Автор Тема: Котел на оксиводород или Браунов газ  (Прочетена 97858 пъти)

mentgele

  • Гост
Здравейте съфорумници,изчетох много неща за електролизата и Брауновия газ, обаче аз понеже съм тъпо  парче и не ми стана ясно някой от вас  дали напрактика е си е направил отоплението във вкъщи на базата на разлагането на водата?.
Видях  в един линк, че софийска фирма предлага  котел за топла вода и ток, това ваше изобретение ли е?
Иии аз понеже съм зле със сметките, може ли от вложената електрическа енергия напр. 3кw в електролизера ,да получим 20 -30кw отоплителна?
Ще съм ви много благодарен ако ми отговорите на тези въпроси, за да знам дали си заслужава инвестицията от 2-3 хиляди лева.
Единствената ми идея за това е да си отопля етажа от около  140кв. м.  на разумна цена, нежелая да правя производство на това ноу-хау.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #1 -: Април 26, 2010, 07:33:59 pm »
Здравей.

Правилно е да се пише някаква дума, а препинателният знак долепен до нея. След него се оставя интервал. Така е прегледно и правилно.

По въпросите ти:
- не знам схема на водородна печка да се произвежда и продава в България;
- КПД на електролизер се мери при консумирана електрическа мощност спрямо произведен газ (кислород и водород) за дадено време, но няма свръхефективен електролизер във форума (за сега); можеш да потърсиш за електролизер на nipo и pelo, за който има данни около 160% ефективност, но не се знае дали не е имало проблем с уредите.
- съветвам те да прегледаш всички коментари на потребителя emm, който има няколко варианта на отопление - печка с изгоряло масло и вода; анодно отопление и пр.

Успех!
« Последна редакция: Април 27, 2010, 02:54:32 pm от altium »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #2 -: Юли 04, 2011, 10:32:11 am »
Някой може ли да посети човека лично? Да се провери доколко е вярно това - 38-40% икономия, отопление...
http://www.vbox7.com/play:3c26e46900

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #3 -: Юли 04, 2011, 11:26:10 am »
Някой може ли да посети човека лично? Да се провери доколко е вярно това - 38-40% икономия, отопление...
http://www.vbox7.com/play:3c26e46900

Електродите са потопени в общ електролит (= големи пробиви); наслагани всякакви китайски измерители (реактивен товар?), и култовото изказване на човека от БАН.  ;D

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #4 -: Юли 04, 2011, 02:19:45 pm »
Чичката говореше за 11.82mmw..... :)
Също така че се подавало на Карбуратора.... Каза че клетките му били студени, максимум с 10 градуса температурата им била по-висока. И правел Браун газ който горял с 5000C... /А то всъщност си е чисто HHO, незнам защо не правят разлика ..../
Аз не съм експериментирал по тази тема, но имам мерак да пробвам нещо със свръх ефективна електролиза на Боб Бойс, но преди това искам да опитам да разделя водородните и кислородните молекули на атоми.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #5 -: Юли 05, 2011, 01:08:14 pm »
Това на което е автор е прекрасно, но не знаеше разликата м/у Браун газ и HHO! През цялото време говореше за ефективността на клетките си....

emilvtc

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #6 -: Юли 05, 2011, 03:45:34 pm »
Имам един вероятно лаишки въпрос относно котела на окси-водород.

Та въпроса е има ли иконимически смисъл с електрическа енергия да произвеждаме въпросния газ и после горейки го да загряваме котела?

Т.е. има ли разликаи в необходимата ел. енергия, за да загреем определено количество вода в котела използвайки електронагревател или системата за генерация на газ и после газа за загряването на котела? Ако има разлика ориентировъчно каква е тя?


vitan

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #7 -: Юли 05, 2011, 07:16:34 pm »
Източник: http://landaenergy.com/cms.php?id_cms=10
"Какво е браунов газ?
Брауновият газ е обикновена вода, в която атомите са разделени на кислород и оксиводород, чрез електролиза.
Водата е течност, която има много различни свойства и състояния с деликатни нюанси, в някои случаи дори учудващи, за разлика от други течности, с които тя си прилича като химичен състав.
......
Всъщност атомите на кислорода и водорода не приемат едноатомна форма, а  остават в двуатомна форма. Имено това съчетание дава на този газ наистина учудващи свойства."

Бай Илия, ако беше жив, не знам дали нямаше да получи удар от тия и другите им писания.

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #8 -: Юли 15, 2011, 03:47:08 am »
Здравейте приятели. Изгледах внимателно няколко пъти клипа на хрътките и съм потресен. Всички които експериментират електролизери са наясно колко енергия е необходима за да разложи 67мл. вода за една минута. Направи ми силно впечатление пламъка на който Мирчо загряваше пинсетата, както и горелките на топлообменника му. Всички знаем как гори ННО газа и според мен това което видях е чиста измама. Клетката за която писах в други теми е с 120 пластини с диаметър 158мм. захранване-220в. и произвежда около 18-20l. ННО в минута при  18А ток. За около 20 часа експерименти не е изхарчила повече от 300ml вода. Не ми се изчислява колко енергия му е трябвало на "откривателя" от с. Горни богров за отопление, но съм сигурен, че с нафта ще му е по евтино.     

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #9 -: Юли 16, 2011, 08:46:40 am »
Защо бре, Пламгаз такива тежки думи редиш? - като ефективността на цялата тая работа опира в крайна сметка до перфектна електроника. А Мирчо не е вчерашен! Нагласил я е електрониката. Остави тия от НАСА - и те, и други от "големите" отдавна знаят и имат перфектните устройства ОБАЧЕ не ги разкриват - по "схемата на Световната Конспирация", която освен всичко друго има за задача да не допуска редовият земен жител да живее евтино и дори безплатно!!! - И АКО НЕ СИ ПОМОГНЕМ САМИ в крайна сметка си оставаме техни роби!!! И жертви!!! Загледай се само - колко трупове се търкалят наоколо! - на гениални и смели умове...
Това, което Мирчо Табаков е ДО-изобретил тук е поредна гениална крачка. Важно е не само да гледаме добре, но и да слушаме и да осмисляме добре, особено това "между редовете"!
А лично аз се чудя как да се свържа с Мирчо Табаков, че ако "се разберем" да се "кооперираме". Който има някакви негови координати - нека да даде. Защото колкото повече хора повдигат планината, толкова по-високо и БЕЗОПАСНО ще я повдигнат.
А иначе - "ДУХЪТ ВЕЧЕ Е ИЗЛЕТЯЛ ОТ БУТИЛКАТА" - И НЯМА СПИРАНЕ!!!
ТИЯ ОТ "СВ. КОНСПИРАЦИЯ" - ДА ГО ДУХАТ!!!


DIDO112

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #10 -: Юли 16, 2011, 12:51:09 pm »
4ри киловата си е доста ток.

eclipse

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #11 -: Юли 17, 2011, 11:22:32 am »
Не знам кой от вас какво е гледал, какво е видял и какво е искал да види. Няма никакво значение това, че "чичката" както го наричат някои не е съвсем наясно това което получава при електролизата Браун газ ли е или HHO, оксиводород и т.н., това не е толкова важно. Както и това, че тия от БАН не знаят дали са на Земята или на Луната. По-важното е, че човека не си приписва чужди заслуги и съвсем откровено споделя, че за пръв път е чул за браун газ септември миналата година! Сега не знам кога е правен репортажа и дали е септември 2009 или 2010... вероятно е второто. И този човек подхванал тази нова и мътна за него материя за по-малко от година е постигнал в пъти повече от всички Вас (нас) за всичките години приказване, експериментиране, мъдруване и вникване в материята... би трябвало и аз да съм в това число или по-скоро в групата на несериозните тъй като от много, много време все се каня да я подхвана и аз тая работа, ама все си оставам с каненето... Та, какво значение има дали бърка някое и друго понятие, важното е какво е постигнал. Човека явно има правилен подход. Хайде да не бързаме да го оплюваме рано, рано. Дори да не постигне нищо, дори да се окаже, че нещо е сбъркал или нещо се е заблудил, човека си заслужава уважение, както и много други от този и други форуми само заради това с което се е захванал.

Целия материал "Хрътките: Чиста Енергия": http://www.btv.bg/action/predavania/hratkite/videos/video/1838893398-Hratkite_Chista_energiya.html
« Последна редакция: Юли 17, 2011, 01:00:52 pm от eclipse »

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #12 -: Юли 21, 2011, 08:03:08 am »
Даже и 2kw. си е много енергия, -1440kwh. на месец е около 280лв. Толкова харчи и един качествен и средно мощен климатик, което ме накара да сменя концепцията и насоката на моите експерименти. В коментара си по-горе не искам да обидя никои както и да омаловажа постиженията на които и да било. Просто разсъждавам върху чутото и видяното. Съжалявам ако съм засегнал някого, но ако не си казваме истината в очите, а само се хвалим нищо няма да постигнем. Що се отнася до "Световната конспирация"- няколко пъти съм отразил във форума моето становище. Резултатите, които обявява Мирчо за бензиновия автомобил са постижими ако е адаптиран за работа с LPG и ЗАДЪЛЖИТЕЛНА интрвенция на компютъра.

koce93

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #13 -: Юли 21, 2011, 01:40:56 pm »
Колега пламагаз потдържам мнението ти. Изгледах клипа и Мирчо каза, че е изразходвал за 10 дни 60 л. вода. Знаем, че от 1 мл. вода се получава 1.8 литра ННО. С 60 литра вода е получил 108000 л. ННО. Делено на 10 е 10800 л. на ден и делено на 24 са 450 л. на час, делено на 60 са 7.5 литра ННО на минута. Това е постижимо и се получава с около 2 кв. електроенергия на час. Колегата пламагаз е получил 18-20 мл.мин ННО с близо 4 кв. Тези 2 кв. на час са близо 288 лв. на месец. С този ток ще се отопляват повече от една къща без тези добавки. С 2 кв. един бойлер 80 л. се загрява за 1.5 часа, за 24 часа ще се загреят близо 20 боилера или 1600 л. вода. Това според мен е много. Не искам да обидя никой, просто правя сметка. Успех колеги.

donhuann

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #14 -: Юли 21, 2011, 07:47:44 pm »
Да, климатика харчи толкова но топли една стая а със парното топлиш цялата къща. Ако харчи 2кв си заслужава. Предполагам че не работи постоянно.