Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla

Безжично предаване на енергия с Тесла технологии

<< < (9/9)

mi68:
Един интересен експеримент, честота 900кХц, дължина на вълната 333,33м, автомобилна лампа 12В/5Вт. Данни в статията.
По втория документ към правил такъв блокинг-генератор с трансформатор от ТХО от ЧБ-ТВ с въздушна междина да не се подмагнитва сърцевината на 12В, с готова повишаваща бобина, с 6+6 навивки захранване. Наблюдаване на спадане на захранващия ток и възникване на обратен.

epwpixieq-1:
Позволих си да направя превод на една публикация на Tesla за "The True Wireless" (Истинското Безкабелно) предаване на енергия, както той го нарича, и както (според мен) би трябвало да се преведе. Надявам се документа да бъде от полза на колеги които имат трудности с Английския. Възможно е да се опитам да направя и други преводи, но това ще зависи от времето което мога да отделя.
Към колегите които владеят Английски, имам молба да погледнат превода и да видят дали може да се подобри, имайки в предвид идеята ми изразена в началото на документа за минимално различие с терминологията и изразите на Tesla, както и преобладаващата терминология по онова време.
Всъщност целта на този превод е, да се представи на едно място фундаменталната идея на Tesla за безкабелното пренасяне на енергия, както и да  се стимулират интересуващите се колеги да търсят информация от оригиналните източници и сами да си правят заключения на база на тази информация, за което разбира се е необходимо владеене, в някаква степен, на езика на първичните публикации.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия