Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия
Компилация Барбоса - Тесла
hyparh:
Хубави разсъждения с торнадото, само ще направя някои вметки. Вътрешните му вихри не са по-слаби, а напротив - по-силни са от основното торнадо. Често се раждат три на брой в сърцевината на основната фуния и освен около собствената си ос, се въртят и около тази на торнадото-майка. Обикновено възникват при най-силните торнада от категория EF5 и надхвърлят скорости на въртене от 500 км/ч. Отделно от това, торнадото често има слоеста структура като на лук. Съставено е от два или повече слоя един в друг, които представляват различни вихрови потоци – едни са насочени нагоре, други надолу. Така, освен възходящи, имаме и низходящи потоци – отново имаме дуалност.
Интересно е да се отбележи и друго. Наелектризиране и разряд (мълния) на купесто-дъждовните (Cb) облаци, става само когато от тях започне да пада дъжд. Няма ли падащ дъжд – няма и светкавици. Тук може да се направи аналогия с електростатичната машина на Уилям Томсън (Лорд Келвин), която натрупва заряди до няколко киловолта само от две тънки струйки падащи капки. Общо погледнато може да се каже, че потенциалната енергия на гравитацията се преобразува в електростатична. Въпреки това процесът е по-дълбок и изисква вникване, за да се разбере напълно.
Действително разряди има и към стратосферата под формата на свръх бързи разреждания, наречени спрайтове, феи и елфи. Приличат на разноцветни стрелкащи се фонтани над облака.
При тесловите тр-ри няма излъчване на високо-енергийни йонизиращи лъчения. Ако беше така всички любители, участващи по събитията “Теслатон” да са се гътнали скоропостижно :) Тук припомням, че самият Тесла е доживял до дълбока старост. Любители с огромни трансформатори (достигащи 1-2 мегаволта и нагоре) са измервали с гайгерови броячи за наличие на някаква йонизираща радиация и не са засичали такава. Единствено разрядниците са способни да излъчат ултравиолет до някаква степен, поради което не се препоръчва да се гледат директно.
врановски:
Здравей hiparh,
не мога да се съглася за липсата на излъчване, на това като процес се дължи радиационния фон, от слънчевия вятър и от вихрово статично гравитационни процеси. Колкото е по-високо напрежението, толкова е по-усукано пространството и по-голям доплеровия ефект. Възможно е гама лъчите да спаднат честотата си и до електромагнитни вълни. Това не променя функцията им като носител на СЕ произведена от атомна реакция на разпад. Може би затова не се регистрират. Правилният начин за проверка е рентгенова плака или фоточувствителна хартия. Гайгер мюлеровите броячи няма да дадат ефект за регистрацията.
По отношение на гравитационното взаимодействие се солидаризирам. Писах за него по-горе, само ще допълня, че при торнадата се получава един общ торос.
Това се дължи на свойството на въртене около две перпендикулярни оси, за което също писах. Явлението е отбелязано от Айнщайн като си бъркал чая с лъжичката. Забелязал, че листенцето от чай се върти перпендикулярно на водата. За съжаление не го е изследвал. Принципа е следния, ако има две маси, в случая облак и Земя, и тяхната маса или разстоянието помежду им се променя, се образува компенсираща циркулация, перпендикулярна на оста на първата. При торнадото това е вятъра, който се върти от периферията към хобота.
Дъжда според мен е само във връзка с промяната на проводимостта на въздуха. Може да тръгне пробив и от мъгла завихрена от облака. Разбира се капките задават някаква честота и зареждане, но в нашия случай не можем да го използваме.
Въпроса с йоните при изкуствена генерация обаче остава неясен. Къде ще разтоварим положителния заряд и как да го отделим от електронния ток.
Дали пък схемата на Капанадзе с отворените намотки дето пише + и - не се получава неутрализацията и да се ползва цялата енергия.
Хайде коментирайте
врановски:
mi 68, публикува схема, а никой не дава мнение. Електрониците моля ви, давайте препоръки или критика
врановски:
http://www.youtube.com/watch?v=gR0YBAhY2PQ&feature=related, това е хубаво филмче за надлъжните ударни вълни
mi68:
Здравейте,
Обсъждате вихрова теория на ефира. Ако обърнем палачинката то го разглеждаме като кристален. Вихрите ги има, електрони и дупки в p-n преход. Използва се инерцията на електроните. Тук това свойство е предимство, а не недостатък. Имаме отражение на вълната от уединения капацитет. Фронтът на вълната преминава за примерно време t=2l/c=3,5.10^-8 сек; c=300 000 км/сек; l=5м. Периодът е Т=1/8кХц=1,25.10^-4 сек. Електроните заради инертността си продължават и отчитаме ток. Експериментално може да се включат две или повече вилки една след друга. Токът има капацитивен характер и с повишаване на честотата линейно се увеличава. Линейно се увеличава и от напрежението, защото 377ом е константа.
Тава е алтернативен вариант на теслова технология, не иска високи напрежения и честоти, ползват се феритни трансформатори, за голяма индуктивност в милихенри и уединени капацитети в пикофаради. Качественият фактор е огромен.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия