Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

Добиване на петролни продукти от отпадъчна пластмаса

<< < (10/13) > >>

Сашо:
Здравейте на всички ентусиасти, прочетох последните постове много внимателно, и какво ми направи впечатление, никой не споменава да използва катализатор, за да се получат въглеводороди от по-леките фракции на бензина. При термичния крекинг на пластмасата се използва като катализатор  цинк, другото което споменава montanar, при крекинга на някой пластмаси се отделя хлороводород, а той с водата дава солна киселина .

Радико:
И други гадости се отделят от пластмасите, примерно Фосген, който през първата световна е използван като боен отровен газ.

montanar:
Явно е добре да се минава през воден кондензатор и процеса да се разделя на степени,
тоест:
Да се пиролизира пластмасата през воден филтър и след това полученото да загрява повторно и да се прави прецизна фрикция.
Най-вече при водата ми допада това, че доста добре филтрира, и получената петролна смес е много бистра.
 

PyroVeso:
Радико, фосгенът (карбонилхлорид) съдържа химичния елемент хлор и съответно може да се отдели само от пластмаси, съдържащи хлор, демек от PVC. От всички останали - полиетилен, пропилен и т.н. трудно ще изкараш фосген, напротив - те са си готови "ненарязани" бензин, нафта и т.н.
Виж, диоксините са друга бира - те се отделят при горенето на почти всяка органика, изключително токсични и устойчиви на разпадане са, и с тях съответно трябва много да се внимава...

Радико:
Да така е горе долу  PyroVeso
В пластмасите за опаковки на храни почти не се използва фосген, но има доста други които го отделят, или по-точно всички съдържащи изоцианат, тоест полиуретани, акрилати и др. такива. Между другото, добра идея е за пиролизата пластмасите да се разделят по видове и да се обработват разделно, а не всичко каквото попадне под ръка.   

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия