Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата
Капацитивно разлагане на водата
Discorder:
--- Цитат ---
--- Край на цитат ---
Колеги , надявам се да не ми е много ламерски въпроса. Принципно се старая първо да изчета всичко по темата и после да пиша , но този път няма да се сдържа.
От известно време ми се върти една идея относно електролизата, като цяло свръхкъсите импулси ми се струват най-логични като управление. Но какво ще стане ако не топим електродите (плочи ) в електролита, а ги изолираме добре и да приложим същите свръхкъси импулси само че под високо напрежение (20-30 киловолта)? Идеята ми е електролита да е подложен на максимално силно електрическо поле, но протичането на ток през него да е ограничено.
Разбира се от гледна точка на схемата ток някакъв ше протече между електродите, но при къси еднополярни импулси няма да е кой знае какъв. Въпросът ми е правен ли е подобен експеримент и дали по принцип използването на силни електростатични полета няма да даде добри резултати за разлагане на водата
Информирай модератор 212.50.29.146
kaisersoze
Потребител
Публикации: 32
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #51 -: Днес в 10:54:36 am »
Цитат
Еми то това е идеята общо взето. Да се намали до максимум тока за сметка на напрежението. Това е подхода на Стенли Майер. Той обаче не е изолирал електродите. Предполагам, че електростатичното поле се променя по някакъв начин като се изолира електрода. Но пък се кондиционират тръбите. Върху тях се образува особено бяло покрите, което доста увеличава ефективността и според мен играе ролята на естествен изолатор.
Точно преди два дни се бях замислил над този въпрос и нещо, което най - добре описва конструкцията на подобен уред е капацитивна тонколона ( http://en.wikipedia.org/wiki/Electrostatic_loudspeaker ). При електролизата водата играе ролята на мембраната.
Интересно ми е дали някой е пробвал с изолирани електроди и високи напрежения все пак и има ли очевидни причини да е загуба на време такъв експеримент. Защото ако не е смятам да пробвам в най-скоро време като си избистря идеята за електрическата част... На първо четене най-очевидното решение е Теслов траф, но и там има доста въпросителни... Например как да му управлявам честотата и мощността независимо...
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #53 -: Днес в 11:59:33 am »
Цитат
Здравейте Discorder, прикачам един интересен патент по вашата идея.
WO9846349A1.pdf (708.19 kB - свалено 9 пъти.)
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #54 -: Днес в 12:35:01 pm »
Цитат
Промени
Благодаря, Vdomov в момента го чета и е точно това за което мисля . Сигурен бях че са се сетили преди мен. Както и да е във форума тази идея не е разнищена, сега като го дочета мисля да го пусна като нова тема, защото май има потенциал. Мисля си че методът може да се комбинира с резонанс спрямо водната молекула (или самата клетка като система , отделна идея). Също така може да е добра идея към така подготвена капацитивна установка да се прилагат също импулсни (а може би въртяши) електромагнитни полета с подходяща честота . Другото интересно е към такъв "дестабилизиран " електролит да се приложат механични звукови трептения и пак да се играе с честотите... Май стана доста сложно, но по това което изчетох до момента за вода, електролиза, клетка на Джо и тн. явленията с които се занимаваме са многопластови и не се побират само в един клон на науката.
velstar:
Здравей Discorder. Получаването на електролиза чрез висок електрически потенциал е нереално. Причината за това е че електролизата е процес на диполяризация на водата или електролита. За да се получи това е нужно да има движение на йони, а това поражда протичането на ток, през водата. За да имаме движение на йони е нужен пряк контакт на водата с електродите, по които тече постоянен ток. Когато се използват къси импулси ситуацията е по различна, но пак е нужен контакт на електродите с водата. При импулсното третиране на водата се получава движение на йоните към електродите, докато има напрежение в тях и обратно движение когато импулса прекъсне. По този начин между електродите има променливо движение на йони, които пораждат нелинеен променлив ток. Това свойство, може да се сравни със самоиндукцията при бобината. Във водата се получава нещо подобно, когато прекъсне импулса на електродите. Точно това движение на йоните, когато няма импулс е причинено от получилите се диполи, който бързо се разрушават при движението на разноименните заряди един към друг. Именно, в този момент имаме движение на йони, без да влагаме външна енергия! Това е свободна енергия, която повишава КОП на системата. Веднъж вкарваме енергия чрез импулс и получаваме движение на йони, а след това спираме енергията и пак получаваме движение на йони но в обратна посока. За да се постигне производителност по висока от 100%, трябва да се използва енергията от дипола. За да е ефективно използването на тази енергия е нужно да се направи прецизна настройка на импулсите.
Три параметъра на импулсите са важни:
1. Честотата. Тя требва да е в резонанс, със движението на йоните.
2. Продължителността на импулса. Коефициента на запълване определя какво разтояние ще изминат йоните. Разтоянието не трябва да е прекалено голямо, за да може йоните да се върнат обратно със същата скорост, или по висока. Не трябва да е и прекалено къса, защото енергията на дипола ще бъде по малка от вложената в импулса.
3. Напрежението на импулсите. От него зависи скоростта на движени на йоните. Вече разбирате че трите параметъра трябва да са подбрани много точно, за да може да използваме максимално енергията от дипола!
Движейки се, йоните с висока скорост ще избиват нови заряди от молекулите и в един момент енергията ще стане достатъчна, за да се разкъса молекулата на водата. Така ще се произвежда водород и кислород с минимална енергия. Надявам се да съм ви бил полезен.
Успех.
vitan:
Ако не се научите на някой лупинг от висшия пилотаж, качени на тия 3 параметъра, мое да си спомните, какво казва науката електрохимия: за електролизата е нужен.... ТОК!
Напрежението е колкото да го има тоя ток.
Радeв:
Аз пък мисля че ще стане, отдавна ми се е въртяла подобна идея. Чрез облъчване с ВЧ от повърхността на солена вода се отделя HHO.
С високо напрежение би могло да се разтрепти водната молекула и евентуално да се вкара в резонанс. Но тъй като поддържането и в резонанс е много трудна работа /зависеща от прекалено много параметри/ би могло да се ползва искрище /генерира доста широк спектър хармоници/.
Примерно електролизер захранван от клемите на акумулатор, и ако добавим един натрупващ кондензатор и искрище да удря електродите какво ще стане? Не смятам че за свръх ефективна електролиза са нужни големи токове => и електролитни разтвори, а чиста вода.
П.С. Като ми отминат някой ангажименти, смятам да проведа няколко опита.
velstar:
Разбира се че е нужен ток! Без ток електролиза няма! Опитайте се да вникнете в идеята. Ефекта на дипола се прилага успешно в един малко известен метод (предизвикана поляризация) за откриване на метални руди и тръбопроводи в земята. Принципа действа в почвата, защо не и във водата. Теорията за извличане на енергия от квантовия вакум е добре представена в първа част на филма на Том Берден. Това е добра идея за приложение на тази теория в електролизер. Доста време съм си изгубил в експерименти с електролиза, още преди този форум да съществува. Но тогава не бях запознат с теорията на Берден за дипола. Специално по темата, тази идея за електролизер с високо напрежение без електродите да са потопени във водата ( т.е. без да протича ток) съм я изпробвал преди години. Нестава! Чиста загуба на време. Нужен е ток за да има електролиза. Ако някой от форума има опитна постановка, може да изпробва идеята ми, като направи генератор, който може да променя нужните параметри на импулсите. Важно нещо е и разтоянието между електродите. Аз скоро не бих се върнал към електролизата, понеже работя върху собствен генератор на енергия и съм обеден че ще пожъна успех. ;)
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия