Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Автотермия

Теория на процеса

<< < (3/5) > >>

scar:

--- Цитат на: gotiniq7 в Юли 13, 2008, 09:18:57 pm ---теорията е горе долу ясна,но практиката?къде изчезна гого55,ще ми се да обсъдим някои неща.в акумулаторите има оловни решетки,мисля че може да се ползват 3-4 с разминати отвори за катализатор.оловните съчми дето са в оръжейните магазини са с покритие и едва ли преминаващия въздух има допир до чисто олово

--- Край на цитат ---
Когато стопиш олово и го налееш някъде то е бляскаво защото още си е чисто олово,но му трябва много малко време да потъмнее, т.е. да се покрие с тънак слой оловен оксид,които служи като предпазен слои да не се окислява останалата част от оловото.

gotiniq7:
Няма спор че е така,но съчмите за ловни патрони имат друго покритие с цел по-малко износване на цевта.А в оловото което е в акумулаторните плочи има добавка антимон,та не знам дали ще стане за катализатор.По руските сайтове има схеми,в които е даден квантов генератор,не ми е ясно кое замества тоя генератор в реализацията на гого55

gotiniq7:
Ето от мен модел за силно магнитно поле,ще пробвам Автотермията, но няма да е като на гого55.Опитвах с бобина да получа по високо напрежение около 50 000 волта,като последователно свързах малък мотор от вентилатор,захранване-токоизправител 12волта/2 ампера,докато се въртеше мотора допрях високото(което не беше високо 1000 волта максимум да беше)до ротора за около 5-6 секунди и такъв токов удар отнесох,че зарязах експеримента.Мисля че силен електрически разряд преди магнитното поле ще даде нужния ефект.

gotiniq7:
Значи тоя процес от Андреев,и GEET са едно и също явление,това е повече от ясно.В комбиниране на плюсовете от 2те е решението.Или да се напомпа магнитното поле на реактора  със изработена ос-електромагнит,или външно,по-лесния вариант.Изпарителя,с тръба от ламбда сондата(без това я откачих,че с магнитите минималните обороти полудяха)а излишната пара на воля в атмосферата :) а може на входа няколко пробити магнитни системи от високоговорители.утре ще продължа с опитите

gotiniq7:
То си беше само за занимавка,значи бобина стандартна запалителна захранване 12 волта 2 ампера-зарядно за акумулатор,вместо прекъсвач мотор от вентилатор(не от комп.)някакъв стар.И като включих "системата" волтовете бяха малко,по разряда съдя,значи захранването тр да се вдигне.но докато включвах разни кондензатори и се вдигна малко искрата,както и да е.Високото го допрях до оста на ротора както се въртеше за малко,и след 5-6 секунди як токов удар,по-голям от мрежовото със сигурност.зарязах всичко и отидох на кафе ;)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия