Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата
Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
PyroVeso:
Това не отменя въпроса ОТКЪДЕ е идвала енергията? Защото при разлагането на водата се влага точно толкова енергия, колкото се получава и при изгарянето на образуваните газове обратно до вода... Цялата работа е подобна по действие - до акумулатора или кондензатора - влагаш енергия => променяш химичната структура или електростатичната конфигурация, после при желание подкарваш нещата към старото им положение и си прибираш вложената енергия.
Обаче, ако ползваш някаква енергия в повече, то от къде я взимаш? При разлагането на водата, едва ли можеш с нещо "да излъжеш" Природата, та тя да ти даде "добавка" от себе си...
Аtos:
--- Цитат на: PyroVeso в Януари 24, 2015, 11:15:28 pm ---Обаче, ако ползваш някаква енергия в повече, то от къде я взимаш? При разлагането на водата, едва ли можеш с нещо "да излъжеш" Природата, та тя да ти даде "добавка" от себе си...
--- Край на цитат ---
Принципно правилни са тези разсъждения.
А ако за миг се усъмним дали е така? Дали е толкова реципрочен процеса?
И дали е изобщо изгаряне, а не преминаване във вид плазма? Аз не мога да се ангажирам с мнение по този въпрос, особено като нямам идея за устройството на самата горивна камера и за целия работен цилиндър...
Да, тия молекули "разложена " и "изгорена" вода трябва да отиват някъде, нали? Отвеждат ли се от камерата, къде отиват?
Phantom:
Относно Голфчето. Газо-разпределителният механизъм е променен. Разпределителният вал е отливан по чертеж, и няма нищо общо с оригиналният такъв. Двигателя ползва Имплозията , а не Експлозията ! Това е причината да се промени изцяло газо-разпределителният механизъм. И още нещо много важно: Енергията при Експлозията е по-малка от енергията при Имплозията !
Всичко това съм го чувал на времето от клиповете, качени в нета, с думите на самият И. Вълков . Клиповете бяха на английски език.
juliang:
--- Цитат на: Phantom в Януари 25, 2015, 09:20:05 am ---...
И още нещо много важно: Енергията при Експлозията е по-малка от енергията при Имплозията !
...
--- Край на цитат ---
Това физически няма как да стане. Дефиницията на Експлозия е разлика в налягането пред и след вълната на експлозията. При експлозия в ДВГ има налягане от около 80-100 бара. Имплозия при нормално атмосферно налягане не може да даде повече от -1 бар - абсолютен вакуум пред буталото и 1 бар (атмосферно налягане) след буталото. Това е всичко, абсолютно всичко което би могло да се усвои. А то е ... нищожно.
Ако не вярваш, вземи една водна помпа. Добра центробежна водна помпа може да качи вода на 50-100 метра, че и повече. Т.е. може да създаде налягане 5-10 бара. Обаче НЕ СЪЩЕСТВУВА помпа, която може да засмуче вода от повече от 9 метра. На практика могат да смучат от 6-8 метра максимум. И това не е обусловено от изработката на помпата. Просто няма какво да качи водата на повече от 9 метра. Ако имаш най-прецизната бутална помпа и се опиташ да смучеш от 15 метра - водата ще се качи до 9-я метър и над нея до самата помпа ще имаш вакуум. Абсолютен. Е, не точно - ще има водни пари...
Та дори и при имплозия, която създава абсолютен вакуум в цилиндъра (а такава просто няма как да има, освен ако не говорим за анихилация) вътре не може да има налягане по-малко от -1 бар.
Брадатия:
Поне аз така виждам вариант на възможен процес:
Разлагане на водата (може извън работния цилиндър, а може и вътре), например с разход на енергия 1 киловатчас.
Изгаряне и улавяне на голяма част от тази енергия, например 0,8 киловатчас.
Последващата имплозия дава възможност на буталото да извърши още полезна работа от която да извадим например още 0,5 киловатчаса.
Като направим баланса се получава 0,3 киловата полезна енергия. При условие, че горивото е вода, няма чак такова значение, че въртим 1 киловат, за да получим чисто 0,3 киловата. Цифрите са съвсем произволни и пожелателни.
Реални резултати и сметки може да се получат само след реални експерименти. Относно вакуума каква работа може да свърши ще разберете ако си поиграете, чисто теоретично с малко чертане на графики, първата - на промяната на разреждането в цилиндъра при движението на буталото между ГМТ И ДМТ, втората - на промяната на рамото на коляновия вал при това движение. Накрая работата която върши е функция на горните параметри.
Вакуума се ползва на доста места в техниката, даже и за повдигане с кран и преместване на плоскости. Устройство тип вакуумна камбана с диаметър 400мм спокойно повдига товари до 1 тон.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия