Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити
Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
GreenHulk:
--- Цитат на: atos в Октомври 10, 2016, 09:29:31 am ---Да, когато разглеждаме гравитацията като сила, вършеща работа, почти забравяме да се запитаме за ЕНЕРГИЯТА, пораждаща тази сила.
Откъде идва тя , според вас?
Учили са ни, че действали " н' ам к' ви си сили ", но никой не те е учил откъде се взема ЕНЕРГИЯТА, която те ( силите) искат,за да действат!
--- Край на цитат ---
С движението на планетите са свързани същества от висши йерархии. Много мощни същества...
--- Цитат ---ние трябва да уповаваме на онова, което природата е внесла, или онова, което Бог първоначално е вложил, на туй трябва да разчитаме. Често в живота ни се ражда един дисонанс, който аз го отдавам на две причини, три причини има. Един дисонанс се ражда от движението на земята, друг – от движението на месечината, около земята, един – от движението на слънцето. Слънцето се движи с една скорост 300 000 клм в секунда. В подсъзнанието на човека, човек трябва да вземе влиянието на земята, на слънцето и на месечината заедно. Един човек, който няма перпендикуляр, който не е свързан с центъра на слънцето, аз считам центъра на слънцето интелигентността на слънцето. Слънцето е разумно. Земята е разумна. Между тия две разумности има отношение. Видимата земя е тялото на земята. И земята има душа. И слънцето има душа. Туй не искам да ви доказвам дали вие вярвате или не, аз вярвам, това е важно. Нещата, които не съществуват, те съществуват, те са. Нещата, които не съществуват, аз и да не вярвам нищо не значи.
27-ма беседа, държана от Учителя Петър Дънов на 5 април 1942 г.
Умът на разумния човек е свързан със Слънцето...
***
Рудолф Щайнер
Знаете от лекциите, които изнесох на това място, че всичко, което се счита за физическа планета, е колектив от духовни същества. Когато гледаме нагоре към една звезда, това, което се явява физически, е само външността; в действителност там имаме работа с колектив от духовни същества. Но съществува определена противоположност – която винаги е съществувала, откакто е имало земно развитие – между интелигенциите на всички планети и интелигенцията на Слънцето. От една страна имаме интелигенцията на Слънцето, от друга страна имаме интелигенциите на планетите. И винаги е било така, че интелигенцията на Слънцето е стояла под господството на Михаил, а другите планетни интелигенции под властта на другите архангели. Следователно можем да кажем:
ИНТЕЛИГЕНЦИЯ НА СЛЪНЦЕТО
МИХАИЛ
ИНТЕЛИГЕНЦИИ НА ПЛАНЕТИТЕ
Меркурий: РАФАИЛ
Венера: АНАИЛ
Марс: САМАИЛ
Юпитер: ЗАХАРИИЛ
Луна: ГАВРАИЛ
Сатурн: ОРИФИИЛ
GA 237
***
Обаче древната мъдрост, истинската астрология, би могла да бъде научена — както вчера вече разказах — само тогава, когато има живо общуване с Интелигенциите на Космоса. Това е било именно достигането на знания, когато са можели в своята душа, в своя дух, да разговарят с Интелигенциите на космоса. Това, което «златото» означава за човешкия организъм, е свързано със слънчевата тайна. С това, че са експонирали със собствената си душа слънчевото битие, са встъпвали в отношение със самите Интелигенции на Слънцето. Те са можели да кажат на човека, как стоят нещата със златото.
GA 232
--- Край на цитат ---
Аtos:
--- Цитат на: GreenHulk в Октомври 10, 2016, 01:21:40 pm ---С движението на планетите са свързани същества от висши йерархии. Много мощни същества...
--- Край на цитат ---
М..даааа...може даже да сме "топки на тяхната билярдна маса"... ;D
Съвсем сериозно сега, ако допуснем подобен казус, проекцията на вселената може да се разглежда като пълна абстракция със строго фиксирани закони, които не си взаимодействат с тези, които я "стопанисват" по някакъв начин.
Казано на по-прост език...оная галактика, която кучето (Мъже в черно) носеше на медалион около врата си, може да се окаже евенуално, практически възможна реалност на нещата!
juliang:
Atos, отговора който цитираш е по повод това изказване:
--- Цитат на: kd_dinev в Октомври 10, 2016, 11:26:38 am ---Ами според мен е очевидно-хаотичното брауново топлинно движение на молекулите под действие на полето преминава в насочено движение,следва ускорение и нарастване на кинетичната енергия,за сметка на вътрешната т.нар. потенциална енерия на системата.Това под сурдинка се признава от официалната физика при действието на магнитното поле върху феромагнетици!
--- Край на цитат ---
А на въпроса ти:
--- Цитат ---Когато някое тяло смачква с тежестта си друго, това е РАБОТА. Тази работа е извършена от ГРАВИТАЦИЯТА.
А за всяка работа е нужна ЕНЕРГИЯ!
Откъде идва енергията на гравитацията?
--- Край на цитат ---
Ако ти отговоря "от Големия взрив, който е разметкал тая материя из цялата вселена", ще ме попиташ "откъде е дошла енергията за Големия взрив" и нещата ще загрубеят ... щото нито официалната, нито неофициалната наука не знаят дали е имало такова нещо, и ако е имало - защо се е случило. Така че трябва да приемем някакви неща за даденост - имаме едни маси, дет по неведоми пътища са разделени, но гравитацията действа на тях и се опитва да ги "слепи" отново. По някакъв неведом начин се е появило и въртенето на тая материя, което пък се противопоставя на силите на привличане чрез центробежните сили и пречи всичко да се слепи отново в една голяма буца.
Ако имаш готов отговор на въпроса "как се е появила Вселената и защо (под въздействието на какви сили) материята в нея е разпиляна на такива невъобразими разстояния" - готов съм да я чуя.
А че ако се появи някаква материя около Земята и падне - да, ще се появи енергия, ще се извърши работа, но тая енергия ще е дошла от силата, разпиляла преди 13 милиарда (по сегашните разбирания) години материята. Каква е, откъде е дошла ... сори, аз нямам теория.
Аtos:
Добре де, като нямаш теория, защо не разискваш (мислиш), а раздаваш догми?
Сега, всички знаем, че гравитацията действа, не ни осветлявай...кажи ако имаш теория ЩО ДЕЙСТВА?
П.П.Ако имах "готови отговори" на всички въпроси, нямаше да съм в тоя форум ;D
GreenHulk:
--- Цитат на: juliang в Октомври 10, 2016, 01:30:56 pm --- щото нито официалната, нито неофициалната наука не знаят дали е имало такова нещо
--- Край на цитат ---
Юлияне, в Тайната Наука има изследвания, и както може да не се учудваме те НЕ съвпадат с "официалните".
Ето ти стихотворение от един от най-великите кабалисти Ицхак Луриа - АРИ
--- Цитат ---Стихотворение Ари "Древо жизни"
Знай, до начала творения был лишь высший, все собой заполняющий свет.
И не было свободного незаполненного пространства -
Лишь бесконечный, ровный свет все собой заливал.
И когда решил Он сотворить миры и создания, их населяющие,
Этим раскрыв совершенство Свое,
Что явилось причиной творения миров,
Сократил себя Он в точке центральной своей -
И сжался свет и удалился,
Оставив свободное, ничем незаполненное пространство.
И равномерным было сжатие света вокруг центральной точки
Так, что место пустое форму окружности приобрело,
Поскольку таковым было сокращение света.
И вот после сжатия этого в центре заполненного светом пространства
Образовалась круглая пустота, лишь тогда
Появилось место, где могут создания и творения существовать.
И вот протянулся от бесконечного света луч прямой,
Сверху вниз спустился внутрь пространства пустого того.
Протянулся, спускаясь по лучу, свет бесконечный вниз,
И в пространстве пустом том сотворил все совершенно миры.
Прежде этих миров был Бесконечный,
В совершенстве настолько прекрасном своем,
Что нет сил у созданий постичь совершенство Его -
Ведь не может созданный разум достигнуть Его.
Ведь нет Ему места, границы и времени.
И лучом спустился свет
К мирам, в черном пространстве пустом находящимся все.
И круг каждый от каждого мира и близкие к свету - важны,
Пока не находим мир материи наш в точке центральной,
Внутри всех окружностей в центре зияющей пустоты.
И так удален от Бесконечного - далее всех миров,
И потому материально так окончательно низок -
Ведь внутри окружностей всех находится он -
В самом центре зияющей пустоты...
--- Край на цитат ---
Има и други данни...
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия