читател :) Деменцията не ти позволява да стигнеш до дълбините на моята мисъл :)
Лозунги, лозунги... А самия факт, че продължаваш да си губиш времето с дементен старец като мен говори много за състоянието ти :)

     Така е Пепи, люта завист ме гони, че имаш кокошарник-кабрио!!! И веднага ще ти кажа защо :) На теб с кабриото ти е голяма забава, а на мен със седана ми е просто скука. Ти преди да потеглиш първо гледаш прогнозата в телефона, като излезеш навън поглеждаш небето дали има, дали няма облаци, а аз просто паля и потеглям... скукаааа.
     Докато се правиш на гАзар по пътищата вятъра си прави майтап с косата ти, вадиш мухи между зъбите, бръмбари те маат в челото, а може и някое птиче прелети и да те оцвъка... докато аз просто скучно си карам колата... скукаааа. Недай си боже да заблъска някой дъжд или градушка, трябва да спираш, да отбиваш от пътя, да вдигаш гюруци, да се мокриш и трепериш от студ... а аз през това време продължавам скучно да си карам колата... скукаааа.
     След 20 минути шофиране дъждът спира и ти отново трябва да спреш за да свалиш гюрука и да продължиш с гАзарията, а аз умърлушен от скука продължавам да си карам... скукааа. Зимата в таралясника студено, лятото горещо... а аз съм нагласил двузоновия климатроник на 23 градуса, натиснал съм бутона "Авто" и целогодишно карам на комфортна температура, демек зимата ми е топло, а лятото прохладно... скукааа.
      То си е за завист, защото живота ти през цялото време е приключение, а моя просто скучно шофиране :) Чудя се дали да не спестя две кутии цигари и да си купя и аз кабрио за да стане и моя живот интересен :) Ти как мислиш???
Ами купи си за да разбереш що е то кабрио с твърд таван. Щото явно никога нито си се возил, нито си виждал как се сгъва и разгъва тавана.
1. Когато тавана е на мястото си, колата по нищо не се различава от седана. Има си ламаринен таван точно кат овсяка друга кола.
2. До 90-100 км/ч със свален таван спокойно мога да си запаля цигара. Жестоко се заблуждаваш че трябва да си омотан кат ескимос.
3.  Свалянето и вдигането на тавана отнема около 20 секунди и коства натискане и задържане на един-единствен бутон (а, да и две ключалки трябва да освободиш чрез дърпане с пръстче откъм купето). Те ти да гледаш, че да не продължаваш да се излагаш кат ги приказваш тия работи:
<a href="https://www.youtube.com/v/BRi9PXCromU" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/BRi9PXCromU</a>
4. Не едно десетилетие карам коли и съм си напатил от 5-6 часово каране със свален прозорец (врата ти е схванат кат на Робокоп) или на климатик.
5. Ще те учудя, ма кабриото също има климатик, и той си върши прекрасно работата и при свален таван. Просто трябва да го пуснеш да духа малко по-силно. Не че ти трябва реално, но го има - за консерви де искат да се возят в кутийка.

А ако чак толкоз ми домъчнее за седана - свалям малкия от БМВ-то и ще си карам седан. И той няма да е против - умира си да кара кабриото :)