Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото
Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
vlindos:
--- Цитат на: altium в Януари 22, 2009, 10:43:36 am ---Качвам брошура на магнитни експандери, обясняваща ползите от тях, взета от сайт в който се продават такива.
--- Край на цитат ---
66 кинта е продукта. Не, че съм против да дам парите ама на вас не ви ли излезе в пъти по-евтино ?
vesod:
Днес случайно попаднах на форума и тази тема.Веднага отидох и си купих магнити от прамиз и ги монтирах.В работата на двигателя не намирам разлика/карах не повече от 5 км/.Надявам се да съм ориентирал магнитите правилно.Не разполагам с компас и си направих сам.Сложи единия магнит в пластмагов съд и него в съд с вода.Магнита се завъртя S N ,ако съм разбрал правилно,S на компаса привлича S на магнита.Ако е така значи са монтирани правилно.Сложих 3 на въздуха и 3 на бензина.Ще засеча разхода и ще споделя отново тук.А от друга страна ,като чето описанието на EXPANDER,по-осезаем ефект се получава във времето и изминати километри.
Сложих тези магнити
vesod:
--- Цитат на: altium в Януари 31, 2009, 09:56:58 am ---Имаш грешка:
N полюсът на магнита и синята стрелка на компаса се ориентирват на север, защото северният географски полюс е с физически S магнитен поляритет.
--- Край на цитат ---
Да,явно съм сгрешил,благодаря за обяснението.Явно ще се обръщат.
vesod:
Така си намерих полюсите на магнита.Вече мисля правилно :) .
Това си направих за закрепване на магнитите към маркуча за бензина/бутилка от безалкохолно и двойно залепящо/.
С моноинжекция съм и от карбуратора има вход и изход на бензина/сложих магнити и на 2та маркуча.Покарах колата за да загрее/около 5км./,но не забелязах разлика в работата на двигателя.Може би се дължи на компютъра и на разните му датчици.Ще следя разхода и ще споделя.
Колата е DAEWOO RACER 1.5
Наредил съм магнитите шахматно с S на гориворо и с N на въздуха.
caduceus:
Здравейте!
Дойде време и аз да напиша за моите макар и предварителни резултати с магнитно /и не само/ активиране на горивото и въздуха в двигателя.
Колата ми е Ситроен Ксантия, 2,0 бензин, 1994 г., 123 к.с. В момента тествам с цял резервоар, но имам следните междинни резултати: със 17 л. А95 минах над 240 км., което е разход 7,08 /100... Нормативно признатия разход на нова подобна кола е 8,3 л., зимно време - 8,7, а реалният на моята преди по тоя маршрут и със зимни гуми беше над 9,5 л/100 км. Излиза около 25 % икономия... Доста е, нали? Дано да не бъркам нещо, ама внимавах всичко да е като хората уж :)
Карам ежедневно /в делнични дни/ по 90-100 км по един и същ маршрут, от който около 20 км градско. Колата вдигна празните обороти с около 200 след първите 10-15 км, в които почна да действа системата за зареждане. Двигателят стана леко по-шумен, но сега след около 300 км. се оправи май. Върви по-добре, по-рано карах с 80 км/ч при 2600 оборота, сега - при 2100. Системата изглежда се нагажда с времето и дава все по-добри резултати, освен това не съм довършил всички елементи - сега слагам на въздуха още един енергизатор /не на магнитен принцип/ за да стигна максимално насищане. За магнитната система използвах неодимови магнити от Прамиз - точно като тези от снимката в по-предния пост, обаче първо правих експерименти с измерване на степента на насищане с енергия на вода при различно разположение на магнитите. Установих че трябва да са на ръб спрямо горивопровода и въздуховода. Имаше в началото на темата постове относно руска практика с такова разположение, вярно е!!! Не че другите схеми не действат, но това е най-силно. Има значение точно как са сложени - конфигурацията на енергийното поле не е тази която изглежда логична ако гледаш магнитните силови линии. Ефектът е свързан и с тях, но изглежда не магнитното поле дава икономията. Според мен се образува енергийна структура, която акумулира енергия от пространството подобно на клетката на Джо. Трябва да се има предвид, че обработката с магнитно поле дава два ефекта - 1. на промяна на структурата на флуида и 2. на енергийното му насищане, за което май никой тука не споменава - има си време достигане на максимален заряд... В повечето случаи бензинът или въздухът минават доста бързо и вторият ефект е слабичък ;)
Ще опиша подробности в понеделник, дължа го на форума защото все пак инфото за руснака го видях първо тук :) Очаквам да получа към края на другата седмица и повторни данни за икономията като поизгоря резервоара и сипя пак на същата колонка и бензиностанция догоре. Стискайте палци резултатите да се повторят, че аман от пари за бензин :)
Поздрави
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия