Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Автотермия

Теория на процеса

<< < (2/5) > >>

technical:
Момчета и аз изработих въпросния генератор не съм го монтирал още,но имам едно четиритактово едноцилиндрово тракторче и възнамерявам там да направя експеримента.
Сега относно теорията прочетох я,но определено и аз имам забележки към нея.Това разбира се не означава че устройството не работи.Обещавам ви да опиша целия ефект и всичко което пречупя през моето съзнание.Разбира се пак казвам това ще е моя гледна точка.

krazz:
"Постановката е следната:
Въздухът, постъпващ на входа на въздушния филтър на ДВГ минава предварително през силно магнитно поле (неодимови привличащи се магнити от хард дискове от компютър с малко разстояние между тях), след това минава през 1кг дребни оловни съчми, служещи за катализатор и постъпва в цилиндъра.
Гориво-въздушната смес се прави максимално обеднена чрез увеличаване на диаметъра на въздушните жигльори и намаляване диаметъра на горивните (в описанието на метода си авторът го отнася към карбураторна система).
Предварението в уточнения работен режим (след 300 км) се прави изкуствено голямо и стига до 45 градуса.
Подаването на искрата при 45 градуса не запалва гориво-въздушната смес, а само стартира процеса "автотермия", при който се получава "фазово превръщане от висш род" на атомите на азота. Самозапалването на ГВС се получава впоследствие от налягането в горна мъртва точка. Под ГВС тук вече се разбира частично разпадналия се азот+кислород+много малко въглеводороди от горивото."

                                                                                                                                                                                                                                     ЗДРАСТИ,абе нещо неми е ясна тази постановка!?                                                                                             Нали двигателя трябва да се запали и подгрее а при това предварение 45градуса неми се вярва че ще пламне.А ако трябва и да се движи през това време приемайки че някак е запалил с тази обеднена смес при тези -15 градуса температура на околна среда ще бъде пречка за останалото движение. а водичката за пароинжектора може би ще трябва да е в термос. А и още нещо:как се контролира парата налягане дебит дозиране при различни обороти и особено при празния ход?каде точно се подава парата?                                                                                                         информацията  е много неточна и малко разнородна.                                                                                                    Даите ми точно описание и схема и съм готов да го пробвам на моята каляска и да ви дам точни резултати от постигнатото.Двигателя ми е 1100см3 53к.с.   разход при 90км/ч-4,7л.  при 120км/ч-6,6 градско-6,8л.

mi68:
Поставям следният въпрос:енергията или мощноста са важни или и двете Р=Е/Т;Е=С.U^2/2
При късо Т;Р е голямо.При U=400в следва 2,4Дж се запасява в кондензаторите мога да предложа 20бр 1N4007 ток=1А;инпулсен ток=10А(при50Хц),Uобр=1000В

scar:
mi68 , не че не можеш да предложиш 1н4007, ама трябва да предупредиш хората че ще изгорят бързо.При мен п600 си загряват за няколко минути  работа на двигателя.На 1н4007 наи много 5 мин работа им давам.

gotiniq7:
теорията е горе долу ясна,но практиката?къде изчезна гого55,ще ми се да обсъдим някои неща.в акумулаторите има оловни решетки,мисля че може да се ползват 3-4 с разминати отвори за катализатор.оловните съчми дето са в оръжейните магазини са с покритие и едва ли преминаващия въздух има допир до чисто олово

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия