Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

Двигатели на Гусков, Улибин, Баландин

<< < (5/5)

az_skeleta:
Ако погледнеш анимацията ще схванеш.

Аtos:

--- Цитат на: az_skeleta в Януари 14, 2019, 03:43:19 pm ---Ако погледнеш анимацията ще схванеш.

--- Край на цитат ---
Да, прав си, не бях забелязал, че има и анимация!
Гениално!

juliang:
Преместили са триенето от полите на буталата на друго място ... Да, ще има някакво незначително подбрение, но чак някакъв гигантски скок не виждам.
За сметка на това не ща да съм аз тоя, дет ще вади коляновия вал и биелните лагери на тоя мотор :)
Класическия ДВГ наистина е с незадоволително КПД, но за сметка на това е изключително прост като конструкция, а оттам и за производство и обслужване - нещо което не е маловажно. Не случайно всякакви извращения от типа на Ванкеловия двигател, които макар че работят на същия принцип не са получили разпространение.

teslao:
В техническата литература двигателя на Балндин го водят с така наречения – двуделен колянов вал. Точно поради тази причина – трудната синхронизация между двете страни на изходния вал, е бил проблема за навлизане в серийно производство – след продължително изпитание двигателя се троши. На този клип е показана подобрена версия с използвани енкодери за синхронизация на електродвигателите-генератори осигуряващи безаварийна експлоатация.
https://www.vbox7.com/play:31159eb093 

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия