Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

Компилация Барбоса - Тесла

<< < (5/51) > >>

Velektra:
Здравей, колега Димов!
Предполагам, че знаеш руски език. Пускам един файл да прочетеш, но само когато имаш време, а не да му хвърлиш едно око. Разказва се как Тесла открил радиантната енергия и защо измислил ТТ. Пише има ли или няма магнитни полета в ТТ и други подобни неща. Извинявам се ако си го чел преди.
Предполагам, че всеки който се интересува от Тесла е чел това, което пращам, но може да има и колеги, които не са го чели.
Зная че в интернет се разтягат много лукуми и се дава дезинформация, но какво да се прави? Трябва много да се чете, анализира и отсява. Естествено най-добре е да се пробва.
Лошото е че природата все се стреми към равновесие и става така, че тия които имат знания и умения да направят устройство, обикновено нямат пари, а тия които имат пари нямат време да правят устройства, защото трябва да си харчат парите, а това изисква доста усилия и време  :)

П.П. Наистина, когато става въпрос за Тесла и радиантната енергия, трябва да се превключва на друг канал. Тука електротехническите знания наистина повече пречат, отколкото помагат. Ако знаех, че е така щях да завърша архитектура и сега да имам устройство за СЕ  :)

Velektra:
В този пост предлагам на практиците, които имат време и пари (и все още не са попаднали на този сайт и схема) да пробват и споделят дали това е истина или пак ни лъжат.

П.П. Извинявам се на врановски, ако смята, че много се отклоняваме от темата, но в заглавието има Тесла. Много е вероятно Капанадзе, Грей, Тестатика, защо не и Барбоса - всичко това да е по Тесла.

mi68:
Здравейте колеги,
Общи приказки, тук става въпрос за, радиална енергия, имплозивна енергия, отрицателна енергия, енергия на времето. Става въпрос за вихрово-диполния характер на СЕ. При два вихъра дипола е очевиден, но при един вихър да има дипол трябва спад на напрежението или съпротивление.
Студено електричество е термин за тока на разместване във вакуум. Той не отделя топлина при движение, т.е. движи се по свръхпроводник. В материален диелектрик той се загрява в целия си обем, на този принцип работи микровълнова печка.
Ако завъртим един балансиран диск се получава центробежна сила, но в центъра е компенсирана и е нула(0). Може да получим трансформация на 90 градуса. Тази трансформация е известна във физиката, но името съм забравил на кой руснак се води.  На този принцип работи центробежната помпа, в центъра всмуква в периферията изхвърля.
На патента имаме централен соленоид, това е входна тръба и палачинка за получаване на центробежна инерциална сила.
Ако имаме променлив ток то ще имаме центробежно и центростремително движение, свиване и разпускане, скаларно електромагнитно поле. Тук се намесват и кориолисови инерциални сили. Системата като влезе в резонанс очевидно е ще има допълнителна енергия от инерциалните сили, които не са от електростатичен характер.
Инерциалните сили създават нищожно ЕДН, но напрежението се повишава заради виртуалния магнит на стоящата вълна, подобно на униполярното динамо на М. Фарадей. Там задължително присъства постоянен магнит.

x_name41:
не не Velektra, електротехническите знания в никакъв случай не пречат и не противоречат, тъй-като при Тесла се разглежда друг тип система, която сега не се използва (тъй-като в днешно време се смята за остаряла и ненадеждна), тя е заменена от електромагнитната система, на която се основава нашата съвременна технология. Вие пишете за "радиантната" енергия, но всъщност тя представлява електрическо полева енергия, при взаимодействие на два елементарни заряда заредени съответно положително и отрицателно, между тях има електрически силови линии, именно тези силови линии са радианта, или надлъжните лъчи (вълни не е подходящо определение, тъй-като както се вижда те са изобразени като прави, или като дъги). Ето че системата на Тесла (безжичната система на Тесла) е основана на използването на тези надлъжни лъчи, докато системата на Херц, която използваме във нашето съвремие борави с напречни електромагнитни вълни, при които има непрекъснато преобразуване и редуване от магнитно поле във електрическо поле и т.н., ето че виждате разликите. Тесла трансформаторът е устройство което е създал Тесла за да преобразува един вид енергия във друг вид, (електромагнитната във електростатическа), именно чрез този способ Тесла е съумял да направи своя безгоривен генератор на Тесла, разделяйки електромагнетизма чрез междинно преобразуване със статика. Мнозина основавайки се на електромагнетизма (който се изучава днес) погрешно го съотнасят към някои аспекти от принципа на функциониране на Тесловата система, като примерно намесват стоящите вълни при еднопроводното предаване на енергия, но това далеч не е съвсем така, стоящите вълни и четвъртвълновия резонанс се използват единственно при проектирането на самия тесла трансформатор (за да може той да функционира нормално и да преобразува електромагнитната енергия в потенциал или статика), докато останалите процеси се основават на електростатиката (електростатичната индукция). По подобие на принципа на природните мълнии, Тесла трансформаторът може да взаимодейства със земята, от която да се получи ток (както е направил Тариел всъщност). Самият тесла трансформатор е умален аналог на заредения облак, който може да се разрежда непрекъснато към земя, затова важно условие е източникът който захранва Тесла трансформатора да не е затворен по верига към земята а да представлява отделна (автономна самостоятелна) система, например захранвана от акумулатор, а енергията се предава еднопроводно чрез междинно преобразуване посредством статика, по този начин източникът работи почти на празен ход.... много дълго стана, затова просто ще дам линк, където съм ги отбелязал тези неща

