Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия
Компилация Барбоса - Тесла
врановски:
http://www.youtube.com/watch?v=cp5gdUHFGIQ
това е пък имплозията след вълната, причиняваща разпада на вещество. Не знам дали е от водата но предполагам газът който изплува е от нейното разлагане, предизвикано от ударната вълна на имплозията.
sabaka808:
mi68 Благодаря ти от сърце ! Това е вече нещо конструктивно макар и малко бута темата напред!Има умишлено скрити неща в техническата литература и мисля че там е уловката. А що се отнася до открития то те в повечето случаи стават на границата между науките !
врановски:
Здравейте mi68 и sabaka808, като говорите, моля не бъдете телеграфни и на техничарски жаргон. Форумът е голям, от хора с различна квалификация и професия. Всички тук сме се събрали от любовта към чудесата на Природата. Всички имат право да проумеят Божият замисъл.
Сега по същество:
Моля вгледайте се внимателно във филмчетата. Ако разгледаме първо това с Калашника, ще видим как една частица, в случая куршума, с висока кинетична енергия под формата на вътящ момент по спина и по-малко орбитала, създава имплозионна ударна вълна. Ако средата е въздух, а куршума е електрон, ще се случи същото явление.
Тук ясно се вижда, колко е неефективно да се ускорява с линейна скорост в сравнение с ъгловата. Това е разликата между ТОКАМАК и Тесла.
При имплозията се разгражда водата и се образува газов мехур който е описан в другото филмче.
Там пък се вижда разпространението на затихваща ударна вълна. Вижда се как при всяка среща на вълната с отразената се получават експлозии.
И в двете филмчета можете да наблюдавате как с намаляването на амплитудата се увеличава честотата. Интервала време между две експлозии се скъсява.
От горното може да се извади извода, че ако се работи с ниски честоти, трябва да се увеличат напреженията/амплитудите/ на напрегнатостта на полето.
Физически това може да се обясни просто така, куршума като загуби енергията си, т.е. като я отдаде на средата пада на дъното. Гравитацията го е победила. В същото време около 1 м2 вода се възбужда и кипи нагоре, преодоляла гравитацията. Ако обаче куршумът е електрон, той ще падне от скина обратно в кристалната решетка на проводника, където отново ще се ускори от напрежението и отново ще го напусне, като делфин.Така става увеличението на възбудата на средата докато започне да се разпада от постоянната пукотевица от експлозии на вълните.
caduceus:
А така, вижда се как се зароди малко живот тука :) Като искате по-конкетно - така да е. Според мен, с моя неелектротехнически акъл:
1. Никакви други комутатори освен механични. Това е най-лесното и работи. Тесла има патент за срещувъртящи се ел.двигатели с комутиращи пластини за постигане на бързо превключване. Дъгата в ключа на лампата когато го щракнете бързо е най-простия пример, че ви трябва механика - никакви електронни вериги и прочие мързеливи решения - излизането от класическата схема води до провал.
2. Кондензатори, каквито е ползвал Тесла. Има и два конкретни патента - четете бре хора! Няма да ви кажа къде са и какво пише в тях защото това е подтик към умствен мързел. Не се правете на Дон Смит - той ползва съвременни, но знае точно какви и защо - вие не.
3. Направете най-простото - тестове на елементарна верига с хладен ток от типа на тази на Ед Грей, докато тръгне. Акумулатор, ВН кондензатор, ключ-разрядник, електромагнит. Постановката е описана от Петер Линдеман, резултатите също.
Това е - другото са приказки. А, понеже стана въпрос за атмосферното електричество - някой да се сеща че съвременната наука въпреки големите фукни не може да произведе електростатичен заряд при влажно време? Както това става в облаците ;) Защо ли?
Поздрави
врановски:
http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=14011&page=2
още образователно онагледяване.
caduceus,
попита за отделянето на положителното от отрицателното електричество.
На тези филмчета, се вижда ясно как тече отрицателното електричество на тънки сини искри и относително непрекъснат ток, а положителното електричество пълни капацитет и след това разтоварва на широки разклонени дъги. Също като при облаците. Това имах предвид, че при дъгов разряд, част от произведените електрони се погасяват за неутрализация на положителния заряд. Така не може да се постигне пълно усвояване на енергията и КПД то ще е наполовина по - малко.
Разсъждавайки как може да се сепарират двата тока и да се използват, ми изглежда логично да се ползва центробежната сила. Предвид различната маса на частиците, те ще заемат различна гравитационна орбита и няма да могат да се приближат. Така може да се конструират две отделни вериги като едната работи на минуса, а другата на плюса.
Като се има предвид, че и двата вида частици са със ел. заряд, най- естествено е да се ползва магнитен вихър който да бъде сепаратор. На този принцип са направени някои филтри при дърводелските предприятия.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия