Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

Двигатели на Гусков, Улибин, Баландин

<< < (2/5) > >>

darky:
... как го виждам ли!?.... приемам, както и самите Гусков и Улибин, че буталото трябва да се движи праволинейно възвратно постъпателно. Всъщност направил съм кинематична схема на самия механизъм, който представлява буталото, както се вижда но картинката, мотовилка във форма на триъгълник , незнайно защо...може би самия Чебишев при сметките си е стигнал до извода, че точно това е формата, странично рамо, което поема част от силите(страничните, възникващи в лагерите на мотовилката) и съответно колянов вал. Ако забелязвате хода на холяновия вал не съвпада с хода на буталото, т.е хода на буталото е по-голям...мога да ви пратя накои чертежи, стига да има къде да ги отворите...аутокад механикъл.... Направете кинематична схема на механизма и си изберете, да речем 10 точки от пътя на буталото и почвате да въртите коляновия вал, и съответно следите движението на всички останали точки (оси)....страничното рамо извършво колебателно движение в рамките на някакъв ъгъл, мотовилката извършва някакво равнинно движение, нали е междинно звено и коляновият вал, които си се върти. Можете да изходите и по обратния път. завъртайки коляновия вал на някакъв ъгъл и да проследите движението на всички останали звена, като единствено условие е буталото да се движи праволинейно възватно постъпателно.... Има някои несъответствия на точки при щолебателното движение на страничното рамо ( не се движи изцяло по дъга от окръжност) има разминавания в рамките на десети и стотни от мм, които разминавания могат да се компенсират в лагерите и хлабините между буталото и цилиндъра. Ако забелязвате, няма уплътнителни пръстени, т.е допуска се сравнително голяма странична хлабина. Понеже оборотите са над 10000 за минута. какъв би бил смисълът на конвенционалните уплътнителни пръстени, след като триенето ще е неимоверно голямо. Поради тази причина уплътнението си е чисто лабиринтно. При тази скорост на движение на буталото, на кой изгорял газ, ще му хрумне да минава в хлабината между буталото и цилиндъра. Все пак става дума за двутактов двигател с картерно продухване. Всъщност схемата търпи и промени, аз съм я направил с шибърно продухване и използване на свръхпълнене, като необходимото противоналягане съм осигурил с двойно действие на буталото ( все едно хидроцилиндър с двойно действие, ако ви говори нещо) . Заложил съм на всеки 180 градуса работен цикъл. т.е има и сравнително постоянен въртящ момент (заради разликите в обема на цилиндрите). Ами това е в общи линии, ако има нещо допълнитело,като въпрос, ще го изясня....лек ден пожелавам ;)

darky:
 добро утро, ето  файлчето ... разгледайте го и преценете

darky:
... съгласен съм с теб за въртящия момент, но моята идея беше повече да се покаже, нещо различно от конвенционалния двигател със съответния му КММ. Все още в мен стои въпроса, как би се постигнала подобна схема ( двигатгел на Стефан Стоянов, респективно двигател на Каминес) за един редови двигател, защото съгласете се, но този двигател в автомобил да влезе, ще е трудно.... може да подхождам не чак толкова практично, но искам да си изясня този въпрос...Между другото, препоръчвам ви книгата на Джери Василатос "Изгубените открития"...нещо невероятно е...ще я прочета още веднъж ....прочетете я и вие. А колкото до двигателите, определено има какво още да уча ;), но не приемайте двигателя на г-н Стоянов за даденост, винаги може да изскочи нещо по-добро....

mzk:

--- Цитат на: darky в Март 17, 2008, 07:29:49 am ---... съгласен съм с теб за въртящия момент, но моята идея беше повече да се покаже, нещо различно от конвенционалния двигател със съответния му КММ. Все още в мен стои въпроса, как би се постигнала подобна схема ( двигатгел на Стефан Стоянов, респективно двигател на Каминес) за един редови двигател, защото съгласете се, но този двигател в автомобил да влезе, ще е трудно.... може да подхождам не чак толкова практично, но искам да си изясня този въпрос...Между другото, препоръчвам ви книгата на Джери Василатос "Изгубените открития"...нещо невероятно е...ще я прочета още веднъж ....прочетете я и вие. А колкото до двигателите, определено има какво още да уча ;), но не приемайте двигателя на г-н Стоянов за даденост, винаги може да изскочи нещо по-добро....

--- Край на цитат ---

Прегрешение е да монтираме обикновени ДВГ в автомобилите си и да изразходваме енергия както досега. В този момент хората вграждат разграждащи водни клетки (с които загхранват малки електромотори на електромобили), използват горивни клетки (използват електроните отделящи се при смесването на водород и кислород) пак в електромобили.

Двигателят на Стефан Стоянов, ако смяташ, че ще е проблемен за вгаждане и използване в автомобил, със сигурност няма да е проблемен за генератор на постоянни обороти. Вече дали ще зарежда акумулатори, дали ще обслужва енергийните нужди на даден обект и т.н. е друга тема.

darky:
.... ето научиих още нещо, благодаря за което.....но все пак да обърнем внимание на простите неща, които ни заобикалят и след това да се впуснем да търсим и други решения.... сигурно е доста просто устройството  на горивните клетки и съответните им приложения като задвижващ елемент при автомобилите.... не знам повечето хора на по колко години са, но не смятам че половината ми живот, както на мен , така и на повечето ентусиасти тук, ще премине в производството и внедряване на горивни клетки и други от рода..... нека използваме това, което имаме да го усъвършенстваме и да го използваме за себе си, да го дадем на други да се научат да разберат ползите от простите неща пък вече ехеее горивните клетки....виж за задвижване на генератори и други електрически устройства съм абсолютно съгласен с мнението Ви. продължаваме напред ;) .....

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия