Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити
Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
технократ:
Ако се регистрират такива отделни гравитони, хипотезата става теория . Енергията на тези гравитони може да се оприличи като температура на етера която се преобразува във температура на веществото като при този процес се поражда гравитация.
Аtos:
По-скоро - "енергийност на етера", тъй като докато не преминат през материята, няма как да се отдаде/отдели/конвертира енергията в топлинна.
И понятието "гравитони" създава определено представа за частици, според мен не са частици, а мини вихри от енергия...за които материята е почти безплътна, затова и преминават през нея. "Леката" съпротива при преминаването примерно е...гравитацията. Работа има, но тя е на ниво, което не се вписва в класическите ни определения!
Ако някой смята, че бясното въртене на кварки, бозони, електрони, атоми и т.н. в материята не е работа...друг въпрос!
Енергията им все пак би била намалена при "изхода" от материята, но както не можем да я локализираме как влиза, така и не можем да локализираме как излиза.
Радико:
Ееей отново забихте силно у лево. Като героя на Мирча Кришан сте дето каквото и да го попитат все го извърта за краставицата където съдържала 98% вода. А пък атос се кълнеше, че можел да рсзгледа всяка хипотеза.
hyparh:
Струва ми се, че пропускане нещо много важно, защото материята не само приема енергия, а и отдава. Като се разглежда само приемането, все едно се обръща внимание само на един от магнитните полюси, вместо на двата.
При вибрирането на елементарните частици се излъчва богат спектър от лъчения (някои детектируеми, други не), част от които преминават през материята и се излъчват надалеч в пространството. Тези лъчения участват активно в полевите силови взаимодействия между космическите обекти.
Затоплянето, за което говори Технократ, се дължи по-скоро на тях (а не пряко на поглъщането на етер), понеже те са по-близо до материалното.
Сега се сещам за един НП филм, който наскоро изгледах за слънчевата сонда "Паркър". Там се говореше, че колкото повече сондата се приближава до Слънцето, толкова по-силно налягане тя ще изпитва противоположно на гравитацията, т.е. върху нея ще се окаже спирачен момент заради мощните слънчеви лъчения и частици, който струят от него с голяма скорост. Което си е точно така. Този обратен (на гравитационното притегляне) поток не трябва да се забравя - колкото по-масивно е тялото, толкова по-силен е и този поток на излъчване. Именно по този начин се избягва парадоксът със сингулярностите, понеже така се поставя лимит на гравитационното притегляне.
Bat_Vanko:
hyparh, фотоните имат маса и скорост, което означава че отдават тази енергия при сблъсък с някакво тяло. Светлинната енергия получена от Слънцето се увеличава в квадратична зависимост при приближаване към него. При черните дупки няма светлинно излъчване а много голяма част от останалите частици преминават свободно през материята без да оказват някакво влияние.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия