Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 197019 пъти)

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« -: Февруари 16, 2021, 01:43:11 pm »
Колеги, създавам тази тема с цел обяснение ПРИЧИНИТЕ, породили състоянието на обкръжаващия ни свят. Следствията всички ги виждаме и тълкуваме спрямо личните разбирания.
Целта не е противопоставяне възгледите ни. Това ни разделя, а това е и основната цел на глобализма за изпълнение на поставените им цели.
Предлагам да се въздържаме от коментари и лични нападки. Всеки според собствените си разбирания да приеме или подмине изложената от специалисти информация. За улеснение не би било зле с няколко думи да се покаже за какво става въпрос в изложеното.

Кто такие глобалисты и соросята
https://www.youtube.com/watch?v=qN9sUx203hY

О мировом закулисье
https://www.youtube.com/watch?v=AzQCmIQ2oPE

Наследники Трои: Три тысячи лет борьбы Добра и Зла
https://www.youtube.com/watch?v=HDxbLFBFFHY

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2021, 05:26:49 pm »
Съжалявам, че ще започна с отрицателна нагласа, но нямам никакво намерение да чета или гледам руски коментари. Руската мисъл след 100 години феодало-ченгеджийски социализъм е тотално дефектирана. 
Има достатъчно български източници.
Лично аз (пре)публикувах цяла статия, която припокрива изцяло темата и дава отговорите (поне според мен).
Ето тук:
https://mazeto.net/index.php/topic,10226.msg119422.html#msg119422
« Последна редакция: Февруари 16, 2021, 05:46:46 pm от tobo1 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2021, 08:09:38 pm »
Наско
Този раздел дали е най подходящия за такава тема. "Приказки кой за каквото се сети" не е ли по подходящ раздел. Не за друго ами защото не се вижда от нерегистрирани потребители. Да не ни гледат сеира. Даже мисля такива неща трябва да са в разделите със още по рестриктивен достъп.

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2021, 09:01:19 pm »
Не знам, Радико. Има си модератори, да решат какво да правят.
Знам, че темата е малко опасна. И от истината по-често боли.
Както и следващото. Защо е създадено НАТО.
Немецкий политолог: НАТО было создано для уничтожения СССР, теперь цель Россия! [Голос Германии]
https://www.youtube.com/watch?v=9Sv7-WlpmBo

И каква е сегашната цел на НАТО:
Немецкий политолог: Основная цель НАТО была и есть подчинить Россию США и Англии [Голос Германии]
https://www.youtube.com/watch?v=tvp0PKq1oIY

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2021, 09:45:49 pm »
Добре, Наско... задай си въпроса "Защо им е да подчинят Русия?"
Едно време войните са се водили за ресурси. Да, Русия има ресурси. Завладяват я. Имат ресурсите. И ... за чий са им? Ще произвеждат коли, или чайници, или самобръсначки. На кой ще ги продават?
Разбираш ли ... сега е по-важно да имаш пазар, на който да реализираш стоката си, а не територия и ресурси. Сривайки руската икономика, сам се лишаваш от пазар на стоките си. Нямаш ли пазар - почва да има безработица на твоя територия.
Защо не пипат Китай? Ами щото освен че е работилница, той е и пазар на който могат да се реализират стоки. Да се държи работеща собствената икономика. Войни се водят само в държави които не са платежоспособни, в които няма пазар на стоките които произвеждаш. Какво да купи Сирия или Либия? Как да продаваш там високотехнологични и с висока добавена стойност стоки?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2021, 08:26:40 am »
Цитат
И каква е сегашната цел на НАТО:
Немецкий политолог: Основная цель НАТО была и есть подчинить Россию США и Англии [Голос Германии] 
Искаш ли това да го повториме на чист бългсрски език и малко разделно:
Основната цел на нато е
Да подчини Англия
Да подчини САЩ
Да подчини Русия.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2021, 08:49:05 am »
Искаш ли това да го повториме на чист бългсрски език и малко разделно:
Основната цел на нато е
Да подчини Англия
Да подчини САЩ

Ти да видиш, каква гениална мисъл, да подчиняло САЩ и Англия.
Не преставаш да ме учудваш с неповторимата си антилогика, по-зле си от комсомолски секретар.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2021, 09:15:23 am »
Добре, Наско... задай си въпроса "Защо им е да подчинят Русия?"
Едно време войните са се водили за ресурси. Да, Русия има ресурси. Завладяват я. Имат ресурсите. И ... за чий са им? Ще произвеждат коли, или чайници, или самобръсначки. На кой ще ги продават?
Разбираш ли ... сега е по-важно да имаш пазар, на който да реализираш стоката си, а не територия и ресурси. Сривайки руската икономика, сам се лишаваш от пазар на стоките си. Нямаш ли пазар - почва да има безработица на твоя територия.
Защо не пипат Китай? Ами щото освен че е работилница, той е и пазар на който могат да се реализират стоки. Да се държи работеща собствената икономика. Войни се водят само в държави които не са платежоспособни, в които няма пазар на стоките които произвеждаш. Какво да купи Сирия или Либия? Как да продаваш там високотехнологични и с висока добавена стойност стоки?
За чий им били руските ресурси?  :D
Ами Наполеон и Хитлер за завладяване на руските пазари ли са ги нападнали?
Най-ценното на тая земя са ресурсите - суровините. Ами колониалните войни за пазари ли са били или за извличане на природни ресурси от колониите?

Ами сега завладяването на Арктика за пазарите в ледниците ли го правят? Суровината това е чиста печалба. Шистовия газ защо го развиха САЩ?

Войни се водили само в неплатежоспособните държави?
И каква е причината там да се водят войни, това ще им вдигне платежоспособността ли? Ако имаш предвид граждански войни, може, всяка опозиция ще търси причината за несгодите във властта, но за колониални войни и световни, та то е антилогично.

В днешно време, когато производството е съсредоточено в роботизацията много малка част от цената на един продукт се съдържа в производствените разходи, основното е суровината, като изключим високотехнологичните производства. Обществена тайна е, че ресурсите на планетата се изчерпват и в бъдеще богат ще е онзи, който ги има, който ги няма ще му се наложи да ги купува и понеже ще са дефицит, ще струват твърде скъпо.

За първи път чувам хипотезата, че САЩ си точат зъбите за Русия, да й завладеят пазара, а не да я колонизират и да и извличат ресурсите, както беше преди да дойде великият Путин на власт. Той е този който отряза изтичането на живителните сокове на Русия към запада и напълни държавната хазна, въоръжи Русия, а това става само с пари, каквито преди него нямаше. Иска да превърне Русия отново във велика сила, каквато беше, не само във военно отношение, а и в икономическо. Ама като ти нарастне икономиката ти вече не си вносител, а износител - ето това е заплаха. затова на запада им трябва бедна България, защото бедните внасят, богатите изнасят, така се става богат с по-голям износ от вноса.



Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2021, 09:18:22 am »
Цитат
Ти да видиш, каква гениална мисъл, да подчиняло САЩ и Англия.
Не преставаш да ме учудваш с неповторимата си антилогика, по-зле си от комсомолски секретар 
Нормално ЕДМ. За да не ти се струва това антилогика трябва да направиш някой умствени усилия, които не знам дали са ти по силите. Ако успееш да ги направиш ще установиш че няма нито една моя дума в горното. Аз просто ЦИТИРАМ хипотетично интервю на някакъв неизвестен немски незнам си къв ПРЕРАЗКАЗАНО от обръщам ти специално внимание РУСКОГОВОРЯЩ  може би журналист.
Така че всичките ти критики и епитете са насочени към твоята безрезервна любов. Е не е ли те срам да се отнасяш така към любоета си, да подлагаш думите и на съмнение, даже какво съмнение ти открито ги отричаш. Думите от цитата на Наско. Аре аз че ги отричам това си е лигично. Но от твоя страна тива си е чисто ренегатство.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2021, 09:22:30 am »
Радико, то за "любовта" може да се каже същото и за тебе, за безрезервната ти любов към колонизатора. А това какво казал някакъв журналист и ти го цитираш, какво, аз да се съглася безрезервно с това какво някой казал ли, дори не знам кой и какво.

Аз не вярвам на никого, кой какво казал, имам глава да мисля.

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #10 -: Февруари 17, 2021, 10:30:08 am »
Искаш ли това да го повториме на чист бългсрски език и малко разделно:
Основната цел на нато е
Да подчини Англия
Да подчини САЩ
Да подчини Русия.
Радико, като не разбираш добре руския език, има си гугъл-преводач и ето какво казва:
Основната цел на НАТО беше да покори Русия на САЩ и Великобритания
Иначе целта на ГЛОБАЛИЗМА е да подчини и САЩ, и Англия. За това по-късно.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2021, 12:00:45 pm »
EDM, а защо не пипат Кувейт, ОАЕ, камара африкански държави където се добиват нефт, диаманти, кобалт и какво ли още не? Защо не ги нападнат и завладеят? Нали е за ресурси, а и тия държави едва ли ще окажат някаква смислена военна съпротива?

ООН ще им размаха пръст, ще ги порицае за действията им... нали? Обаче смяташ че ако САЩ нападне Русия, това няма да направи впечатление на никой? Че в ООН ще ръкопляскат?

Разбери го - САЩ има нужда от пазари, на които да си продава продукцията. И Китай има нужда от пазари. И България има нужда от пазари. Пазари, на които има платежоспособни купувачи. Никой не се интересува да пробива в Мианмар или в Чад - там няма кой да ти плати за продукцията. Да, може да се върти някакъв бартер - компютри срещу ориз, кокосови орехи или фурми ... ма това не е сериозен бизнес.
Виж какво се случва в България - всички искат да ни дават заеми. Защо? Ами ... щото с тези заеми купуваме продукция, която движи техните икономики. Дори ни дават не само заеми, а направо пари в кеш по разни присъединителни фондове. Когато направиш населението на една държава малко по-богати, то почва да се заглежда не само в чинията си, ами и да си купи някоя кола, някой телефон или компютър... една кока-кола или Биг Мак вместо лимонада и филия с мас...

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #12 -: Февруари 17, 2021, 12:05:24 pm »
Продължаваме. Дали САЩ е независима държава?

США: Трамп против глубинного государства
https://www.youtube.com/watch?v=whjCkSgJLig

США: борьба патриотов и глобалистов
https://www.youtube.com/watch?v=9S54EILSB8o

И дали във Великобритания всичко е ОК?
О развале Великобритании
https://www.youtube.com/watch?v=rqigZIsdsVk

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #13 -: Февруари 17, 2021, 12:46:44 pm »
Насе, абе ти българин ли си или руснак, какви са тия клипове дето даваш все на руски. Не мога да ви разбера какви хора сте изобщо, какво ви интересува толкова много САЩ, Русия, Англия, Тръмп, Путин а за България никакъв интерес. А и да ти кажа честно не се напъвай да постваш клипове на руски освен на техническа тематика, тия на политически теми никой не си губи времето да ги гледа. Ние тука сме техници а не политици с изключение на 2-3ма които много рано ги е хванало затъмнението.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #14 -: Февруари 17, 2021, 01:01:14 pm »
Еба си мамата честно ви казвам аз съм силно разколебан  и изпитвам много сериозни съмнения. Относно въпроса дали Наско и Витан са двама различни потребители или е мултиакаунтен потребител или това на Витан е някакъв психовирус разпространяващ се от човек на човек дори и през интернет.