врановски:

--- Цитат на: x_name41 в Май 20, 2014, 12:24:00 am ---не не Velektra, електротехническите знания в никакъв случай не пречат и не противоречат, тъй-като при Тесла се разглежда друг тип система, която сега не се използва (тъй-като в днешно време се смята за остаряла и ненадеждна), тя е заменена от електромагнитната система, на която се основава нашата съвременна технология. Вие пишете за "радиантната" енергия, но всъщност тя представлява електрическо полева енергия, при взаимодействие на два елементарни заряда заредени съответно положително и отрицателно, между тях има електрически силови линии, именно тези линии са радианта, или надлъжните лъчи (вълни не е подходящо определение, тъй-като както се вижда те са изобразени като прави, или като дъги). Ето че системата на Тесла е основана на използването на тези надлъжни лъчи, докато системата на Херц, която използваме във нашето съвремие борави с напречни електромагнитни вълни, ето че виждате разликите. Тесла трансформаторът е устройство което е създал Тесла за да преобразува един вид енергия във друг вид, (електромагнитната във електростатическа), именно чрез този способ Тесла е съумял да направи своя безгоривен генератор на Тесла, разделяйки електромагнетизма чрез междинно преобразуване със статика. Мнозина основавайки се на електромагнетизма (който се изучава днес) погрешно го съотнасят към аспекти от принципа на функциониране на Тесловата система, като примерно намесват стоящите вълни при еднопроводното предаване на енергия, но това далеч не е съвсем така, стоящите вълни и четвъртвълновия резонанс се използват единствено при проектирането на самия тесла трансформатор, докато при останалите процеси намира основно приложение електростатиката (електростатичната индукция)

--- Край на цитат ---
Поздрави x_name41,
Точно така е, това са две различни системи. При електростатиката на динамо-машините има кондензация на заряди и няма вълнов обмен. Но заслугата на Тесла е в това, че доказва възможността надлъжните вълни да причиняват времеви прецесии в потенциала. Тоест във времето в което потенциала е нула имаме имплозия, а когато е максимум имаме експлозия. Времето за изравнение на двете стойности представлява времевия лаг. Той от своя страна предизвиква усукване на пространството при пробива за изравнението. Когато се изравняват големи потенциали се получава ефекта на невидимост заради липсата на отражение на светлината. При още по големи стойности се получава чернота или черна дупка защото светлината се поглъща, както разбира се и всяка материя. Другото явление което се наблюдава е изместване на вектора на гравитацията и поява на антигравитация. Със системата на напречни вълни не може да се постигнат тези ефекти.
Що е то СЕ.
Според мен има два източника.
Единият е космически надлъжни вълни, причинени от ударите и завихрянията на слънчевия вятър при срещата му с магнитосферата. Тези вълни уловени с феромагнитен резонансен приемник от рода на разглежданите тук могат да предизвикат индукционно изтегляне на електрони от Земята. Това всъщност твърдят и момчетата. Механизмът на приемане трябва да включва връзка със земния магнетизъм.
Втория източник е чрез стоящи скаларни вълни да се манипулира материята, като се прекара през времевия лаг и от енергията на анихилацията да се поддържа постоянна йонизация и приток на освободени от молекулите свързващи електрони. Тоест електричество от Земен източник, което постоянно се рециклира. Възбудените електрони ще влизат във веригата да отдадат енергия и след това отново ще бъдат облъчени от гама кванти, за да се възбудят. Това е принципа на студената атомна реакция.
Само че, целта ни е да успеем да разберем как това се прави. По точно как е постигнато в разглежданите конструкции. Нужно ни е техническото решение на технологичния проблем. Нека се съсредоточим върху това.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия