Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле

<< < (60/145) > >>

caduceus:
Здрасти majorche,
Струва ми се че така намотано няма да има пълния ефект или хич даже... Идеята за пластовете в орака е да стане нещо като леща - всеки следващ по-вътрешен слой се зарежда малко повече от предишния. Т.е. - най-вътрешния е с най-висок потенциал, а най-външния - с най-нисък. Ако са кондензаторно намотани, целият метален лист ще е с един потенциал - но това е теория и на мен така ми се струва де, ти ако имаш време и желание пробвай. За да стане суха клетка на Джо от орак трябват поне 35-40 комбинирани пласта и определен доста голям обем, който трудно влиза в двигателния отсек. Сега работя да го намаля чрез по-висока концентрация, за да насити по-бързо въздуха. С опаковането е голяма играчка  :) Трябва нов подход, тествам в момента такъв

emm
Мерси за акъла, ще видя какво ще намеря чугунено  :) Пантон няма да слагам, има по-добра технология, но материалът на ДВГ си остава важен

Успехи на всички

Smileface:
emm, автомобила има много режими на работа. Грубо да ги сведем до: запалване на стартер, ускорение с натиснат педал до край, ускорение с плавно натискане на педала, движение без промяна на равно и на изкачване и спускане на моторна спирачка. Как става контрола на гориво-въздушната смес без ECU при тези режими. Просто някъкси. А тези режими като бройка са мноооооого.
При класическият дизелов двигател всичко е перфектно. Никаква електроника и само едни дюзи.
Проблема с въпросната омега, която ти е попаднала е в дюзите или в ниското налягане на горивната помпа, или и в двете. Когато "пикаят", а не разпрашават има по-малко горивни изпарения. Особено при студен ДВГ.
Това с гонката го предложих не за да си доказваме бракмите :) а за да покажа, че чрез пълният инжекцион имаме по-малко вредни емисии, от където следва по-нисък разход в сравнение с аналогичния автомобил с карбуратор. Миналата година го видях при рено 21 1.7 карб. и същото инжекцион.

Това че автомобила е много нов не означава, че не може да се подобри работата на неговият двигател във всяко ено направление.

ivobivo:
Колеги, дали мислите че ще има ефект от магнитите при съвременен комънрейл дизелов двигател и къде трябва да се сложат магнитите? Дали има смисъл да се набутвам защото намерих синтеровани неодимови магнити с размери 20x6x2mm NdFeB Magnet 45SH дето издържат до 150 oC и могат да се поръчат от Германия по интернет с PayPal, но не са евтинки като тези на Прамиз.
До колкото четох за магнитите, понеже тези са доста тънички - 2 mm за да увелича силата им мога да ги слепя например по двойки или тройки на пакет.

caduceus:
 ivobivo
Пробвай първо с нашенски на горивопровода от резервоара към мотора /под колата/ - там е хладно. Ако има ефект и решиш да слагаш при ДВГ, тогава купувай другите /което за мен няма особен смисъл, тъй като зарядът на горивото не се губи толкова бързо - като при озонатора да речем/.
Успех!

Smileface:
Притеснявам за ефекта от магнитите на горивопровода при инжекционните системи. В смисъл такъв че от магнитното поле индицирано от бобината на дюзата е възможно да се промени ефекта върху горивото. http://wpcontent.answers.com/wikipedia/commons/2/29/Injector3.gif

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия