Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3308284 пъти)

NARCIS

  • Гост
Ще го обясня на хартия и ще кача снимка.
Става ли ?

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Ок. Благодаря. Можеш да качиш и някое от видеата. Влез в чата ако имаш свободно време, така ще се разберем на бързо.
Поздрави
« Последна редакция: Август 01, 2014, 10:20:51 am от vsl »

NARCIS

  • Гост
Ако нямаш ферорезонанс все едно нямаш нищо,
Без него ще свети не повече от няколко секунди без захранване.
Резонанса компенсира останалата мощност която е необходима за баланса в системата.
Имам предвид схемата със 7414.
Нея ще я пуснеш най лесно.
« Последна редакция: Август 05, 2014, 08:07:10 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
@NARCIS  от няколко дни повтаряш едно и също и нищо не показаваш. Не ти ли е малко неудобно? Излъга толкова хора и продължаваж да дрънкаш. Несериозно се отнасяш...

NARCIS

  • Гост
VSL по тази осцилограма ще ти кажа как да го настроиш.
Със КТ805 обаче ще ти е трудно. Аз го подкарвам с D13007K

Осцилограмата съм свалил с кт805.

Поздрави

Velektra

  • Гост
NARCIS, не смяташ ли, че резонанса е само средство, за да се използва цялата вложена мощност (тази, която съществува!) в системата?
Чрез резонанса не се създава нова мощност и енергия.
Резонанса премахва, най-общо казано, съпротивленията в една система (в случая електрическа), за да може да се използва цялата мощност подадена от захранващото устройство. Така като се получи по-голяма мощност при резонанс отколкото е била, когато е нямало резонанс и човек си мисли, че отнякъде е дошла и се е създала допълнителна мощност. А това не е така.
Просто при резонанс получаваме максимума от това, което сме вложили.
Така мисля.

NARCIS

  • Гост
Не мисля, тук става въпрос за резонанс със средата.
Даваш импулс, този импулс движи домените във ферита, но при това движение ти ги позиционираш във едната посока, нали така ? Ефира ги връща във нормалното им хаотично състояние, като получаваш малко добавка която зареждаш във кондензатор. Но за да задържи работа системата трябва да е добре балансирана от към консумация.
Аз мисля че Мадсад вече има работещо фенерче, затова и така смело се изказвам, само че той си мълчи , защо ли ?
« Последна редакция: Август 05, 2014, 08:09:08 pm от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Дано да е така, както казваш за резонанса.

NARCIS

  • Гост
Така си го обяснявам аз, при мен работи,а при теб?

Velektra

  • Гост
Имам друго разбиране например за резонансен LC кръг за който говорихме. Феритен трансформатор, първична и вторична с кондензатор (в резонанс). Според мен резонансния кръг въобще не трябва да се товари и от него да се взема енергията (да се свързва към него товара). Резонансния кръг трябва да си резонира и да поддържа движението.
« Последна редакция: Август 05, 2014, 08:09:49 pm от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Абе хора, вие мислите ли като работите!
Гледайте !
Имаш импулс !
Във него тока е малко , а колко малкое ?
Ферита се движи с напрежение,не с ток.
Като кондензатор, то и от там идва ефекта.
Последният номер 4 на осцилограмата е от ток.
Както при хидро тарана.
От енерсионни сили в системата.
Тока нее голям ,затова е нужно да се оразмери схемата.
Така че да остава нещо и за консумация.
Борите се още с елементарен ферорезонанс ,темата е капанадзе а си мерите пишките и искате видео, то за тоя фенер вече тайни няма, човека всичко е пуснал и казал.
Моля оправете тона и пишете с разум.
Та нали това нее балаболка или свежо.нет.
Ако развъртиш полето между навивките във вашия разбируем резонанс, от каде ще дойде добавка.
То все едно да разделиш сено на две магарета.
?????????
Акула 0083 пусна всичко , щото знае че народа е прост,
А този ефект на ферита се знае отдавна.
Евала !

Това трябва да остане в историята, дори да е в кофата. rofl

Velektra

  • Гост
..........................................................
Акула 0083 пусна всичко , щото знае че народа е прост,
А този ефект на ферита се знае отдавна.
Евала !
И само Акула 0083 от целия свят ли се е сетил за това и го е направил?
Като се знае "ефект на ферита се знае отдавна", защо нищо не е направено досега?
Айде ние сме прости, ама и целия свят ли е прост?
Поне още двама не се ли намериха да направят нещо?
Ама не да го показват по форуми, а да го продават.
Вярно, че е опасно за живота, но при капитализма парите са по-важни и от живота, така, че ако се измисли някакво устройство за СЕ може и да изтрепят 100 човека, но 101-вия ще го пусне на пазара.
« Последна редакция: Август 02, 2014, 10:00:16 pm от Velektra »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Абе хора, вие мислите ли като работите!
Гледайте !
Имаш импулс !
Във него тока е малко , а колко малкое ?
Ферита се движи с напрежение,не с ток.
Като кондензатор, то и от там идва ефекта.
Последният номер 4 на осцилограмата е от ток.
Както при хидро тарана.
От енерсионни сили в системата.
Тока нее голям ,затова е нужно да се оразмери схемата.
Така че да остава нещо и за консумация.
Борите се още с елементарен ферорезонанс ,темата е капанадзе а си мерите пишките и искате видео, то за тоя фенер вече тайни няма, човека всичко е пуснал и казал.
Моля оправете тона и пишете с разум.
Та нали това нее балаболка или свежо.нет.
Ако развъртиш полето между навивките във вашия разбируем резонанс, от каде ще дойде добавка.
То все едно да разделиш сено на две магарета.
?????????
Акула 0083 пусна всичко , щото знае че народа е прост,
А този ефект на ферита се знае отдавна.
Евала !

Лелелеле, пълно с грешки. Виж не ми се спори, защото не виждам смисъл и ще си загубя времето. От тебе се искаше само едно единствено нещо - да пуснеш видеото което сам обеща (каза, че си направил видео ще го пуснеш) и във връзка с това което си направил да обясниш какво си направил (постигнал). Разбери, че няма смисъл да се правиш на много умен и да изкарваш всички останали потребители на форума неграмотни, слепи, и не знам си какви още. Щом всичко ти е ясно покажи какво си направил докажи го и това е. Какви Магарета каква слама какви пишки - говори с факти. Кратко, точно и ясно. Това е! Доказваш това което твърдиш и играта свършва. Ти ставаш номер 1 и всички  ние ще те поздравим за успеха - сигурен съм, че всички  мислят така. А по начина по който сега се изразяваш ще предизвикаш само дразги и ще свършиш точно по начина по който свършиха разни други като тебе дето много знаеха и можеха.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 338
Даваш импулс, този импулс движи домените във ферита, но при това движение ти ги позиционираш във едната посока,
нали така ? Ефира ги връща във нормалното им хаотично състояние, като получаваш малко добавка която зареждаш във кондензатор.
NARCIS, защо мислиш, че ефира е отговорен за връщането в хаотично състояние на домейните? В този случай работната точка се движи всъщност по така нареченият "частен хистерезисен цикъл". Част от енергията се връща, но като се вземе в предвид загубите, КПД -то не надхвърля 1. В противовес на това, което твърдиш е явлението "спонтанно намагнитване на феромагнетика".
Вземи та почети малко преди да дрънкаш глупости!
Както казват електрончиците "ако една схема тръгне от раз - значи има грешка". В 99% от случаите на неочаквано добри резултати става въпрос за грешка: грешка при измерването, грешка в схемата или грешно тълкуване на резултатите! Не мислиш ли че и при тебе е така?

NARCIS

  • Гост
Факт е че във една затъваща фабрика остават само неграмотните.
НЕКА ДОВЪРШИМ!
Относно ферорезонанса, хляб няма !!!!
Защо? Защото има по добро , във пъти по добро, диа или пара магнит.
Нека да е мед.
Ще се окаже накрая че активната енергия е тази която най не ни трябва.
Как ще коментирате , вкарваш импулс - природата връща
Но!
Видео трябва и сериозни обяснения, Акула всички го оплюха  после казаха че видеата са фейк, човека беше по подготвен от Капанадзе и реши да пусне фенер.
Евала.
« Последна редакция: Август 05, 2014, 08:15:00 pm от Maistora52 »