Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Повторно използване на отработени газове?

<< < (4/6) > >>

lazy:
 21% е кислорода в атмосферата. в отработилите газове е около 1%. НС до 0.3%, от него евентуално се получава СО2 + Н2О, СО2 не участва повече. Над 70% в атмосферата е азот.

Duke_BG:

--- Цитат на: altium в Март 10, 2009, 04:41:34 pm ---Много добре се получава ако всякакви горивни смеси и изходни газове минат през реактор GEET.


--- Край на цитат ---

това пробвано ли е ??
и какво би се получило при работа на газ

ако е така монтажа става много лесно и без почти никакво преправяне на системата на автомобила (поне при моя ) 

emm:
Здравейте колеги. Това за което говорите го направих преди няколко години с един мотор на стенд от Рено4 900куб. 4 часа мотора работеше във затворено помещение с 80% връщане на изгорелите газовете през реактора на Пантон ,и само 20% се изхвурляха на вън. След опита няколко човека се чесахме по главите и си зададохме въпроса дали това се дължи на реактора. Нито един не спомена ,че го боли глава или че не може да се диша в помещението. Затова реших да върна газовете в мотора без да минават през реактора .......но мотора загасна във момента в който му сложих маркуча от ауспуха.Ефекта на реактора беше поразителен ,като накарах мотора да работи с 60 обо.в мин. без да се тресе, при положение че това не е нов мотор от магазина.
Сега правя опити с рено 11    1700куб.на което съм монтирал двоен реактор на пантон,кондензаторно запалване,йонизатор на въздуха,и връщане на 5% изгорели газове. В момента тестваме с клиента ми автотермия която е в тестов период. Автотермията не реагира на гайгеров брояч,което ще рече че няма радияция която се излъчва при работа на мотора а има силна електро магнитна радиация от кондензаторното запалване.  Единственият начин по който може да съдите дали работи реактора е:
Спадане на оборотите на празен ход щом загрее реактора.
Голям въртящ момент на двигателя при ниски обороти.
Висока температура на постъпващата плазма във мотора, измерена 270 гр.на празен ход.
Това е за сега от мен.
Но ще ми бъде безкрайно приятно ако все пак се съберем (някога) и да обменим опит и да се повеселим.
Аз съм от софия и при хубаво време можем да се съберем на някоя поляна,като метнем по някоя пуржола на скара.......
Успех на всички и нека си помагаме взаимно ,нали сме от едната страна на барикадата.

caduceus:
Колега emm
много съм впечатлен от резултатите ти... В реактора на Пантон стават процеси подобни на тези в клетката на Джо, енергийна оргонна  активация на газовете и дори частична трансмутация. Така че е обяснимо, което разбира се не намалява стойността на практическото изпълнение.
Относно пържолите, пишете ме и мене в списъка  :) Нищо че съм от провинцията, ще дойда с удоволствие с туршийка  ;D   

smsi-h:
emm,

Би ли обяснил малко с повече подробности нещата за автотермията /от поста ти нищо не се разбира/!? Интересува ме и върху какъв автомобил правите теста!?


И друг въпрос. При пантовия реактор, отчиташ ли радиация над нормалния фон с гайгеровия брояч?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия