Автор Тема: Котел на оксиводород или Браунов газ  (Прочетена 97842 пъти)

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #15 -: Юли 22, 2011, 06:27:42 am »
Скъпи ми "donhuann" май не си хванал контекста. Двата киловата за които пишем са просто база за дребни сметки. Аз се занимавам с отоплителни инсталации и слънчеви колектори и ти гарантирам че с термо-помпа отоплението на Мирчо ще му е по евтино. В глобален мащаб нашите експерименти и доброволен труд би трябвало да доведат не само до евтино отопление, но и до екологично-чисто производство на енергия. Просто всеки от нас се опитва да направи живота си по евтин а от там ще дойде и ограниченото потребление на сегашните енерго-източници. Тези дни ще посетя Мирчо и ще се опитам да разбера принципа на топлообменнка му, защото от клиповете не ми стана ясно как работи. Тези тръби Ф50 без отдушник и така изолирани не могат да функционират с открит пламък от горелките монтирани под тях. Или Мирчо е голям гении, или това е шмекерлък. Стискайте ми палци, дано успея да измъкна нещо от него.Каквото и да разбера, веднага ще го споделя с вас. Ползотворен петък и приятен уикент желая на всички!!!

Moon_Watcher

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #16 -: Август 19, 2011, 07:09:35 pm »
Здравейте приятели. Изгледах внимателно няколко пъти клипа на хрътките и съм потресен. Всички които експериментират електролизери са наясно колко енергия е необходима за да разложи 67мл. вода за една минута. Направи ми силно впечатление пламъка на който Мирчо загряваше пинсетата, както и горелките на топлообменника му. Всички знаем как гори ННО газа и според мен това което видях е чиста измама. Клетката за която писах в други теми е с 120 пластини с диаметър 158мм. захранване-220в. и произвежда около 18-20l. ННО в минута при  18А ток. За около 20 часа експерименти не е изхарчила повече от 300ml вода. Не ми се изчислява колко енергия му е трябвало на "откривателя" от с. Горни богров за отопление, но съм сигурен, че с нафта ще му е по евтино.     



Твоят потрес е напълно основателен. Този е пълен измамник!

eclipse

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #17 -: Август 21, 2011, 12:36:14 pm »
Твоят потрес е напълно основателен. Този е пълен измамник!

А, кой си ти, който с такава лекота лепиш етикети на хората? И как разбра, че е пълен измамник? Да ми беше прочел предния пост преди да се правиш на съдник. Измамник е този, който умишлено въвежда в заблуда...
« Последна редакция: Август 21, 2011, 12:59:46 pm от eclipse »

puschi

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #18 -: Август 25, 2011, 08:20:03 pm »
И за какво е цялата тази дандания (спор)? Мирчо е ли, или не е мошеник? И да и не, зависи от гледната точка("50 на 50" - както се разправяше във вица за динозавъра и блондинката).
Преди ди си кажа моето мнение, първо ще попитам: колега ifpst, кое ти дава право да обиждаш съформиците си / Абе кухендери /? Отговорът е елементарен - незнанието и глупостта.
По отношение на мошеничеството:
1. Въпросният Мирчо е патентовал някакви щуротии / ако не ме лъже паметта едно от тях беше свързано с котлона - само веднъж гледах въпросната щуротия /, т.е. прави си самореклама на виден изобретател
2. Клетката, която показа и ще продава на наивниците, е репликация на една от клетките описани отБоб Бойс - прочетете малко и се ограмотете. Клетката е за 5V, т.е. използа последователно свъзване за подобряване на ефективността спрямо напрежението / няма техническа пречка да направи същата клетка но за 12v /
3. Мирчо не е постигнал свъхелектролиза, т.е. няма как да постигнете икономия от 40%, това чиста измама с цел печелбарство.
4. Мирчо не дава нищо "на света(хората)" - той ще вземе. Човекът разполага с повече свободно време, експериментира, получава задоволителни резултати и пробва да /"утрепе коча с лопатата"/ изкарва пари.
5. Това с парното е ВЪРХОВНА ГЛУПОСТ повярвайте / по образование и професия съм топлотехник /. Няма как без свъхелектролиза (коефициент на трасформация по голям от 1)да получи икономия спямо отопление на ток (КПД при отопление на ток е най голямо защото нямаме загуби. Друг е въпроса за цената на консуматива, за да се отопляваме с електрокотел). Има и още една малка / това е най голямата / подробност, която е свързана със самата тема:
Котлите / няма значение от типа гориво - нафта, газ, тв. гориво / представляват някакъв водосъдържател, който го загряваме по някакъв начин. Особенното в случая, е че с изключение на електрокотела, е че не пламъка топли а ДИМНИТЕ ГАЗОВЕ. Следователно ако решим да се отопляваме с ННО, трябва да прибегнем до въздушно отопление - пламъка нагрява някакви пластини, които ги обдухва вентилатор, а горещия въздух чрез въздуховоди се отвежда до помещенията (във щатите е разпространено този тип отопление). При ННО енергията на пламъка е много голяма за малка повъхност, ако задържим горелката на едно място, въпреки че циркулира водата, ще пробием метала, но в обратния случай няма да имаме добър ефект.
p.s. В началото на темата бе спомената " темата на Emm за отопление на отработено масло с вода". Е там е ХУМОР, САТИРА И ЗАБАВА, но за нея: друг път

DIDO112

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #19 -: Август 26, 2011, 10:58:49 am »
Колега, puschi от какъв метал ще ти е сухия топлообменник за да издържи на температурата която се развива.

puschi

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #20 -: Август 27, 2011, 09:06:38 am »
Хромникелова стомана (и тя прогараря, но е най-устойчива във времето - по устойчива е дори от чугуна). Но пак ви казвам: към този момент, това е загубена клауза / загуба на време и пари /.

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #21 -: Август 27, 2011, 09:38:02 am »
Човека си го казва " Отнемане на топлинната енергия в керамика " . Поставил е керамични плочки , които " провокират " горелката да гори с температурата  на топене на керамиката и в същото време привличат енергията към себе си и я отдават на метала .
http://www.vbox7.com/play:3245a1e25b   В   11 . 40  м .

nikolayst

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #22 -: Февруари 26, 2012, 04:13:01 pm »
Здравейте! Понеже е зима, чак сега се заинтересувах от котел на оксиводород. Пък съм и от скоро. И така, прочетох поста на колегата топлотехник и ми хрумна идеята за електрокотел доподгряван с оксиводород. Имам малка единична клетка за експериментални цели и направих следното свързване: Изправих мрежовото напрежени през грец /КВРС 5010 - 1000V 50A/, взех една електрическа кана около 2000W, свързах я последователно на клетката и ги захраних.

nikolayst

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #23 -: Февруари 26, 2012, 04:30:37 pm »
Получих следните резултати: След изправянето напрежението от 231V AC стана 205V DC. През веригата протече ток от 8,35А, еднакъв естествено и за клетката и за каната. Падът на напрежение върху клетката беше 2,5V, а върху каната 202,5V. Според законите на Джаул-Ленц и Ом се получава, отделената от каната мощност е /P=U.I/ 202,5.8,35=1690,9W. При протичането на тока естествено в клетката започна отделяне на газ. След това шунтирах клетката /т.е. захраних само каната с прав ток/ и получих ток 8,45А и напрежени 205V. Следователно отделената в този случай мощност 1732,3W. Разликата при включена и изключена клетка е 41,4W.

nikolayst

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #24 -: Февруари 26, 2012, 04:39:02 pm »
Идеята е, дали така свързаната клетка /моята е ала бала и не става/ ще даде толкова газ, чието изгаряне ще даде мощност повече от 41,4W. Искам да кажа още, че ако имаме реален котел с примерно два нагреватела по 3kW в паралел, то тока би бил около 25-27А. Това вече е добър ток за клетка.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #25 -: Февруари 26, 2012, 10:03:14 pm »
Здравей nikolayst,

1. Писането на няколко коментара последователно от един потребител противоречи на добрите практики и в този смисъл следващия път недей да пишеш три отделни коментара един под друг, а ги напиши като един коментар. Ако си се сетил за нещо в последствие, използвай бутона "редактирай".

2. Обикновено се дава подробно разяснение за това, което искаш да обясниш. Например от поста ти не се разбира за кой точно "колега топлотехник" иде реч. Прегледах всички коментари на втора страница, и не виждам някой да се е представил като такъв. Предполагам, че става въпрос за пламгаз.

3. Давай елекетрическа схема на това, за което говориш. В случая си свързал някаква кана и твоята клетка последователно, но хората не са длъжни да четат трите ти коментара. Подробното писане само ще улесни и теб, и хората, които ще коментират твоя текст.

4. Не си дал абсолютно никаква информация за изработената от теб клетка. Както знаеш (в нашия форум има най-подробна и най-пълна информация в цялото българско интернет пространство по отношение на електролизата, гарантирам, а и спрямо доста международни форуми) има доста теми, в които са описани типовете клетки, използвани електролити и т.н. Не си посочил брой пластини, електрическо свързване и т.н.

В заключение - независимо с какво КПД работи клетката, при всички положения ще получаваш топлина. В единия случай от изгарянето на газа, в другия случай от ниско КПД (загряване на електролита).

Ако мислиш за по-ефективно нагряване на водата, може би интерес за теб ще бъдат коментарите на emm и пламгаз, които правят анодно отопление.

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #26 -: Февруари 27, 2012, 12:06:31 pm »
     Привет на всички оцелели през тази люта зима!
 Приятелю nikolayst, разбира се, че ще постигнеш изгаряне с повече от 42w. мощност. Въпроса е ще направиш ли топлообменник, който та абсорбира енергията с висок КПД? Аз лично още не съм успял да го постигна и ще се радвам, ако някои колега сподели свой успешен опит. Мисля, че на фона на бързорастящите цени на енергоизточниците, трябва да отделим повече внимание на слънчевата радиация, защото това е единствената безплатна енергия, която получаваме.

nikolayst

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #27 -: Февруари 27, 2012, 11:38:39 pm »
Благодаря на MZK за критиките! Това ми беше първото писане във форума. От скоро се интересувам от разлагане на вода и признавам си, не съм успял да прочета всичко, което вие сте писали от 2008г. насам. Относно топлотехника, именува се puschi   и е написал три поста преди мене "5. Това с парното е ВЪРХОВНА ГЛУПОСТ повярвайте / по образование и професия съм топлотехник /". Относно клетката ми, тя е експериментална и за вас няма да има интерес. Направена е от подръчни материали. Пластините изглеждат така, и ги поставям в кутия от маслини. Уплътнява, но не държи на налягане. Малко да я надуеш и прави "Фъс с с". Пластините са пет броя, паралелно свързани от някъква нараждавейка /попадна ми и не знам каква е/, размера им 13х9см и са потопени в сода каустик. Прилагам и въпросната схема на свързване:
« Последна редакция: Февруари 28, 2012, 01:20:04 am от nikolayst »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #28 -: Февруари 28, 2012, 01:15:34 am »
В този файл съм събрал доста информация. За съжаление не съм я обновявал скоро (последно е от 2009), но горе-долу служи за отправна точка.

http://mazeto.net/index.php/topic,614.0.html

ПС: мисля, че след стр. 16 не е необходимо да се чете. Някои последни резултати на някои колеги не показаха повишаване на производителността чрез ползване на различни импулсни системи.

nikolayst

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #29 -: Февруари 28, 2012, 01:32:42 am »
Получих следните резултати: След изправянето напрежението от 231V AC стана 205V DC. През веригата протече ток от 8,35А, еднакъв естествено и за клетката и за каната. Падът на напрежение върху клетката беше 2,5V, а върху каната 202,5V. Според законите на Джаул-Ленц и Ом се получава, отделената от каната мощност е /P=U.I/ 202,5.8,35=1690,9W. При протичането на тока естествено в клетката започна отделяне на газ. След това шунтирах клетката /т.е. захраних само каната с прав ток/ и получих ток 8,45А и напрежени 205V. Следователно отделената в този случай мощност 1732,3W. Разликата при включена и изключена клетка е 41,4W.
Е сега като предполагам, че стана ясно какво съм направил, въпроса е по-скоро теоретичен даже философски, можем ли да накараме тока протичащ през клетка и нагревател да свърши повече работа отколкото протичащ само през нагреватела /макар и малко по-висок отколкото в първия случай/. Много добре осъзнавам, че е по-изгодно нагреватела на котела, да е  с 500W по-слаб, а да си направим клетка с мощност 500W. Това може би не е по темата, ама на мене пък ми хрумна в тази тема.
« Последна редакция: Февруари 28, 2012, 01:55:24 am от nikolayst »