Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото
Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
BONETI:
Caduceus въпроса ти сварзан ли е с това,за което беше споменал,че правиш.Получи ли по добро зареждане с завихрянето на въздуха и горивото?
vesod:
--- Цитат на: caduceus в Юни 19, 2009, 10:46:04 am ---Здравейте колеги,
имам следния въпрос към специалистите по двигатели /може би emm или lazy са компетентни, или някой друг/
В какво се състои разликата в обработката на цилиндрите на ДВГ от 80-те години на 20 век в сравнение с наше време /ако има такава/? Може би се обработват с молибден и т.н. с цел намаляване на триене или друго, но процесът на оргонно зареждане на ДВГ /или при нагаждането към автотермия/ явно тече по-трудно... На Лада и др. подобни става по-бързо, а на по-нови японски коли някой спомена, че дори частична автотермия не се е получила. Мисля си дали такъв процес на обработка не е въведен нарочно от производителите??? ;) Щото през 80-те има бум на всякакви приставки за коли, намаляващи разхода - свързани косвено с оргонизирането... Нещо не се забелязват сега :) А са били ефективни на старите мотори, тук там са останали данни за подобни тестове.
Същото се отнася и за карбураторните ДВГ, четох някъде че при добра настройка имат дори по-малък разход от инжекционите, а са вече минало... Изобщо - какво мислите по въпроса - все пак има и свързаност на петролните компании с автопроизводителите :)
Поздрави
--- Край на цитат ---
Да има разлика от ладите и новите автмобили.При някой марки цилиндрите са хромирани,а при други се ползват металокерамични сплави.Всичко това се прави за по-малко износване.
Поздрави.
grebo:
--- Цитат на: caduceus в Юни 19, 2009, 10:46:04 am ---
Същото се отнася и за карбураторните ДВГ, четох някъде че при добра настройка имат дори по-малък разход от инжекционите, а са вече минало... Изобщо - какво мислите по въпроса - все пак има и свързаност на петролните компании с автопроизводителите :)
--- Край на цитат ---
Offtopic//
Няма логика карб. моторите да са с по-малък разход. Работят с много малко параметри, и съответно нямат такива възможности за настройка както инж. мотори - сравни броя на датчиците и предназначението на всеки от тях - . Да - умишлено са избегнати някой оптимизации при съвременните инжекциони, но са направени така за да дадат аванс от надеждност на мотора - отчита се че една кола се продава на различни географски ширини, в различни атмосферни условия, също и ще се кара с различно по качество гориво - автомобилите заводски са настроени да ползват обикновено около 80% от ресурса си. Ако искаш да караш напълно оптимизирана кола - отиват във съотв. фирма занимаваща се с пренастройване и срещу съответната сума получаваш пълните възможности на конфигурацията която имаш (100%) - т.нар. "чип-тунинг". Толкова за настройката.
Другата идея на инжекциона (пълния - т.е. вътрекамерно смесообразуване, а не моно-инжекцион или предкамерно) е уеднаквяване режимите на работа на всички цилиндри - уеднаквяване дизайна на колекторите - само по себе си това подобрява пълненето с до 15% спрямо 2 къси + 2 дълги (за 4 цил мотор). Карбураторен аналог е схемата - карб. за всеки цилиндър, или за всяка 2-ка цилиндри но синхронизирането на 2 карбуратора е много трудно, а за 4, 6 - да не говорим, а разстройването е толкова лесно колкото трудно е настройването ;)
Иначе ако ти е толкова мерак да караш карбураторна кола - карб-ове все още се произвеждат, нови и ще продължават да се произвеждат, намират се и стари - конверсията не е кой-знае колко трудна, - маха се инжекцията, правят се нови колектори и т.н. много хора го правят.. Въпроса е какви ползи ще ти донесе това? ;)
caduceus:
Благодаря на всички които отговориха!
Алуминия в двигателите блокира оргона, старите ДВГ като тези на Ладите нямат проблем защото чугунът не пречи :) В указанията за клетката на Джо се казва дословно, че при нови коли, особено инжекциони, с компютърна настройка и т.н. шансът да тръгне оргонизацията е почти нулев... Хората са пробвали явно. При Джо селл оргонноизлъчващата тръба се допира външно до блока, няма физическо преминаване на въздух и прочее - само енергия. А като има алуминий - не става, не че е проблем да се вкара в тръбата за въздух една оргонна антена :) но нямам данни да са се сетили. Карбураторите от тази гледна точка си мисля че се поддават по-лесно на настройка -въртиш винта за запалването, сменяш жигльори и т.н. - като Гого 55 и неговата автотермична Лада.
Питах и защото при моите си измервания ми се получава, че не е възможно изцяло да мине колата на оргон или т.нар. пълна автотермия, за съжаление все ще трябва да останат едни 30-35% бензинец >:( Което е жалко... Ще видим де - работя по въпроса
Поздрави
majorche:
Caduceus,
Мисля да насоча усилията към бъздушната част, след като искаме да не харчим гориво трябва да обработваме въздуха и да гори повечко от него а не бензин ;) смятам да пробам една гофрирана алуминиева тръба да увия с няколко пласта хартия и фолио и през нея да се засмуква въздуха,магнитите на смукателя пак ще останат даже може още да ги позасиля.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия