Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 197143 пъти)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #45 -: Февруари 23, 2021, 06:04:46 pm »
nasko, никой не ти пречи да се занимаваш с политика. Проблема е че този форум е с техническа насоченост. Но ако ти смяташ че силата ти е в политиката а не в техниката то потърси си подходящото поле за изява в политическите форуми.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #46 -: Февруари 23, 2021, 07:51:24 pm »
За размисъл. Обстановката в Тексас. За „напреднали специалисти”.
Защо се достигна до сегашния енергиен колабс?
Състояние на електроенергийната система при настъпилите застудявания.
nasko, проблемите в Тексас, който е най-богатия от енергийна гледна точка щат на САЩ, нямат нищо общо с политическата тематика, или поне нямат от гледна точка на разбирането за политика ( бръщолевене без логическо мислене ) както се разбира на страниците на този форум.  За съжаление има много общо с невъзможността на големи маси от хора, да мислят рационално както и с целенасочено подпомагане на определени индустрии със слабо енергонаситени източници на енергия които се влияят силно ( както се вижда ) от тежки климатични условия.

В Тексас хората не са свикнали на тежки зими, и как биха като са на географската ширина на Северна Африка (южна Либия), та затова няма абсолютно никаква инженерна култура да се проектират системите като се вземат в предвид зимна ниско температурна динамика ( и термоизолации )  а да не говорим изобщо за температури на замръзване. Замислете се защо никой нямаше проблеми във щатите като Северна или Южна Дакота, Монтана, Минесота, Айова или Мичиган (всичките са северни щати). Ами доста елементарно хората, а и индустриите, там всяка година се справят с -30 С или -40 С температури и има изградена култура за живеене  на хората през такива студени вълни и сезони.

В Тексас, че те не знаят откъде да си купят дърва за огрев, и отоплението е 99% на електричество (което както съм споменавал и преди е най-пагубния начин за природата да се използва генерираното електричество) с термопомпи или със съпротивителни нагреватели, и когато дойде студена вълна като тази, единствено което хората знаят какво да правят е да надуят термостата и съответно затова MWh на електроразпределителния пазар скочи от $35 на $9000.

И ето ви един по-надежден източник на иноформация, понеже вашите нещо само си говорят празни приказки без да покзват точни факти и цифри: https://www.zerohedge.com/weather/4-million-texans-without-power-amid-grid-collapse-second-storm-nears
А знае ли някой, че ако открие Свободната Енергия, свършва и земния му път?
Енергията е винаги свободна, само трансформацията на енергията (при положение че не можете сами да си я трансформирате) или необходимостта да бъде тя енергийно наситена в определен физически обем и състояние се заплаща, но за съжаление повечето хора не разбират това.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 348
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #47 -: Февруари 27, 2021, 09:26:17 am »
Само за Русофили!!!
https://www.youtube.com/watch?v=3KayyU9v3bk

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #48 -: Февруари 27, 2021, 10:23:21 am »
Само за Русофили!!!
https://www.youtube.com/watch?v=3KayyU9v3bk

Виж резултатите от анкетата, която тече по време на предаването - 95% от руснаците смятат, че НАТО е заплаха за Русия...
Разбираш ли колко промити са им мозъците (ако може да се вярва на анкетата де...)? Рублата вече е 2 стотинки, а те се притесняват че ще дойдат германските или американските танкове...

Дайте да мислим реално... Нека съвсем хипотетично да приемем, че България за една нощ събере най-непобедимата армия в света, атакува и превземе САЩ (много луда идея, нали? :) ). Добре, и? Какво ще правим с тая територия и с нейното население? Ще имаме ли ресурсите да задържим реда в една такава огромна територия? Ще можем ли да възстановим пораженията от войната на тази територия за да почнем да се възползваме от нейната индустрия, или което ще е останало от нея. Откъде ще намерим оборудването, с което да започнем добива на ресурсите на тая територия?

Защо ни е всичко това? ОК, ще разглобим един от най-големите пазари в света, ама ... на кой ще продаваме после продукцията, която ще сме произвели с ресурсите които сме заграбили? Та ние сами сме си разрушили пазара, на който да продаваме.

Тъпите рашки просто не схващат идеята. На никой не му трябват блатата в Сибир, въпреки че там има нефт, газ, злато, никел и алуминий. На западняците им трябват ПАЗАРИ, на които да си продават стоката. Стока, която имат в излишък, и за която няма купувачи. Нито един автомобилен производител не се е оплакал, че не му стига стомана за производството на автомобили - спомнете си Тръмп и митата за китайскаат стомана, с която започна целия цирк преди някоко години. Кой ще слага вносни мита ако не му достига дадена суровина?

 Всички твърдят, че не им стигат КУПУВАЧИ, на които да продават стоката си.

На западняците Русия им трябва като пазар, не като източник на суровини. Суровини могат да се купят, не могат да се купят пазари с платежоспособни клиенти. Кой идиот ще срине една държава, и после ще чака да се възстанови, хората да започнат да имат пари и чак тогава да почнат да купуват продукцията?

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 348
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #49 -: Февруари 27, 2021, 01:42:39 pm »
Julian, писал съм, че това е само за русофили, а доколкото разбирам си JulianoФил.

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #50 -: Февруари 27, 2021, 03:42:06 pm »
Тъпите рашки просто не схващат идеята. На никой не му трябват блатата в Сибир, въпреки че там има нефт, газ, злато, никел и алуминий. На западняците им трябват ПАЗАРИ, на които да си продават стоката. Стока, която имат в излишък, и за която няма купувачи. Нито един автомобилен производител не се е оплакал, че не му стига стомана за производството на автомобили - спомнете си Тръмп и митата за китайскаат стомана, с която започна целия цирк преди някоко години. Кой ще слага вносни мита ако не му достига дадена суровина?

 Всички твърдят, че не им стигат КУПУВАЧИ, на които да продават стоката си.

На западняците Русия им трябва като пазар, не като източник на суровини. Суровини могат да се купят, не могат да се купят пазари с платежоспособни клиенти. Кой идиот ще срине една държава, и после ще чака да се възстанови, хората да започнат да имат пари и чак тогава да почнат да купуват продукцията?
Е да де, нали това беше основната цел на "демокрацията" и у нас! Пазарите!!! И за това се разруши почти цялата икономика на соц. България!!!
А бедните да го д*хат!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #51 -: Февруари 27, 2021, 04:04:21 pm »
Некой хора не им изнася да осъзнават природните закони ......
Разрушили били икономиката - ами някой хищник е имал интерес от това а добитъкът е добитък и толкоз .....
За съжаление това е реалността .....
Като управлението ни е от добитци това ще е положението .....
Да Наско - бедните (добитъкът) винаги го духат .....
А цялата планова икономика (демек соца) се издъни щото не даваше възможност за развиване на хищничеството в нужните мащаби - и добитъкът затъпя и беше въпрос на време да бъде сдъвкан от по-силния хищник в лицето на капитализма.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #52 -: Февруари 27, 2021, 04:45:15 pm »
Е да де, нали това беше основната цел на "демокрацията" и у нас! Пазарите!!! И за това се разруши почти цялата икономика на соц. България!!!
А бедните да го д*хат!
Как се руши пазар? Ами като се подбиват цените. И какво лошо има в това от страна на бедния?
Типичен пример е Марешки - изобщо не ми дреме какъв е като политик, не съм гласувал за него, но с кеф си зареждам бензин по 1.80 при цена от 1.99 на другите бензиностанции.
Безнина му бил такъв, нафтата му била инкава ... служебната кола е на 250 000 км и се зарежда основно на Марешки.

Не - Марешки трябвало да се бойкотира, щото като политик бил зле. Дреме ми какъв е като политик...

И ако бедните изченат, защо ще му е на някой да работи? И кой ще изработва заплатите на бедните? Кой ще работи работата с малка добавена стойност? Аре да дадем по 2 000 лева заплата на метачите на улиците - ще е много добре, щот са бедни. Ама тия 2 000 лева нали трябва да го вземем като данъци от тия, дет работят? И като ги вземем, работещите ще почнат да взимат колкото чистачите... и ще си кажат "Абе аз защо трябва да блъскам 8 часа в мината, а не се подпирам 8 часа на метлата?"

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #53 -: Февруари 27, 2021, 05:17:39 pm »
Цитат
И ако бедните изченат, защо ще му е на някой да работи? И кой ще изработва заплатите на бедните? Кой ще работи работата с малка добавена стойност? Аре да дадем по 2 000 лева заплата на метачите на улиците - ще е много добре, щот са бедни. Ама тия 2 000 лева нали трябва да го вземем като данъци от тия, дет работят? И като ги вземем, работещите ще почнат да взимат колкото чистачите... и ще си кажат "Абе аз защо трябва да блъскам 8 часа в мината, а не се подпирам 8 часа на метлата?"
Мдааа много верно .....
За това комунизма умря ..... щото нямаше голяма разлика дали си професор или миньор или метачка .....
Не става така момци ..... кадърните искат адекватна мотивация иначе стават метачи .....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #54 -: Февруари 27, 2021, 07:24:44 pm »
Ами вече не е чак такъв проблем да се дадат по 2000 лева на всички и тези пари няма да се вземат като данъци от работещи ХОРА а от работещи РОБОТИ.  Проблема е, че все още много хора имат психологичната нагласа на предишният феодален строй. И не могат да си представят дори, че е възможно вече да се произвеждат блага без да бъде експлоатиран някой човек. И нещата стават много неразбираеми за някои хора.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #55 -: Февруари 27, 2021, 10:14:46 pm »
И кой ще работи бе Радико? Аз ли ще съм идиота, който ще трябва да се навре в сервизните тунели  в които два тъпи робота са се сблъскали? Защо аз, като мога да си бъркам в пъпа и да чакам някой друг да свърши тая работа?
Защо трябва да се кьоравя да пиша програми които да ги изпълняват роботите? Какъв стимул ще имам?

Обяснявш ми, че когато оставиш група хищници в клетка и ги храниш 10 години толков, колкото могат да поемат стомасите им, някой ще се вдигне да ловува след това? И имай предвид, че хищните животн иса животни, и имат инстинкти - някои от тях ще тръгнат по навик. Докато хората ИЗОБЩО няма да се мръднат - поне ти и аз живяхме в един такъв строй... Ако от крилатата мисъл за моркова и тоягата махнеш тоягата и осигуриш по морков на всички, всичко отива на кино...

Кой ще е толкова откачен че да стане примерно ... пожарникар? Или полицай в отдела за борба с тероризма, занимаващ се с обезвреждне на експлозиви (щото в момента в който осигуриш на всички храна, ще почнат да мислят за религия и други такива глупости и тероризма ще процъфти). Защо ще си рискувам живота като мога да правя малки зелени топчета със субстанцията извадена от носа си? Или малки кафяви топчета, извадени от едно друго място...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #56 -: Февруари 27, 2021, 11:22:59 pm »
Юлияне ние сме от друго поколение. Заради това мислим за тези кофти неща дето ги изреди, по навик го правиме. Тези обаче които имат привилегията да работят във новия строй те ще имат и много други привилегии. Заради които ще бъде много престижно и привлекателни да се работи "като началник на роботи де"
 Не че съм особенно възхитен от подобни планове, но това са плановете за съвсем обозримо бъдеще. Някои от нас в този форум може и да не видиме началото на опита за осъществяването на тези планове но може и да има хора тук които да го видят.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 348
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #57 -: Февруари 28, 2021, 11:43:52 am »
Май сме тръгнали към това.
https://www.youtube.com/watch?v=oIBtePb-dGY

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #58 -: Февруари 28, 2021, 01:08:08 pm »
За любителите на безусловният базов доход, изработван от роботите, имам една случка:

Нашите на село едно време взеха куче, а то се оказа мъстия. Идва лисицата, а то се крие. Та се наложи тия дни да го затворим в курника няколко дена с малко храна - слъсало си синжира (преди бях му купил дълъг, да се чувства комфортно, но само се оплиташе в него).
Та бе гладно и даже не му се лаеше.
Яде хлаб, кокали и някакво старо сирене.
Започнах пак да го запирам в курника, а то не ще! Счупих една гнила сопа по него,
то ме ръмжи, зъби ми се и джафка! А до сега само опашка ми въртеше.
Оставих го да си джитка из обора (не ми се занимава с мъстии) и за да не избяга пак от къщи му купихме здрава каишка със синджир. Вече трябва да си е получило ъпгрейда.

Та, ако мислите, че някой ще ви храни до състояние, за да му се зъбите и да го лаете - сбъркали сте госпорарите на парите. Сегашните не са от тия...

Какво ви трябва да не изпаднете като куче на каишка? Ами да владеете много номера, като тия по-долу:
-
<a href="https://www.youtube.com/v/93UB7sgtAjk" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/93UB7sgtAjk</a>

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #59 -: Февруари 28, 2021, 09:17:15 pm »
Цитат
   Та, ако мислите, че някой ще ви храни до състояние, за да му се зъбите и да го лаете - сбъркали сте госпорарите на парите. Сегашните не са от тия...
Прав си не са от тия. За това ще отпаднат от играта "живот"