Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото
Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
grebo:
--- Цитат на: Smileface в Юни 24, 2009, 11:06:32 pm ---emm, автомобила има много режими на работа. Грубо да ги сведем до: запалване на стартер, ускорение с натиснат педал до край, ускорение с плавно натискане на педала, движение без промяна на равно и на изкачване и спускане на моторна спирачка. Как става контрола на гориво-въздушната смес без ECU при тези режими. Просто някъкси. А тези режими като бройка са мноооооого.
При класическият дизелов двигател всичко е перфектно. Никаква електроника и само едни дюзи.
Проблема с въпросната омега, която ти е попаднала е в дюзите или в ниското налягане на горивната помпа, или и в двете. Когато "пикаят", а не разпрашават има по-малко горивни изпарения. Особено при студен ДВГ.
Това с гонката го предложих не за да си доказваме бракмите :) а за да покажа, че чрез пълният инжекцион имаме по-малко вредни емисии, от където следва по-нисък разход в сравнение с аналогичния автомобил с карбуратор. Миналата година го видях при рено 21 1.7 карб. и същото инжекцион.
Това че автомобила е много нов не означава, че не може да се подобри работата на неговият двигател във всяко ено направление.
--- Край на цитат ---
Точно така е. Карантията и е все тая какво я пълни, нея я интересува Г/В смес както и съотношението на фазите - течно-изпарено гориво - демек контактната площ на горивото с въздуха. И каква маса въздух се вкарва.
Fenzy:
Привет на всички и поздравления за сериозността, с която подхождате във форума! Разговора малко се отдалечи от същината на темата, и за да ви върна в нея, ще споделя моите резултати от поставянето на магнити. Само да поясня, че автомобила е Тойота Селика на газ. Магнитите са неодимови от "Прамиз" със сила 2,7кг.
Първата проба беше с магнити поставени със S/легнали, не на ръб/ към горивото и със полюс N към въздуха. Резултата беше следния - НЕ получих видима промяна в работата на двигателя, НЕ се забеляза повишаване на оборотите, за което споменават колегите. Разхода на гориво също НЕ се промени!
Втората проба, която направих бе по описания от колегата caduceus /в пост #190/ начин - "на ръб". Резултатът бе същия - НЕ усетих промяна в работата на двигателя, нито промяна в разхода.
Прочетох цялата тема поне 10-тина пъти и в никакъв случай не омаловажавам резултатите постигнати от колегите caduceus и vesod. Просто споделям до сега при мен какво съм констатирал. Най-вероятно аз нещо пропускам или греша някъде!
Молбата ми е следната - нека някой от колегите, постигнали добри резултати, обобщи в един пост всичко около поставянето на магнитите - разположение, разтояние между тях, ориентация. Направете схема, сложете снимки ако може. Мисля, че това ще е от полза на много хора.
Поздрави на всички!
caduceus:
Fenzy
Достатъчно ясно е обяснено в темата за да се повтаряме... Колегата vesod е сложил и картинки, снимките на двигателя ми са също там, както и на моят вариант на системата. Доста хора са го монтирали, наблюдава се забележима икономия на гориво, така че явно грешката е при теб колега... Какво може да провериш:
1. Разстоянията трябва да са точни - допуск най-много 3-4 мм.
2. Както каза и vesod, магнитите трябва да са в една равнина
3. Виж дали не се загряват все пак от ДВГ над 70-80 градуса, нищо че Прамиз им дават 100-120 докато се размагнитят - силата пада
4. Поляритета виж пак. Имай предвид уточненията на altium за полярностите на магн. поле на земята и тези на компасната стрелка, за да не е обърната посоката на редиците ти. Въздухът е обратно нареден спрямо горивото.
5. Нещо електромагнитно в близост до системата? Ако да, премести я. Силно ел.поле може да обърне полярността на оргона в ДОР - ефектът може да е дори отрицателен, както върху ДВГ, така и върху човек
6. Има все пак и т.нар. фактор Y... Познат е от експерименти с клетката на Джо, полето на различните хора влияе по различен начин на оргона - малък процент от биополетата са с обратно въртене и е възможно това да пречи - просто аурична особеност ;) Това вече е божа работа и въпрос на допълнителни експерименти
7. Виж и да не ти се лепва системата на капака като го затвориш :) Звучи като на майтап, ама не е - често капакът е близо а магнитите са отгоре на тръбопроводите, особено на горивото. Ако си извадил маркуча от щипките и като казваш че си със Селика, вероятно предницата ти е нисичка и разстоянието между капака и мотора е малко - колко му е да се лепнат за тенекето и оттам - да няма ефект... Провери
Засега за това се сещам, айде успехи! Не може да не може ;D
ivobivo:
Мерси за отговора на caduceus за магнитите от Прамиз и горивопровода отдолу, но къде да сложа магнитите за въздуха? Нали само на горивото не са достатъчни за да има ефект...
И пак питам - доколкото прочетох в постовете се говори за опитни постановки при газ и бензин, но не и при комънрейл дизел. Ще има ли ефект при този двигател?
caduceus:
ivobivo
Опитай да ги сложиш в началото на въздуховода, че да са по-далече от мотора. Зарядът не пада значително от това че са на 30-40 см по-настрани.
Не знам за комънрейл някой да е пробвал, поне не се е обаждал тук... Ти може да си първият :) И да споделиш резултати
Успех!
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия