Автор Тема: Всичко за WINDOWS 10  (Прочетена 207104 пъти)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #90 -: Януари 15, 2016, 03:40:06 pm »
Първоначалната версия на Windows 10 е опитваше да се връзва към къде ли не, и беше деинсталирана, минах на седмица, докато се бъгна доста странно и то само след няколко месеца работа. Не изключвам да стимулират / симулират нестабилност само и само да минеш на десятка. Сложих си новата разновидност - корпоративна версия LTSB , която УЖ нямала телеметрия - няма дръжки, пробваше да си се кънетктва пак. Добре че имам фаеруол AVG Интернет Security (да не говоря, че и него го направиха да се инсталира и обновява през интернет и номера със чужди серийни номера май вече не минава).
Сякаш  корпоративната версия поне ПО-МАЛКО като бройка имаше заявки, като обем не е сигурно.
Специално за незапознатите една корпорация си поръчва  специална версии за Windows, понеже там на секритито много се държи!
Новите Линукси и MacOS изглеждат много добре като дизайн и интерфейс, и ако човек просто му трябва компютър за текстове и интернет, спокойно може да кара и с тях, даже без команди от терминала.
Но ако някой работата му е свързана с програми, дето ги има само за Windows или е Windows програмист, трудно ще се мине без него. Но добра опция е паралелно да се изучава и Linux, примерно през виртуална машина като VirtualBox или чрез втори компютър, така че човек да има подготовка, ако му се наложи да преминава на Linux.
Друг е въпроса че и там май не са против да те следят - визира се Ubuntu, като може да не е само там.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 561
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #91 -: Януари 15, 2016, 08:00:58 pm »
По въпроса за шпионирането от сървърите на M$ съм го казвал най-малко три пъти в тая тема, ще зачетвъртя и за пети. Има една програма, казва се Дестрой, която трие от корен всички файлове в ОС, които отговарят за шпионажа и всичко става тихо и спокойно. При мен няма никакви ъпдейти и пр. Компютъра се държи мноооого по-добре от предходната ОС - Уин 7. Как да кажа на бялото черно...

Дори и да има някакъв пропуск и от някоя дупка да изтича все пак информация, която била тъй много ценна според някой, не съм толкова глупав, макар и да съм твърдоглав с мързелив мозък, схемите на ядрените ракети и лъчевите оръжия ги държа на СД, не са в компютъра, така че спя спокойно от мисълта за евентуален шпионаж и Бил Гей няма да може да ми ги открадне.  ;)  :D

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #92 -: Януари 15, 2016, 08:26:36 pm »
EDM electronics,
Ти сериозно ли си мислиш, че можеш да преметнеш този, който е написал операционната система?
НЯМА и НЕ МОЖЕ ДА ИМА програма, която да предвиди всички бъдещи начини и методи за изтичане на информация (имам малко опит :) ).
Имаш ли интернет връзка си обречен!
Нищо лично. Пиша само за да не се объркат колегите и да повярват, че има някоя 'вездесъща' програма за защита.
« Последна редакция: Януари 15, 2016, 08:30:15 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #93 -: Януари 15, 2016, 08:28:52 pm »
Представи си, че си купуваш кола. И ти казват че тя не е безплатна, трябва да си платиш за да я ползваш. Колко... не е от голямо значение в случая. НО:
1. Нямаш право да я продаваш. Можеш или да я унищожиш или да я върнеш обратно на продавача, като при това няма да ти върнат парите...
2. Нямаш право да отваряш капака на мотора. Нямаш право да бърникаш никъде по възлите и агрегатите.
3. Колата ще има вграден GPS, който ще съобщава на продавача постоянно къде си.
4. Колата ще има микрофон, който ще записва всички разговори в купето.
5. Ако колата по някаква причина угасне и повече не ще да запали трябва да чакаш сервиз, който обикновено реагира в срок от няколко месеца, като изобщо няма гаранция че ще ти реши проблема.
6. Продавача не носи никаква отговорност, ако поради производствен дефект се пребиеш или претърпиш други вреди. Дори и да си намерил такъв дефект преди да си се пребил, ти нямаш право да го съобщаваш публично никъде, а трябва да се свържеш директно с производителя и да го съобщиш. Което може да доведе до отстраняването му, а може и да не доведе.
Хахаха, примерът не е много удачен... новите (лизингови) коли отговарят поне на 2/3 от тези условия ;D ;D ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 561
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #94 -: Януари 15, 2016, 08:41:41 pm »
EDM electronics,
Ти сериозно ли си мислиш, че можеш да преметнеш този, който е написал операционната система?
НЯМА и НЕ МОЖЕ ДА ИМА програма, която да предвиди всички бъдещи начини и методи за изтичане на информация (имам малко опит :) ).
Имаш ли интернет връзка си обречен!
Нищо лично. Пиша само за да не се объркат колегите и да повярват, че има някоя 'вездесъща' програма за защита.

valex, може и да си прав. Аз не мога да се изкажа тук компетентно по този въпрос, защото не съм разбирач по компютрите. Квалифицирам се, като обикновен потребител, да речем малко над средното ниво. Нито знам как да проверя от коя дупка тече информацията, нито имам желание да се занимавам с това. По притеснителното трябва да бъде не това, че някой ти подслушва компютъра от САЩ, ами че самите САЩ са тук, у нас. То се подслушва някой, ако си решил да го превземеш, а една превзета и напълно разбита крепост какво да и подслушваш, то в нея вече няма "ядрени ракети".

Добре де колеги разбиращи от ОС и компютри. Дайте ми някаква по-добра ОС от "рекламираната" от мен  :D, да разбием тези митове най-накрая. Готов съм да отделя част от почивния ден, да инсталирам една такава, да поработя известно време с нея и после ще дам безпристрастна оценка от гледната точка на обикновения потребител, а не от гледната точка на маниака компютърджия, кое аджеба е по-доброто решение за масовия потребител към настоящия момент.

Очаквам препоръки!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #95 -: Януари 15, 2016, 09:22:11 pm »
Линукс...
Под форма на "Тиликс" или "Убунту"...
Първото е разработка от българи и за българи.
Там от ъпдейти не трябва да се притесняваш ;D

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #96 -: Януари 15, 2016, 09:34:36 pm »
убунту=следене?

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 218
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #97 -: Януари 16, 2016, 12:10:46 am »
Дебиан примерно. Изключително стабилна система.
Линукс Минт - за тия дет ги гони носталгията по windows.

ЕДМ, тъй като искаш да ползваш windows приложения върху среда, която не е windows, няма как да ти кажем коя точно дистрибуция е подходяща за целта. Всички линукс дистрибуции мога да се ползват за ежедневни нужди - имат си офис пакет, кодеци за филми, софтуер за обработка на изображения, браузъри - неща които покриват нуждите на 90% от потребителите. С'я ... вече ако ползваш нещо дет е вързано яко към windows, просто няма как да искаш да върви на linux.
Както е в колите - гумите са унифицирани за колите, трябва то само размер. Горивото също. Свещите са горе-долу унифицирани и не зависят от марката. Обаче ако искаш да сложиш дросел от Опел в Мерцедес ... няма как да стане. Или скоростна кутия... просто някои детайли са вързани по-хлабаво с марката и модела, други са по-независими.
Естествено, тъй като windows е най-разпространената ОС, за нея има най-много "части". Като за Голф - навсякъде има части за него :) Ма за Мазерати трудно се намират. С'я ... да твърдим че Мазерати е кофти кола щот няма части в бакалията ... не е коректно.
« Последна редакция: Януари 16, 2016, 02:50:46 am от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #98 -: Януари 16, 2016, 12:41:16 am »
ако е минт - да е дебиън едишън 8), не убунту

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 561
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #99 -: Януари 16, 2016, 08:54:04 pm »
Откъде да изтегля ОС на български? Линк може ли да даде някой?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #100 -: Януари 16, 2016, 09:00:51 pm »
tilix в Замунда го има...made in BG  ;D
Предимството е, че е LIVE диск, ако ти допадне - инсталираш на харда!
Не пречи и да имаш 2 ОС на компа, просто при включване избираш коя да зареди...

http://zamunda.net/banan?id=133852&hit=1&t=soft

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 561
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #101 -: Януари 16, 2016, 09:07:58 pm »
Да де, точно това искам, не искам да се разделям току така с любимата си Windows 10  ;D.
Значи "ЛАЙФ", за да имам две операционни системи на дял "Ц"?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 561
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #102 -: Януари 16, 2016, 09:19:25 pm »
Колеги Линуксджии, критици на любимата ми WINDIWS 10,
Ето какво ми пише на скайпа наш колега от форума, който разбира от ОС /не като мен/:
[21:07:22] : а Линукс дистрибуция - само Parot - версия на Дебиян
[21:07:45] : хакккерска версия, не те шпионират от машината ти
[21:07:52] : забрави какви акъли ти дават  :D
[21:08:21] : Уиндоуса е за работа и кеф - линукса за всичко друго
[21:09:04] : Убунту - линук версия създадена нарочно да шшионира - факт. даже я даваха безплатно на CD-та
[21:09:15] : нали знаеш, че няма безплатен обяд


К'о да пра'я сега? Разубеждава ме, но аз съм решил да разбия тоя мит, че да работиш с Линукс е по-добре от Уиндоус.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #103 -: Януари 16, 2016, 09:37:38 pm »
За съжаление разликите и приликите при сравнение на linux и windows е като при сравнението на римските легиони с дивашките орди на готите. По силни са, по смели са, но поради липса на дисциплина са по малко ефективни.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 386
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #104 -: Януари 16, 2016, 10:25:21 pm »
От доста години работя с LINUX, още от "Пататово" време и съм стигнал до извода, че чистия Дебиан, и Минт- Дебиан си заслужават. Донякаде и Слакуера. Не говоря за платените версии.
За хора, които прохождат е по-добре Минт, но МАТЕ версията, другите имат много панделки!!!, като убунту. Ама дебиана си е дебиан.
В момента съм на Минт-Дебиан МАТЕ в къщи, Cor 2 - 2.66 4G RAM. 256Mb Gfors.

Tiliksa май вече не се потдържа. Минт всички дистрибуции имат български и са  Лаиф СД.

Виндоза 10 е най-големия вирус писан до сеага - има градацияяяя!!!

Тия дни ми изскочиха очите от разкодиране на документи, писна ми от Виндоза!
Както съм казвал и друг път - ЛИНУКС МУ Е МАЙКАТА!!
Поздрави на всички от Смолян.
« Последна редакция: Януари 17, 2016, 03:43:34 pm от RUS »