Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата

Капацитивно разлагане на водата

<< < (3/4) > >>

velstar:
Чудех се, какво точно има в предвид kaisersoze с този цитат:

--- Цитат --- Добре, че не всички мислят като Velstar и да са толкова категорични, че свободната енергия щеше да е само мит.
--- Край на цитат ---
Вие сте описали същото като мен, но със свои думи.  ;)  Да категоричен съм, особено за убеждението ми че ще пожъна успех. Има двама човека от форума който ме познават, понеже си поддържаме постоянна връзка  и те знаят че когато аз съм убеден в нещо, то наистина е така. Те знаят че аз вярвам само на експеримента. Аз съм публикувал много малко, от моите експерименти и една от причините за това е подобни на kaisersoze изказвания. Понякога си мисля че някой хора от форума са тук, само за да дезинформират останалите. Нормално е, имайки в предвид енергийния монопол. Що се отнася до моята разработка, би трябвало да се радвате че съм открил правилния път към успеха, защото и вие ще бъдете облагодетелствани от това.  Не става въпрос за електролиза, а за генератор който е далеч от представите ви. Поне никъде не съм срещал подобно нещо в интернет пространството.
Нека да бъда извинен за това че се отклонявам от темата, но държа да коментирам изказвания които проявяват завист и арогантност.
Сега по темата:  Повечето от вас едва ли знаят всички свойства на водата. Дори аз, със 10 годишен опит в лаборатория за изследване на води, не мога да се похваля с това.  Водната молекула сама по себе си е дипол, но аз говорех за структури от молекули, известни като клъстери. Те сами по себеси също могат да образуват диполи. Трудността идва от факта че на различно разстояние  от средата до двата електрода има различен потенциал. Направете следния експеримент за да докажа изказването си:
Вземете една чаша с вода, потопете в двата края електроди, свързани с акумулатор. Вземете един мултимер и измерете напрежението на известно разстояние от електродите. Ще видите че то е по малко от приложеното напрежение на електродите. За да има резонанс или синхронност трябва водата да се разглежда не като отделни молекули, а като структури от молекули. Как искате да постигнете ефективна електролиза, като не познавате структурата на водата?... Не че аз я познавам много добре, но съм научил някой неща от практиката. Процесът на разлагане на водата със къси и много резки импулси, може да няма нищо общо с електролизата. Всичко ще се изясни само със експеримент, а не с приказки! Оставям ви сами да откриете правилия път. Убеден съм че ще се стигне до това което ви казах- генератор на който може да се променят параметрите на импулсите...
Успех!  :)

Discorder:
Поздравления,  Velstar, ще се радвам ако скоро видим разработката ти в действие. :) Всъщност ще се радвам ако скоро се появи каквото и да е свръхединично устройство, особено ако е българска разработка. Колкото до генератора на импулси и аз мисля че най-малко за експеримента няма как да се мине с нищо по-просто от това.  :) Казваш че имаш опит с електролизата, а би ли публикувал примерна схема за пулсов генератор, който да е подходящ за такива цели? Споменаваш паметта на водата и резонанс с водните клъстери , може ли малко повече подробности ако имаш време и желание да обясниш. Мисля че ще е полезно за всички.
Благодаря предварително.

27_27_27:
А самата идея със сухи електроди - потенциала м/у тях тр да пробие въздушната междина, фактори много- плътност, влажност и др на самия въздух, тепърва да протече тока през водата.. Е те трябват киловолти в случая, а как се гасят игли с мн високо напрежение при преходните процеси в началото и края на т.нар. ви ултракъси импулси, ще помоля да ми покажете :) ..

velstar:
Ще са нужни изчисления, а аз с математиката не съм добър. Сега работя върхо гравитационната платформа от филма на Стан Дейо и съм се съсредоточил върхо нея.
Поздрави!  ;)

Pyramid:
А ... за да се образува неутрална газова молекула, трябва във водородните и кислородни йони, евентуално, получени от високото напрежение, да се свържат електрони. И тук става сложно: откъде да дойдат те, ако няма галваничен ток? Поне толкова, че електрохимичният еквивалент да осигури отделянето на простите в-ва. Няма да умувам в/у този аспект, обаче. Нещо друго: Аз си представих тази клетка като два отделни обема с вода, разделени от диелектрична мембрана - плюсът в едната, минусът-в другата половина. Така, галваничен ток няма да имаме.
А за резонансните честоти...чувал съм за една, около 2400-2450 MHz, с която работят микровълновите печки. На такива честоти, обаче, електроди с такива площи са чисто КС и за напрежение /особено, високо/ просто може да забравите. А за "остри импулси с променлив коефициент на запълване" - съвсем
Та... не станаха ли много високи изискванията към електрониката?
В смисъл сложност, цена, прецизност...такива неща?
Убеден съм, и непрофесионален изследовател може да постигне положителен резултат. Обаче, тази му "непрофесионалност" де факто, е просто необремененост с лошите привички, съчетана с буден ум и наблюдателност ПЛЮС , ако ще, и неформално получено, но, познание в/у материята. ТАКА се откриват нещата. Накратко, май прекаляваме с мистиката и, увлечени, пропускаме някъде нещо много важно.
Какво е то?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия