Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата

Електролизер на Краси

<< < (9/43) > >>

Михаил Кузмов:
Оооо! Въобще не визирам само един човек! Темата тръгна след самозаблуда на krasik0! Как е мерил, само той си знае? "Факта" 200% го написах доста преди! Това е невъзможно! Сега отново, дистанционно от Лондон, без да има електролизер пред себе си, твърди същото!? Че дори четем и глупости в сандъците и тук таме верни неща! Най на края, prp се изцепи че би трябвало, ННО да има 1/2 топлинна енергия спрямо чист водород!
Та, да започнем от Радико! За 8 лт.  Н2 ли става въпрос или за 8 лт. ННО? Едно малко уточнение! Нещата ги знаете ама не се досещате!
1/ ННО и Н2О, едно и също само че едното браун газ, другото вода
2/ за да получим ННО от вода трябва да приложим енергия. krasik0 твърди че приложената енергия е 2 пъти по малко от получената!?  (утрепахме ЗЗЕ)
3/ в Н2О и в ННО се съдържат 66.66% водород+33.33% кислород. Ето за това се смята че това е идеалното съотношение (стехиометрия) водород/кислород, след като ННО отдаде енергията си (контролирано или не) да се превърне отново във вода!
И сега да отидем на въпросните 8 литра чист водород и 8 литра ННО. Надуваме един балон с 8 литра чист водород!
Надуваме един балон с 8 литра ННО! Палим! Какво ли ще се случи? И от къде ще получим повече енергия?
Има още една сламака, ама вземете че се сетете! И тогава мислете!

Михаил Кузмов:
В същност, я да не се правя на интересен, ами да напиша всичко!
Водорода има константна енергия независимо сместа от други газове! Във въздуха има ок 16% кислород!
Следователно става въпрос за бързо или бавно отдаване на енергия!
Останалите сметки за 8те литра си ги направете сами!

Радико:

--- Цитат ---3/ в Н2О и в ННО се съдържат 66.66% водород+33.33% кислород. Ето за това се смята че това е идеалното съотношение (стехиометрия) водород/кислород, след като ННО отдаде енергията си (контролирано или не) да се превърне отново във вода!
И сега да отидем на въпросните 8 литра чист водород и 8 литра ННО. Надуваме един балон с 8 литра чист водород!
Надуваме един балон с 8 литра ННО! Палим! Какво ли ще се случи? И от къде ще получим повече енергия?
--- Край на цитат ---
Михаиле елементарно е бе. при изгарянето на 8 литра браунгаз дори и в затворен стоманен съд "достатъчно здрав за да не се взриви" ще се получи определено количество водна пара което при нормалисирането на температутата ще е пак 8 литра, а като се втечни ще е ако се не лъжа малко по малко от 3 литра вода. При изгарянето на 8 литра чист водород ще имаш
12 литра водни пари "според сметките които си дал ти"
И освен това от къде на къде при изгарянето на чист водород в атмосфетата няма да се получи вода??????????
Евентуално могат да се получат и малко количество азотни окиси, но това е съпътстващ екологичен проблем а не проблем на самия експеримент.

Михаил Кузмов:
Вай, вай, Радико! 1 литър вода се разлага на 1866 литра ННО! Коригирай се!                                                                               Когато гръмнен балон с чист водород го гърмим в атмосфера с 16% кислород! Дали част от водорода не влиза в реакция? Да помислим!
И още малко информация за сметки!
http://www.engineeringtoolbox.com/adiabatic-flame-temperature-d_996.html
Hydrogen H2-кислород като окислител-3473
                    въздух като окислител-2483

Laic:

--- Цитат на: Михаил Кузмов в Юли 21, 2016, 04:31:29 pm ---.... Надуваме един балон с 8 литра ННО! Палим! Какво ли ще се случи? И от къде ще получим повече енергия? ...
--- Край на цитат ---

     Ами зависи:
- Ако палим вътре в балона, при ННО ще имаме реакция и енергия, при чистия водород НЕ. Няма как да изгорим чист водород в затворен балон - няма О за да се получи реакцията.

- Ако палим в атмосферата, при ННО ще имаме по-малко енергия от колкото при чистия водород защото: 8литра ННО = (66,66%Н и 33,33%О), докато при чистия водород, (в  8литра 100% Н) и О от атмосферата.

     А вода ще има и в двата случая, горим ли водород - получаваме вода - PyroVeso го беше обяснил прекрасно в една друга тема.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия