Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla
Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
EDM electronics:
Аз също се причислявам към скептично настроените, но нека дадем шанс на Yoro да покаже. Достатъчно нападки имаше към него, а личи, че той е добронамерен. Не се крие, а призовава да го посети който иска и сам да се убеди.
Нека го посетят няколко колеги и после да видим. Дори и да греши, това не е грях. Вижда се, че иска да помогне и да сподели. Ще се радвам, ако скептиците са в грешка, в т.ч. и аз. Нали в крайна сметка точно това търсим в този форум. Ами това е една възможност. Какво от това, че на прима виста теоретично не се връзват обясненията с нашите знания.
Аз мисля, че точно такива като Yoro са най-необходими на форума. Да не прибързваме с изводите преди да сме видели какво е измайсторил. Пък ако се окаже истина, тогава предполагам повечето ще го репликират и ще се търси усъвършенствуване и по-добро схемно решение.
mi68:
Здравей колега Yoro,
От три месеца стоят бобини с усилвател на електрическа енергия. Така, че напрактика разглобен генератор на СЕ разполагам +теория.
Който неразбира човешкия свят неразбира и Божествения или каквото горе такова и долу.
Въпрос как да вземем енергия от потенциалното атмосферното налягане, състоящо се от флуид въздух?
Отговор три начина:
-създаване на потенциална разлика-вятър
-създаване на импулс (взрив)
-създаване на вихър (тайфун)
Първият метод не създава СЕ, освен ако е външен източника, примерно Слънцето
Вторият метод създава СЕ, но е по скоро разрушителен предполага големи площи за преобразуването на потенциалната енергия. Приложение примерно 200 грама тротил, ако няма взрив, просто се опушва стената и липсва СЕ разрушение на стената заради атмосферното налягане.
Третият метод е най-ефективен. Получава се стабилна радиална енергия от ток на разместване, с надлъжен характер равностоен на гравитацията. Изменя се температурата, ъглова скорост (честота) и т.н., все благини, но дозата прави отровата.
Тока на разместване (радиална) енергия може се измери с:
-феритна антена надлъжно разположена
-с лампа с нажежаема нишка от волфрам, ползвам 220В/15Вт миньонка за хладилник с дълга права волфрамова нишка
-ползвай кварцов генератор и следи за промяна на честотата на генерация
Най-достъпно е лампа за хладилник и омметър от стандартен авомер. Не е нужно някой да идва да прави тези измервания. Просто сам ги направи и пусни резултата.
Yoro:
Схемата ще си остане същата ,но ще се променят бобините и ще имаме каквото искаме.
От габарита на бобините и магнитопровода им зависи какво ще се получи.
Ако изчезна да знаете,че не е по мое желание.
А и ЧОБИ не вярвам да не пише просто така...
Това се случва защото няма подкрепа..
Velektra:
Yoro, огромна е разликата, твоето устройство да зарежда акумулатори, т.е. друг източник на енергия и това самото то да е източник на енергия. Досега се акцентираше за зареждането на акумулатори и затова писах.
Самото то като източник на енергия ще е страхотно нещо! Сигурно се досещаш откъде е енергията? Не е от въздуха, нали? От постоянните магнити е.
Ако все още нещо ни учудва всички и се получават някои неща в които не можем да повярваме е защото не познаваме добре магнитното поле и всичките му проявления в бобината и взаимоденствието му с околната среда.
Според мен обаче съществена е ролята в разликата м/у магнитната и радиантната енергии.
Но каквото и да говорим в случая енергията на постоянните магнити си е факт и може да се приеме за свободна.
mi68:
Здравей колега Velektra,
Радиалната енергия преобразува флуида в кристал, хаотичното движение на частиците от хаотично става постъпателно в една посока и флуида се държи като абсолютно твърдо тяло.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия