Автор Тема: Bedini  (Прочетена 544979 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 957
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #270 -: Юли 16, 2015, 11:49:30 am »
Скоро ще пусна данни как работят модификациите, които правим с един колега на неговия Бедини генератор /на Гого/.
Поздрави!

caduceus , моля те, направете положителна обратна връзка със захранващия акумулатор и зареждания, така и така се занимавате с Бединито. Дано не се възприеме това, като даване на акъл, но само така ще е възможно да се докаже, че енергията е > 1. Това ще елиминира и всички съмнения в измерването. Ще отпаднат и всички съпътстващи дрязги. Ще се разбере кондензира ли се и трансформира оргон, прана или каквото там в конвенционално електричество или не.
Само така. С обратна връзка, а не с измерване разликата на вход и изход.

Поздрави!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Bedini
« Отговор #271 -: Юли 16, 2015, 12:04:55 pm »
Ще го вържем разбира се, но Биърдън казва че задължително трябва веригата да минава през комутатор и двете части да са разделени. Т.е. когато се зарежда първата част от схемата, втората отдава към консуматор запасена енергия в кондер или акумулатор, после се откача консуматора и енергията минава към втората част, отвързват се пак и чак тогава пак се закачва консуматора към изхода. При цяла верига със консуматор и обратна връзка не става работата! Том Биърдън работи с Бедини, написали са книга хората и са го установили твърдо, както и чрез изследване на други СЕ устройства. Консуматорът убива СЕ генерацията в първата част от схемата - това е препъни камъкът  :) Това е и основата на Капи, така поне мисля аз - то няма как да е различен принципът.
Поздрави!

ПП
Виждате ли как накрая се налага аз като прост счетоводител и банкер да се занимавам с тоци - ама като инженерите не щат  ;D Уча се в движение - така че помагайте кой с каквото може, ще съм благодарен за всякакъв акъл! И много не се смейте - и вие сте били на моя хал в началото

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #272 -: Юли 16, 2015, 01:51:52 pm »
Мисля, че на схемата тук http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=7375.0;attach=41318;image в отг. 265 тук - http://mazeto.net/index.php/topic,7375.msg72715.html#msg72715  неонките - след първата вляво - не са свързани правилно. Всяка неонка се свързва между емитера и колектора на съответния транзистор, а на дадената схема всички неонки са на колектора само на един - първия транзистор.
Втората неонка трябва да отиде на колектора на втория транзистор, третата на третия и т.н.
Ако греша - поправете ме.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Bedini
« Отговор #273 -: Юли 16, 2015, 03:31:04 pm »
Прав си Майсторе.
Неонката играе ролята на ограничител на високоволтови импулси (до 160V ограничава). Или трябва на всеки транзистор да има неонка или да се сложи една обща след диодите. Паралелно на акумулатора. Бих препоръчал и един високоволтов капацитет  паралелно на акумулатора примерно 220nF/400V.
Ако диодите са бавни няма да стане с една неонка.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Bedini
« Отговор #274 -: Юли 16, 2015, 06:40:24 pm »
....
Ако греша - поправете ме.

Прав си майсторе, не грешиш.
"Опечатка " както казват руснаците, недоглеждане от моя старана.
Поздравления, само ти видя грешката.

п.с. Има още едно интересно явление.
Когато слагах глимките, три транзистора бяха гръмнали и ги бях отпоил.
Така,че имаше пет транзистора и осем глимки.
Какво е интересното:
При завъртане на ротора , глимките които нямат транзистори
също светват.
Поздравление и за caduceus, защото твоето усещане не те подведе.
Ще има пак ефекта на зареждане и без транзистори, ако въртим само ротора .
Мерих изходното напрежение с акумулатор


« Последна редакция: Юли 16, 2015, 07:07:10 pm от madsatbg »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #275 -: Юли 16, 2015, 06:55:11 pm »
На практика, както е видно от схемата на снимката отдолу, така доразвивам горната схема.
В първият й вариант тя беше само с една бифилярка от две по 600 навивки, фи 05. от която извадих 250 волта - без зареждаем акумулатор. Без никакво греене никъде.
При вързана зареждаема АКБ вади напрежение според това на зареждаемата АКБ.
Ако вместо зареждаема АКБ се вържат кондензатори на съответния волтаж, същите се зареждат почти мигновено, но зависи и от капацитета им.
3300мкф/63V се зареждат за секунда две,
200 000 мкф/50V се зареждат за около 10-15 секунди.
Без зареждаема АКБ, с трифилярка 3х330 нав. с Грец на 1000V и кондензаторна група на третата навивка - 360 мкф/400 V - същата се зарежда за 1-2 секунди
"Голямата работа" са тези намотки с Грецовете начертани с червено.

Спецовете тук, могат да й намерят грешките, но горе-долу е така.
Идеята ми е да има 1-3 работни Бифилярки и още 3 или 6 други бифилярки, на които едната намотка ще е тригерната, другата - тези с червено.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #276 -: Юли 16, 2015, 10:39:41 pm »
Майсторе, бих ти препоръчал да прочетеш пак това

Re: Bedini
« Отговор #206 -: Юни 29, 2015, 04:49:27 pm »
 ЕДМ ти е обяснил защо не трябва да се черпи директно ток през грец. имам едно "казване": според мене магнитите участват в формирането на обратния импулс(предния ти пост преди цитирания). И се обосновавам с следното: Преди да сложа диска с магнити правех опити с генератор на правоъгълни импулси. При една и съща намотка и захранване импулсите бяха 4 миливолта над напрежението на акумулатора. Когато го пуснах с диска обратния импулс стана 8 миливолта. Измервал съм  обратния импулс на осцилоскопа. В началото ми се видя странно, но това се получава при мене.

Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #277 -: Юли 16, 2015, 10:45:02 pm »
Майсторе, може ли само на мен да обясниш как практически навиваш БИФИЛЯРКА от две по 600 навивки и едната използваш за тригерна, а другата за греца. Нещо не мога да си го представя.

Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #278 -: Юли 16, 2015, 11:54:17 pm »
Колеги, които правите бединито - и teofilius, и EDM electronics ви казаха че магнитите се използват само за отпушване и запушване на транзисторите. А mi68 ви показа кое е добре да се прочете, защото то е почти същото, но много по-добро и интелигентно.
Щом ви харесва механиката и въртенето - добре.
Щом не ви се използват таймери и преместващи регистри - пак добре.

Може ли да се направи вариант на Бедини без въртящи се части и магнити?

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 903
Re: Bedini
« Отговор #279 -: Юли 17, 2015, 12:22:25 am »
... Може ли да се направи вариант на Бедини без въртящи се части и магнити?
Моето скромно мнение е че е възможно, но просто няма да е толкова ефектно, няма да "фаща окото"... Една кутийка в която влизат и излизат кабели.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #280 -: Юли 17, 2015, 07:43:57 am »
Майсторе, може ли само на мен да обясниш как практически навиваш БИФИЛЯРКА от две по 600 навивки и едната използваш за тригерна, а другата за греца. Нещо не мога да си го представя.
Обяснявам сериозно не защото не схващам "бъзикането", а за възможни решения на други колеги.
Чисто практически - с бобинарката на снимката. На нея в момента има три "захранващи" макари (тези отдолу), от които изтеглям проводниците с фи 0,5 в паралел от 3х600 - навитата макара отгоре вляво, и на макарата вдясно, която се навива в момента и съдържа 3х65 навивки.
Чисто теоретически - схемата на Бедини с бифилярка - две паралелни намотки от по 600 навивки. На втората снимка - не съм я чертал аз, такава си беше.
...
Използвам популярния термин "би-филярка" означаващ за мен Две Паралелни намотки в една бобина, т.е. 2х600 или 2х800, или 2 х N-namotki.
Другия термин "три-филярка" - съответно три паралелни намотки от по еди колко си навивки.
Имам и "четири-филярка" от 4х350 навивки с фи на проводника 0,8 мм - на първата снимка - бобината най вляво.
На втората бобина (от ляво надясно) имам 3х330 навивки. Тя беше вързана в схемата показана на клипа. При нея две от намотките са:
1 - тригерна - към потенциометъра и базата на транзистора,
2 - "товарна" - към колектора на транзистора и към батериите и
3 - в схемата на третата снимка просто добавям трета намотка в бобината и я свързвам през Грец към високоволтови кондери - бяха два бр. по 180мкф за да се получи нещо подобно на схемата показана на четвъртата снимка
« Последна редакция: Юли 17, 2015, 08:23:06 am от Maistora52 »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Bedini
« Отговор #281 -: Юли 17, 2015, 08:52:20 am »
...
Може ли да се направи вариант на Бедини без въртящи се части и магнити?

По мое мнение, не може.
Защо ли? Да си отговорим как работи Бедини генератора?
Енергията която се получава не е само от обратното едс, магнитите  завихрят етера, оргона или там както и да се казва, енергия от околната среда.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 957
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #282 -: Юли 17, 2015, 09:03:37 am »
Дали може да се премахне механиката, като се запази същия ефект на Бединито?
Да, разбира се. И това е интелигентното решение. Каплата служи единствено за генератор. Тя се задвижва от електромагнита. Така вместо да поставим един чип - PWM-генератор, въртим "воденични колела", за да има по-голям ефект, както  juliang спомена.

Някой може да каже, ама в магнита са извънземните, дето правят СЕ. Като контрааргумент обаче, ел. магнита има стотици пъти по-мощна енергия от магнитчето на каплата. Ако има нещо дето ще влиза в системата да дава СЕ, то е в средата, т.е. то е навсякъде. И в магнита няма нищо свръхестествено. Той си е най-обикновен метал или сплав, в който посоката на електроните на всички атоми е еднопосочна /магнит се прави като се загрее, т.е. раздалечат се орбитите на електроните от ядрата на атомите и се приложи мощно магнитно поле, за да се уеднакви посоката им/. Силата му идва от магнитното поле, което създават атомите при въртенето на електроните. Вероятно това магнитно поле повлича или поляризира и т.н. етер, но това е все още недоказана хипотеза.

Бединито си е един съвсем прост еднотактен електронен ключ с товар индуктивност. Целта е да се получи по-голяма обратна индукция. Тя зависи от броя на навивките и големината на импулсния ток. Т.е., колкото повече навивки и колкото по-дебел проводник /т.е. по-малко активно съпротивление/, толкова по мощен импулс и повече обратна индукция. И съпротивлението на ключа трябва да клони към "0". Само с подобряването на изброените параметри си струва да се експериментира. В противен случай е пределно ясно от конвенционалната електроника, че няма извънземни в тази постановка.

Чисто електронния вариант на Бединито ще е в пъти по-лесен за изработка и настройка. Всъщност ТТ си е еквивалент на Бединито, само дето обратната индукция се сваля с вторична намотка.

Само да добавя за експериментиращите: Ако намалят съпротивлението на ключа 2 пъти, ще увеличат обратната индукция два пъти. Това става много лесно, като се заменят използваните "калпави" биполярни транзистори с нискоомни MOSFET или най-добре каскада, както при Исмаел Авизо.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Bedini
« Отговор #283 -: Юли 17, 2015, 10:39:35 am »
Някой може да каже, ама в магнита са извънземните, дето правят СЕ...... Вероятно това магнитно поле повлича или поляризира и т.н. етер, но това е все още недоказана хипотеза.

Напълно съм съгласен с теб. ;)

Бединито си е един съвсем прост еднотактен електронен ключ с товар индуктивност. ..... В противен случай е пределно ясно от конвенционалната електроника, че няма извънземни в тази постановка......

Това вече е твърдение което също иска доказателство  :-\

...Това става много лесно, като се заменят използваните "калпави" биполярни транзистори с нискоомни MOSFET или най-добре каскада, както при Исмаел Авизо.

Замяната на биполярните транзистори е оправдано, само за подобряване на работата на "еднополюсния" генератор, но, може би според мен, няма да доведе до повишаване на добива на "непознатата ни енергия" :)

поздрави

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #284 -: Юли 17, 2015, 11:03:49 am »
 EDM electronics,  ти или нарочно не четеш какво съм писал или не ти отърва.
 В предния си пост писах точно това. С генератор на правоъгълни импулси работи, но с магнитен диск импулса е ДВА ПЪТИ ПО-ГОЛЯМ.
 С полеви транзистор обратното напрежение е по-високо с 400В отколкото с 13005(биполярен), но не зарежда по бързо! Това съм го пробвал също!
 Други идеи ако имаш, казвай ще пробвам ако е възможно.
« Последна редакция: Юли 17, 2015, 02:41:47 pm от atos »