Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили
Електромобил в домашни условия
aviv:
Инжекторите са електромагнитни клапани които се отварят (чрез импулс)в определеното време за пълнене на цилидъра с гориво. Импулса подаден от компютъра на колата си има и оределено време през което подава горивото под налягане. За различните обороти и натоварване времето е различно за да имаме оптимална смес за различните режими. На кратко това мога да кажа.
dj_marti79:
Здравейте съмишленици. Аз смятам да сложа двигател на всяко колело куплиран с ангренажен ремък или верига.В момента експериментирам с електронното управление.Успех на всички.
hristow:
Идеята е много добра , но и играчката по нея също. Волво са направили хибрид с 4 ел. двигателя в колелата и когато батерията се разреди до 30% се включва автоматично дизеловия двигател, който я дозарежда. ( D на автоматиците означава DRIVE а не Директна).Успех с електрониката, ако имаш нужда от помощ , обади се.
dj_marti79:
Да, ако ви се намира някоя хубава схема на импулсен регулатор - да е проста и с достъпни елементи и по възможност със защита от късо съединение, прегряване, пренапрежение и обратно свързване и ако не съм много нахален да е с висок КПД и да има вход за датчик на Хол. Това беше повече в рамките на шегата. А сега сериозно: От 200W успях да вдигна мощноста на 1КW а загубите са нищожни. Най-съществения въпрос е-да остане ли скоростната кутия?
момчо:
бих искал да попитам, каква облага би имал Трой Рийд от евентуална спекулация?
която и да било компания, преди да закупи нещо съм убеден че би го разгледала под доста голяма лупа, за да се убеди че работи... кой би се хвалил без да има основа? да привлечеш вниманието на дадена група от хора е лесна работа? но после като тези хора наистина са насочили вниманието си към теб.. защо да ставаш за смях и да се опозирш, за едното нищо? къде е логиката, колеги понеже аз не я виждам? 8)
колкото до двигателя на Рийд този демонстрационният дето е на масата... според мен е просто един енергиен маховик който се захранва от накакъв източник на енергия вътре в самата конструкция.
колкото до самата кола...виж там със сигурност има "лъжа и измама" на литър.. ;D
но все пак това е моето скромно менение.
;D
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия