Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla

Безжично предаване на енергия с Тесла технологии

<< < (2/9) > >>

ppankov:

--- Цитат на: vlindos в Октомври 28, 2009, 08:58:35 pm ---Тесла антена: http://gizmodo.com/5390059/build-the-spirit-radio-that-creeped-out-tesla-himself

--- Край на цитат ---

Ето я и схемата на споменатата антена.
По принцип това е приемник за средни вълни, с капацитивна настройка, енергиийно независима и детекцията е по амплитудна модулация, през точковия диод, като честотния спектър не е филтриран и всичко, що е шум (бял, розов), влиза през антенния тракт. Подобна идея даде mi68  в друга тема, само че за блока след входния тракт МЧУ - междинно честотния усилвател.

Опитва се да докаже, че смяната на цветовете на монитора предизвикват различни звуци, но според мен приемника му хваща синхронизиращия сигнал от компютъра  към монитора, за всеки цвят.
При различните демонстрации, които направи, прави впечатление, че приема благодарения на антените си от различен спектър най разнообразни сигнали, дори от време на време, влиза в режим на автогенерация - заради антените.
Дори и радиото малко странно си е кръстил : "Spooky Tesla spirit radio" - "Радио на призрачния дух на Тесла"... ;D

vitan:
Ако реализираш това на практика (а има и друг метод не с такива антени) ще разбереш, че прави "номера", които един СВ приемник никак не може.

За безжичното предаване самия Тесла в оригинал казва:

--- Цитат ---Taken in the narrowest significance of the term, however, it is a resonant transformer which, besides possessing these qualities, is accurately proportioned to fit the globe and its electrical constants and properties, by virtue of which design it becomes highly efficient and effective in the wireless transmission of energy.  Distance is then absolutely eliminated, there being no diminution in the intensity of the transmitted impulses.  It is even possible to make the actions increase with the distance from the plant according to an exact mathematical law.
--- Край на цитат ---

Напоследък се уморих от преводи, да го преведе който иска. Но това са ранни Тесла мисли. За още по-големи разстояния трябва йоносфера - EDM elektronics може да каже повече. Моето мнение е, че ако бъзикате йоносферата определено ще има кой да се заинтересува от вас....

ggbg:
Доста интересен форум, радвам се че съм добре дошъл  :)

Ами под далечни имам предвид всяка една точка от земното кълбо, което, както се твърди, било мечтата на Никола Тесла. Напълно наясно съм, че на метър, три, сто, няма проблем. Отразявайки се от йоносферата, разпространявайки се в пространството м/у нея и земята интензитетът на вълните би намалял гигантско много пъти, увеличавайки се разстоянието от източника. Поправете ме ако греша и ще се радвам да ми обясните грешката.
Излъчвайки се от източника, енергията не се губи, а просто се разспространява във всички посоки/точки в пространството. Ако искаме да получим същата енергия от само един консуматор, бихме се затруднили(тук става въпрос за сфера, а във сферата не бихме могли да фокусираме всички лъчи в една точка), но ако консуматорите са много, до тях със сигурност ще достигне някаква част. И така сумирайки енергията от всеки един консуматор, определено бихме получили излъчената. Но пък пространството м/у земята и йоносферата е доста голямо, а консуматорите са разположени предимно по повърхността на земята. Това само по себеси е доста малко к.п.д.?

Поздрави

vitan:
Твоя начин на мислене върви, но за електромагнитните вълни. За скаларните вълни е друго.

Влизайки в резонанс с консуматора (стоящи вълни), предавателя го прави нов "шлюз" за точене на енергия от "Вселенския Поток ЕТЕР", който пронизва земята и по принцип не влиза в реакция с материята. Но само по принцип. 8)

Това е вкратце. Поздрави.

mzk:

--- Цитат на: ggbg в Октомври 29, 2009, 02:12:43 pm ---Доста интересен форум, радвам се че съм добре дошъл  :)

Ами под далечни имам в напредвид всяка една точка от земното кълбо, което, както се твърди, било мечтата на Никола Тесла. Напълно наясно съм, че на метър, три, сто, няма проблем. Отразявайки се от йоносферата, разпространявайки се в пространството м/у нея и земята интензитетът на вълните би намалял гигантско много пъти, увеличавайки се разстоянието от източника. Поправете ме ако греша и ще се радвам да ми обясните грешката.
Излъчвайки се от източника, енергията не се губи, а просто се разспространява във всички посоки/точки в пространството. Ако искаме да получим същата енергия от само един консуматор, бихме се затруднили(тук става въпрос за сфера, а във сферата не бихме могли да фокусираме всички лъчи в една точка), но ако консуматорите са много, до тях със сигурност ще достигне някаква част. И така сумирайки енергията от всеки един консуматор, определено бихме получили излъчената. Но пък пространството м/у земята и йоносферата е доста голямо, а консуматорите са разположени предимно по повърхността на земята. Това само по себеси е доста малко к.п.д.?

Поздрави

--- Край на цитат ---

Разстоянието е по- голямо отколкото херцовите вълни могат да предадат в енергията близо до предавателя- близкото поле (near field) - ламбда / 2*pi

Безжичното предаване на енергия на Тесла се базира на надлъжни вълни. Разпространението на енергията не е навсякъде, а между предавател и приемник. Хората сме подложени на електросмог но това се отнася в близост до антената (близкото поле на предавателя), където вълната не се е разгърнала и ясно изразена скаларна компонента- шум. Разстоянието има значение до момента в който приемник и предавател са в резонанс (скаларен). В лабораторни условия има сериозно значение като съм чел за опити до няколко десетки метра, след което резонанса се губи.

В действителност кулите на Тесла работят с огромни напрежения и свързаност със земята (докато лабораторните използват заземяване от ел. мрежа; топлофикация и т.н.). Въпреки това има праг на разпространение, но не мога да кажа точно какъв и как се измерва.

По отношение на йоносферата- теорията за която говори Витан по- скоро касае Tesla Magnifying Transmitter, който цели да работи с природния резонанс на земята (виж за справка резонанс на Шуман - Schumann resonance). При честоти от 7.8 Hz се получава резонанс - отразена вълна от йоносферата към Тесловата кула.

ПС: освен това безжичното предаване на енергия с надлъжни вълни не е подчинено на пада на мощността от квадрата на разстоянието както при херцовите вълни.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия