Автор Тема: Всичко за WINDOWS 10  (Прочетена 209056 пъти)

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 463
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #75 -: Януари 13, 2016, 10:12:14 pm »
И аз съм с Windows 10 и съм много доволен. Също така съм инсталирал Destroy Windows 10 Spying - https://github.com/Nummer/Destroy-Windows-10-Spying/releases/ .
Дръпнах ESD файла от тук - http://b1.download.windowsupdate.com/d/updt/2015/11/10586.0.151029-1700.th2_release_clientpro_ret_x64fre_bg-bg_d18dacbf1a691617474b2151163b331e97c6e9b5.esd
 и го конвертирах в ISO файл с тази програма - http://www23.zippyshare.com/v/zT0p5XGV/file.html . После го записах с Rufus на флашка и от нея го инсталирах.
Антивирусната ми е ESET NOD32 Antivirus и работи безотказно. Кодове за ъпдейт се намират без проблем в интернет.

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #76 -: Януари 13, 2016, 10:25:53 pm »
Полемиката около операционните системи е като хвали ЗАЗ, карай Мерцедес.  :D
Буахахаа, EDM, стегни се, бре...мислех те за прогресивна и мислеща личност, но явно съм в грешка. Полемика няма, има реалнности, мда. Нужно ли е да казвам с каква ОС работят 90% от т.н. смартфони  ??? Да споменавам ли колко администрации на ЕС държави работят с open ОС. Даже  училищата в Мaкедония, странна работа. Ама ние нали сме големата работа, ше си плащамеm ако ще ... То лошо няма да се пънете с боклуците на чичко Бил, проблемът си е ваш, ъхъ. А уж се пишете свободни енергетици. Димов, жалко за новата мащина дa я мъчиш с тая Бозъ, ама ти си знаещ, де. Айде уапех с поредното недодносче на M$.
Жалкото е, че хора като вас подкрепят монополиста, а той на това разчита. Слагайте си огнени стени, антивируси и подобни глупости, дърпайте хакнати, каракнати и не знам кви още версии, мъчете си харда с постоянното писане/четене по него, дефрагментации, чистачи и купища безмислици. Той и Скайп вече е М$-ски, да ви е честит с тъпите си ограничения за последна версия, за хардвер и кво ли не.
Що ли се пъна, като няма смисъл, но все пак последем опит. Всеки има глава на правилното място, надявам се, инфо бол, решенито го зима това дето е вътре у главатa  ;D
« Последна редакция: Януари 13, 2016, 10:29:55 pm от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 600
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #77 -: Януари 13, 2016, 10:55:48 pm »
Чак сега разбрах колко непрогресивен съм бил щом ползвам последната масова ОС, излязла само преди няколко месеца  :D. Тцъ-тцъ-тцъ.....мислех си, че съм малко над средното ниво, а се оказа, че съм един от болшинството глупаци, съставляващи над 90% от потребителите на ОС с Уин.

Геца, моля те, помогни ми, и аз като теб да съм напреднал  :D. Към коя ОС - "open" да се насоча но да ми работят всичките програми, без да ми се налага да се превръщам в хакер, за да работят? Има ли такава?

Винаги тихичко съм тръбил, че не харесвам нищо американско, избягвам всякаква тяхна стока, но към настоящия момент не мога да заменя Уин 10 с нещо алтернативно, което да работи по същия начин, камо ли по-добре. Говоря за мултифункционалност, а не за частен случай на ОС open с някой сървър или настроена на единична програма.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #78 -: Януари 14, 2016, 08:02:56 am »
Отдавна влача бозъта (Win 7) само заради Скайп (който също скапаха) и за разтуха...
Win 10 обаче става все по-нагъл! След като преди година махнах келявия "ъпдейт" KB3035583 от Win 7 (който седи в долния десен ъгъл и периодично ми "напомня" да си кача Win 10) и му казах повече никога да не ми се мярка пред очите, преди няколко дни въпросният ужас пак изскочи - този път по-убедителен от всякога, че моята система е готова, съвместима, и ето - само да щракна и.. съм в 10-ката! :)

Е да, ама не... Този път женитбата ми с Fedora 22 ще е окончателна...

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #79 -: Януари 14, 2016, 12:50:19 pm »
Благодаря за ценната информация, за KB3035583. От няколко дни и мен ме вбесява  ;D

Неактивен red__bull

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 36
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #80 -: Януари 14, 2016, 06:58:58 pm »
KB3035583 - дава покана за обновяване към Windows 10
    KB2952664 - подготвя системата за обновяване. Изпраща телеметрията и може да повреди системните файлове
    KB2976978 - подготвя систмата за обновяване
    KB2977759 - инсталиране на софтуер за изпращане на телеметрията
    KB2990214 - подготовка за обновяване
    KB3021917 - подготовка за обновяване към Windows 10
    KB3022345 - инсталира услуга за диагностично следене
    KB3035583 - изтегля безплатния ъпдейт към Windows 10
    KB3044374 - подготовка за обновяване
    KB3050265 - оправя грешките от подготовката за обновяване
    KB3050267 - подготовка за обновяване
    KB3068708 - инсталира услугата за изпращане на телеметрията
    KB2922324 - върнат от Microsoft. Трябва непременно да се деинсталира
    KB3014460 - само за Windows 8
    KB3015249 - повече телеметрия
    KB3065987 - подобряване на клиента за обновяване
    KB3075249 - още телеметрия
    KB3075851 - подобряване на клиента за обновяване
    KB3080149 - добавя още телеметрия
    KB2876229 - skype

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #81 -: Януари 14, 2016, 10:23:10 pm »
Ех, EDM...много се впрягаш  :) Не съм казал, че си глупак, исках само да ти провокирам консерватизма. Да , именно консерватизма, защото при повечето хора това е бариерата. Както и да е, да ти помогна викаш, хмм...и как да стане тая работа?.. Има неща, за които ако сам човек не си помогне, няма кой, мда. Изобщо не се имам за напреднал или много знаещ, но ако формулираш някакви твои изисквания към ОСа мога да ти дам някакви насоки, според скромния си опит. Но това само при добро желание и изхвърляне на предразсъдъците. Човек трябва да поработи с алтернативна ОС, да оцени предимства, недостатъци и тогава да пише за ''Мерцедеси, ''Зазове" и подобни.
Толкоз от мен. Поздрави и безаварийна работа с "новата масова ОС"!..
Добавка: Той и Скайп-а беше масов, но май е на път да остане само нов  ;D
« Последна редакция: Януари 15, 2016, 09:35:43 am от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 600
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #82 -: Януари 14, 2016, 10:59:16 pm »
Геца, аз като си купя кола я взимам да я карам, не да ставам автомонтьор. Същото е и с операционната система. Нито съм системен администратор, нито хакер. Ползвам ОС с определени програми и да чета вестници из Интернет. Не мога да разбера защо си се загрижил за моя консерватизъм спрямо ОС? Толкова ли е важно това?

Уин 10 е ОС с която може един средностатистически потребител да си свърши работата с всички програми. Мултифункционална е. Не съм чувал за друга такава ОС. Някога и аз бях инсталирал Линукс, но първо беше с адски дървеняшки интерфейс, после не ми работеха половината програми. То имаше там някакъв начин да се подкарат, но трябваше да се превърна в хакер преди това и то що, само за да съм и аз с Линукс, модерен, напреднал  :D - айде няма нужда.

Сега с Уин 10 съм много добре. Не прави проблеми, като Уин 7. Не мога да си изкривя душата - много по-добра е 10-ката. Не съм специалист по ОС, но определено за "любителско" ниво Уин  10 е фаворит, а и професионално. Впрочем не познавам никой, който да работи на Линукс. Имам взимане даване и с много държ. институции, не знам някой да ползва линукс и там. Май Линукс ползват само по форумите  :D - малко шега /къде лъжа,къде истина  :D/.

Абе що отдавате такова голямо значение кой каква ОС ползва и ако не е като вашата то той е консервативен? Все едно да се сърдите, защо някой харесвал Чивас регал, а ми не Джак Даниелс. Ами ако пуснем една такава тема, бахти глупаците ще има дето пият едното, щот нищо не разбират от другото.

Както и да е, "много се засегнах"  :D от консервативната си ОС. Да обобщя, ако някой не е разбрал: Новия Уин 10 е много по-добър от Стария Уин 7, много.

Ако някой го е страх да пробва, защото ще му се подиграват, че е скапаняк, като си инсталира бозата Уин 10, да знае, че се прекарал заради предразсъдъците си.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 260
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #83 -: Януари 15, 2016, 08:54:43 am »
Новата win 10 е още една стъпка към Mac OS-а. Операционната система все повече решава кое как да се случва, и оставя все по-малко възможности за избор на потребителя. И това се прави "само и единствено за удобство на потребителя" според писачите на ОС.
Да, ама не. Прави се първо за удобство на програмистите на ОС. В момента ОС изобщо не се интересува дали сте разрешили или не ъпдейтите. Подменя си файлове когато тя сама си реши. Да, няма да ви обнови приложенията, но "в името на съвместимостта" тайно от вас си кърпи дупките, допуснати при създаването й.
Били сте били спрели телеметрията... ще го направите точно никога. Защо не вържете един windows 10 през един линукски рутер и не му дадете да логва на конзолата всички заявки дет се правят? Свят ще ви се извие.
Мислите си че ако напишете 20-50 адреса в hosts файла windows-а дето го чете тоя файл ще се съобрази с тях? Вярвайте си... Абсолютно елементарно е да се ползва custom протокол, който да е вързан директно към даден IP адрес, а не към www.нещо-си.com, и тогава тоя hosts. файл става безполезен. А адресите могат да са хардкоднати в някой dll и няма да ги намерите ако ще и да се скъсате да ровите.

Това което ме кефи най-много е, че windows най-накрая създадоха Universal Windows Platform - пишеш си някакво приложение, и то тръгва на всякакво устройство, на което има windows ОС. Компютър, таблет, телефон, Rassbery PI, дори на пералнята ви (ако е с Windows OS) :). Обаче за да се гарантира това, операционната система не може да бъде ограничавана откъм ъпдейти, а и орязването на телеметрията й и другите "подмолни" нейни сървиси вероятно ще доведе до невъзможност някои приложения да функционират като хората.

Не е по-лека. Не е по-бърза на стари компютри. Лично мое мнение - не е по-удобна от чисто потребителска гледна точка. За стабилност не мога да се изкажа, защото я търпях само няколко месеца. Но аз работя сериозно на windows 7 от доста години вече и досега не съм имал и един краш заради самата ОС. Не виждам как някоя ОС ще е по-стабилна от тази, която до момента при мен има 0 краша ... :)
По Нова година си взех нов лаптоп. Прехвърлих ССД-то от стария на новия с нагласата за цялостно преинсталиране на ОС. С огромно учудване видях, че 7-та "запали" на коренно различен лаптоп, който е с поколения по-нов от стария. Без преинсталация! Без повторно "закупуване" и активиране! Да, трябваше да кача някой и друг драйвер, но това по принцип трябва да се прави и на другите версии. Трябва да си голям мазохист за да се опиташ да играеш игра на компютър на който е качен дифолтния драйвер за видеокартата от Майкрософт :) Или да разчиташ на макс. производителност от дисковете или мрежата с драйверите за чипсет и мрежова карта на Майкрософт ...

За голямо мое съжаление все повече нещата отиват накъм работа в облака, и все по-малко възможности за контрол от страна на потребителя. Просто няма начин едно приложение (дори и ОС) да бъде защитено от хакване когато се намира на локалната ти машина. Първо се усетиха производителите на игри. Създадоха Steam и подобните й платформи, които ограничиха пиратството до положение да цъкаш самичък без възможност да играеш в мрежа с други себеподобни. Гледам сега че офис приложенията и те отиват натам... очаквам след 10-тина години компа да не зареди изобщо ако няма интернет и връзка с Облака... Дори и сега опцията да си направиш офлайн акаунт с който да бачкаш с windows-a без връзка с нета и без M$ акаунт е наврян на "кучето в дупето" и на човек му трябва доста време в ровене и четене за да го направи, поне първия път.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #84 -: Януари 15, 2016, 09:54:59 am »
Хм...juliang, когато си прав - прав си!

Мен лично също много ме дразни "контрола" на новите ОС и програмни продукти...и липсата на свобода за потребителя. Затова не мога да да сравня по никакъв начин новия си телефон (с който са ми сякаш "вързани ръцете") с настолния си комп, въпреки, че по конфигурация са почти еднакви като характеристики - РАМ, честота на процесор и т.н...
Да, има добри програмисти, които си руутват телефоните, сменят си РОМ-а и са си 6 отвсякъде...но за тази цел трябва да си в час с Линукс...ама много. Не напразно преди 10-15 години да работиш с Линукс, трябваше да си програмист. Сегашните версии на Линукс са "ошлайфани" за да са достъпни за нас - лаиците, но като такива не ти позволяват да мръднеш и крачка "в страни"! Каквото ти сервират - това е.
Всяка следваща по-нова ОС ни превръща все повече в по-прост "потребител-консуматор", а какво става "зад кулисите", все по-малко се разбира! Това някак си ми дава смътното усещане, че сме "дигитално отглеждани" и насочвани в определено русло...ами...не ме кефи!

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #85 -: Януари 15, 2016, 10:07:38 am »
EDM, мхм...не знам какво да кажа просто, ъъ... Честно, изобщо не ме е грижа за твоята ОС или каквото е там. Интересно ми беше да разбера що хората са толкоз твърдоглави да си създават проблеми сами. Може би инерцията или  нежеланието да си размърдат сивото вещество, знам  ли. Не разбирам само що хабиш толкоз нерви да доказваш универсалността на M$ продукта. Не си чувал да има друга подобна ОС, хмм... еми има, ъхъ... и не е нужно да си хакер, както казваш, за да я ползваш. Но тоя тип ОС имат ФИЛОСОФИЯ, човече...ИДЕЯ. За да се схване за какво иде реч се иска известно инвестирано време. Просто да поцъка човек из менютата, да види структурата на файловата система и т.н. Нямам грам желание да превръщам темата в личен спор, затова спирам с писането.
Беше ми приятно, EDM, да си поговорим/попишем ;D !..
Добавка: atos, сега видях че си писал. Значи не сравнявай Android с нормална Linux дистрибуция, където може да правиш каквото ти душа иска, без да е нужно да си програмист. Това, че пиша 10-на команди в терминала не значи, че мога да пиша програми. Просто така е по-удобно и универсално. Това, че съм драснал скрипт с няколко реда е лично мое желание, да видя как работят нещата. И т.н. в същия дух. А за потребителя-консуматор е така, идеята е да не мислиш много-много - Новият Световен Ред иде, ъхъ  :)
« Последна редакция: Януари 15, 2016, 10:21:06 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #86 -: Януари 15, 2016, 10:26:18 am »
Ами нали точно затова ги сравнявам - едното е "фрий/опен" (визирам чистият Линукс), а другото е..."синджира на врата" и докъдето ти го отпуснат.

Да не говорим обаче, че с това писане на  "10-на команди в терминала" направо си си хакер в сравнение с 99% от потребителите ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 600
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #87 -: Януари 15, 2016, 12:08:34 pm »
Интересно ми беше да разбера що хората са толкоз твърдоглави да си създават проблеми сами. Може би инерцията или  нежеланието да си размърдат сивото вещество, знам  ли. Не разбирам само що хабиш толкоз нерви да доказваш универсалността на M$ продукта.

Хем не искаш да превръщаш в личен спор темата, хем пък по терлички, под сурдинка правиш квалификации и оценки.
Я да видим как ти си мърдаш сивото вещество:
От къде ти дойде на ум, че оня, който е решил да премине на Уин 10 е твърдоглав? - това според твоите представи, как един човек, които иска да ползва компютър, щом не е на Линукс, значи е софт-мазохист.
Може ли човек да си мърда сивото вещество на максимален капацитет за всяко нещо, което го заобикаля, дори и то да не е толкова съществено за него, като например една ОС? Защо мислиш, че за повечето хора е от съществено значение ОС, и хайде те са дебелоглави и умствено мързеливи? Повечето хора дори не се замислят на каква ОС работят, даже още по-зле, те не могат да работят на компютър, хич не ги и интересува. Масовия потребител търси лесното, той не разбира от кодове, адреси и пр. терминологии.
Ами не ти ли идва на ум, като си мърдаш ти твоето сиво вещество, че пък другите хора, дето не си мърдат своето по отношение на ОС, защото тя не е от съществено значение за живота им, си го мърдат за нещо друго, дето ти не си го мърдаш? - само че те не правят подобни квалификации и оценки, и не се мислят за нещо повече от другите.

Изместваш фокуса на темата, като вместо да критикуваш WINDOWS 10, даваш персонални оценки. Демек от постовете ти разбрах, че не е проблем, че новата ОС е "калпава боза", проблемът е че има хора с толкова твърди глави и с мързеливи мозъци, да я ползват - това е твоя проблем в случая. Аз така го разбирам.

Иначе се радвам и аз, че ти е бил приятен разговора с мен  8), чувството ни е взаимно.  :D

По тази тема съм чел в Интернет подобни стълкновения и най-интересното, което ми направи впечатление беше, че негативно настроените дори не са работили на Уин 10 или са я пробвали за малко, възмутени от грозния й първоначален вид. Ако обаче нямаха тази гордост на спецове, преди да наритат това, което вземат безплатно от мрежата, щяха да оценят безплатния обяд с достойнство. Убеден съм, дори и те след време ще запеят друга песен. Подобно беше положението, когато излезе Уин 7 спрямо Уин ХП. Имаше същите спорове и сега същите критици ревностно защитават своята първоначално отречена Уин 7 пред новата Уин 10.

И Геца, не хабя нерви да защитавам която и да е ОС, а губя време да ти кажа на теб, че която и да е ОС, не е от съществено значение за повечето хора, не защото са глупави или ги мързи, а защото влагат енергията си в съществените неща в живота си. Някакаква си ОС не заслужава чак такова внимание. Затова всеки може да си даде сметка, колко ще му се улесни живота, като си смени ОС и с колко бала ще му се вдигне титъра на щастието.  ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 260
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #88 -: Януари 15, 2016, 02:30:31 pm »
Масовия потребител търси лесното, той не разбира от кодове, адреси и пр. терминологии.
Такъв потребител изобщо не го интересува дали някой го следи в интернет. Така че - да, за такива потребители WIN 10 е идеален. Такива потребители също така не ги интересува дали търсачката ще върне това което търсят, или реклама на нещо подобно като резултати на първата страница. И точно на това разчитат от Майкрософт.

... Ако обаче нямаха тази гордост на спецове, преди да наритат това, което вземат безплатно от мрежата, щяха да оценят безплатния обяд с достойнство.

Безплатен обяд няма. Информацията е най-ценната стока на този свят и Майкрософт са може би последните, които се престрашиха да я събират и продават, като го оповестят публично в EULA-то.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 260
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #89 -: Януари 15, 2016, 02:40:03 pm »
EDM, ще ти дам една аналогия. Представи си че си купуваш кола. И ти казват че тя не е безплатна, трябва да си платиш за да я ползваш. Колко... не е от голямо значение в случая. НО:
1. Нямаш право да я продаваш. Можеш или да я унищожиш или да я върнеш обратно на продавача, като при това няма да ти върнат парите...
2. Нямаш право да отваряш капака на мотора. Нямаш право да бърникаш никъде по възлите и агрегатите.
3. Колата ще има вграден GPS, който ще съобщава на продавача постоянно къде си.
4. Колата ще има микрофон, който ще записва всички разговори в купето.
5. Ако колата по някаква причина угасне и повече не ще да запали трябва да чакаш сервиз, който обикновено реагира в срок от няколко месеца, като изобщо няма гаранция че ще ти реши проблема.
6. Продавача не носи никаква отговорност, ако поради производствен дефект се пребиеш или претърпиш други вреди. Дори и да си намерил такъв дефект преди да си се пребил, ти нямаш право да го съобщаваш публично никъде, а трябва да се свържеш директно с производителя и да го съобщиш. Което може да доведе до отстраняването му, а може и да не доведе.

С'я ми кажи ... ти такава кола ще си купиш ли?
« Последна редакция: Януари 15, 2016, 08:24:07 pm от atos »