Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545206 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #255 -: Юли 04, 2015, 01:05:01 pm »
Схемата изяснява всичко. За мен въпроси вече няма.
Сърдечно благодаря.

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Bedini
« Отговор #256 -: Юли 04, 2015, 01:11:43 pm »
   Още един макет на Bedini SG. Работната намотка е 2130 навивки, тригерната е 710 навивки, проводник ф0.3mm. Осем керамични магнита, транзистора е MJE13007. Допълнителна информация в прикачения файл, в любимия на всички формат.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 490
Re: Bedini
« Отговор #257 -: Юли 04, 2015, 01:16:32 pm »
Чувал съм една приказка, която казват била шопска ! "Оти да е просто като може да е сложно" ??
Напишете поне, какво вкарвате и какво вадите с тази схема ! Майстора 52 написа ! Или няма значение ?
Бъдете здрави !!
P.S. това като за изложба изглежда lz (поздрави)

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #258 -: Юли 04, 2015, 01:39:26 pm »
Моя се захранва с 30В 1,4А. Акумулатор 75А.ч. го зареждам 22 часа от 10.5 до 15.8В като това са все още възстановителни зареждания!!!! Също така преди 2 дни установих че като сме поставяли 2рата бобина(с Жоро) се е получило разминаване и на изхода сега вместо един сигнал получавам 2 през много малък период. Затова и не ми зарежда както трябва.
 Според моя скромен опит с генератор, вместо с магнитен диск, 2 акумулатора директно не могат да се заредят. Само че Бедини в единия от филмите казва че така няма да стане. Трябва акумулатора на входа да е с положителна енергия зареден, а този който се зарежда е с отрицателна. ако ги завъртиш получаваш 2 разредени акумулатора. Взел съм си ЮПС за целта, но първо трябва да си оправя акумулаторите и генератора.
 За това не давам резултати. Жоро има повече опит той да пише ако иска!Според него от един акумулатор може да се зареди друг, но това не съм го виждал с очите си. Това което съм виждал е 75А.ч. акумулатор(възстановен, но до колко не знам) да се зарежда за час.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Bedini
« Отговор #259 -: Юли 04, 2015, 02:50:08 pm »
Здравейте,

искам да предложа на всички занимаващи се с Бедини, варианта който съм прикачил. Взех схемата от по-горе и я изчистих за 1 бобина. Моята добавка е в червено и въпреки да е нелогична и дори глупава в очите на някои хора, то препоръчвам да се пробва.
Защо слагаме тези кондензатори, че и на късо. Първо не гледайте това, че са на късо. Тези кондензатори ползваме като фолио на което да стои даден заряд в дадено време, така както например заряд стои на върха на Ван Де Грааф генератор. Идеята идва от това, че когато бобината изхвърля натрупания магнетизъм под формата на ток, той няма възможност качествено да се набута в батерията, защото тя има дадено вътрешно съпротивление и волтаж, който е в опозиция на зареждащия волтаж. Тези кондензатори дават малко място на което да иде заряда от бобината, преди да постъпи в батерията. Тествал съм го лично и смятам ефекта за потвърден.
В известен смисъл това е нещо като кондензатора, който е нарисуван в сиво, но ако вържете такъв кондензатор, то конструкцията придобива друг смисъл. От една страна този кондензатор ще се зарежда при отпушване на транзистора, а от друга създава осцилиращ кръг с бобината. Вероятно схемата ще дърпа повече, но и ще зарежда по-бързо. Който има желание, може да пробва и да докладва.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 490
Re: Bedini
« Отговор #260 -: Юли 04, 2015, 07:46:33 pm »
Поздравих lz1jer по две причини ! Първо, добре изглежда постановката му ! Второ, видяното в pdf файла, напълно съвпада с анализа ми от преди да се захвана с "играчката" ! Това беше причината да мисля по просто и последователно, за да видя как ще се развият нещата в подобен двигател-генератор !
Общо взето, всички стигаме до един извод ! Теоретично и практически !
Тогава, някой ще ми обясни ли защо трябва да си зареждам акумулатора по този начин ?? Вземете едно зарядно с ламелен трансформатор. Има ефективност поне 70%. Ако се насочим към топология на квазирезонансно зарядно със ZVS-ZCS, сигурно ще подминем 90% ! Е колко още ?
Не че ви приканвам да се откажете ! Аз също няма да се откажа ! Само споделям, намирам така интерпретиран Бедини  за бита кауза !
Бъдете здрави !

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Bedini
« Отговор #261 -: Юли 05, 2015, 01:57:48 am »
СПоред мен по добре фокуса да бъде вместо на бедини на пулс-мотор - където от едно леко подухване започва да се върти и да генерира ток - тук вече може да се играе с броя на намотките и циклите за движение и генерация, като ако имаме автоматично превключване всяка следваща намотка да е превключваща а всички останали генераторни, може да има добра ефективност, или дори да се направи на 2 етажа с фазово отместване на магнитите или намотките.
Надявам се да се разбира какво имам предвид. Ако не, може пак да опитам:). Ако някой е готов да разработи такъв драйвер, да ми пише бележка за цена 8) (може електронно, може оптика, може риид, класиране по най-ниска цена:)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 490
Re: Bedini
« Отговор #262 -: Юли 05, 2015, 06:43:55 pm »
Горе долу си прав Green.. ! Само не ми ясно как ще местиш фазово бобини или магнити ? Това е хардуер !
Колкото до останалото имаме синхрон с Майстора 52 ! Може нещата ни да изглеждат малко нескопосано, (спрямо примерно lz1jer) но това се дължи на големият брой експерименти ! Не можем във всеки да вложим 'изложбен" вид !!
Тези архивни кадри показват как се движат step-by-step нещата ! А колко още такива има за показване ?
https://www.dropbox.com/s/m1v5jtglo3erw19/Revers_na_bobina_1%5B1%5D.mp4?dl=0
https://www.dropbox.com/s/bgc93poll5im0ch/Pomo6ten%20impuls.mp4?dl=0

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Bedini
« Отговор #263 -: Юли 05, 2015, 08:02:43 pm »
 
Цитат
Само не ми ясно как ще местиш фазово бобини или магнити
Именно хардуерно да са закрепени още при конструиране с ъглово изместване на разположението на горния диск.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Bedini
« Отговор #264 -: Юли 10, 2015, 03:12:31 pm »
Здравейте,
след като се сдобих с една шепа изгоряли транзистори,при всяка "грешка" изгаря един транзистор,
се замислих как да се защитят транзисторите от грешки като:
не включен товар, "нефелен" акумулатор или лоши контактни клема към акумулатора.
След разни опити стигнах пак до "оригинала" на Бедини, не съм сигурен до колко е негова схемата.
А именно паралелно на емитер колектор на всеки транзистор поставих по една глим лампа 110 волта.
Сега вече нямам прблем с горенето на транзистор.
p.s Започвайте от ниско захранващо напрежение, ако светне глимката нещо не е в ред, иначе пак "бум".

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Bedini
« Отговор #265 -: Юли 10, 2015, 04:00:59 pm »
Аз вместо глимки поставям кондензатори 1-3 нано на около 1000-2000 волта, което също много добре ми предпазва транзисторите освен когато не ги предпазва :)

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Bedini
« Отговор #266 -: Юли 15, 2015, 06:20:18 pm »
В друг форум, майстора на Бединитата получи май бан - http://styleglassbg.com/od/viewtopic.php?f=33&t=11&start=80

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Bedini
« Отговор #267 -: Юли 15, 2015, 07:14:53 pm »
Това са отцепниците, които избягаха от моя форум garaja.net и си направиха техен, защото си мислеха че всичко става само с приказки. Оказа се че не е така и сега основно си обсъждат промените във времето, какво правят работещите хора и колко е опасно то  :)
Филип /админа/ създаде форума, след като аз и един друг колега му помогнахме с многократни измервания на различни тестови варианти, да си направи вихрова тръба за вода и да я извади на пазара. След това ме изкара че не съм наред, бил съм обзет от еди какво си и т.н. глупости  ;D
Това му доста вероломно поведение обаче отвори очите на много хора /особено които ме познават лично/  какъв е всъщност тоя субект отвътре...
Така че бана на Гого означава само, че човекът работи, а измамниците се дразнят че не могат като него. Що не го изгоня аз от моя форум? Защото ходих на място в Пловдив и се запознах с него лично, мерих полетата от генератора му на живо и установих че няма никакви проблеми, за които се вайкат Филип и компания. Освен това десетина души вече имат генераторите му и виждат със собствените си очи, че работят - с което не могат да се похвалят останалите самодейци с Бединита. Просто има настройка, която е важна и Гого я е разбрал, а те не.
Това е участта на хората които вървят напред - боклуците и празните консервени кутии да им  падат постоянно зад борда в килватера, издавайки грозни тенекиени звуци  ;D
Поздрави

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Bedini
« Отговор #268 -: Юли 15, 2015, 07:32:33 pm »
Лъжата е видна, ако се прочетат постовете му в двата форума и оправданията са направо детски, че уж по този начин пробвал хората, да разбере дали са сериозни, не разбирам защо лъже така публично и после, как ще му се има доверие? Нямам нищо против човека,но с лъжа ......къде се стига?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Bedini
« Отговор #269 -: Юли 16, 2015, 09:03:16 am »
Гого има визия как се правят нещата - това е сигурно. Говорих с него няколко часа и съм убеден, че дори и да не е наясно какво става в даден момент, интуицията му не го подвежда. Това че се вкарва в глупави спорове е факт, но какво да се прави - той няма много опит с форумите и сам си решава какво да приказва... Аз го оценявам от това което видях при срещата ни. Според мен човекът е много ценен и приказките около него са съвсем излишни, нека се гледа само практиката и резултатите от тестовете му. Скоро ще пусна данни как работят модификациите, които правим с един колега на неговия Бедини генератор /на Гого/.
Поздрави!