Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3301376 пъти)

NARCIS

  • Гост
При лазерите със затворена среда, тези които продават китайците, имаме затворен газ който се изтощава и хвърляш тръбата.
Тук обаче е различно, газът постоянно се опреснява, тоест вкарваш свежи молекули.
И като знаем, че ефира се лепи като магнит за тела с голяма маса или по-точно за молекулата на хелия, то какво имаме на практика.
Ускорена частица която се движи и удря в едното огледало и във другото, но не може да събере достатъчно мощ за да премине бариерата.

При хидротарана имаме същия ефект във механичен вид.
И както казва Капи при него електронен.
При тарана се развива високо налягане, при мен беше от порядъка 4-8бара.
От къде това високо напрежение и мощност.
Движение! Удар в точно определен момент и продължителност, не позволяващ енергията която се отделя да си тръгва, без да те пита :)
« Последна редакция: Юли 30, 2014, 01:47:24 pm от Maistora52 »

NARCIS

  • Гост
Аха, познато е, в тоя форум кой друг се занимава с квантова механика професионално ?

Та нека се върнем на Тарана и сравним с първата снимка.
Имаш високо напрежение, което удря трансформатора, след което молекулите на магнитопровода се бомбандират и вече имат маса която привлича като магнит ефира, имаш магнитно поле, но имаш и статика в този магнитопровод.

Според модела на Бор атомът излъчва, когато електроните, преминали в резултат на възбуда към по-високо равнище, се връщат на по-ниско. Разликата в енергията между равнищата е равна на енергията, поглъщана или излъчвана от фотоните. Връщането на възбудените електрони на по-ниски енергетични равнища е случаен процес. Айнщайн предполага, че при определени условия електроните в резултат на възбуда могат да преминат на определено енергетично равнище, а след това, подобно на лавина, да се върнат на по-ниско, иначе казано, това е същият процес, който лежи в основата на действието на съвременните лазери."Ефира е понятие, валидно само за радиовълните." Светлината  не се счита, че се разпространява в ефира. ПОДОБНО НА ЛАВИНА , Импулсивно, Взрив .

Така, водата тече по тръбите, но при тарана впрягаме тръбите за да получим желаният ефект.
Създаване условие за това, можем ли да кажем че получаваме енергия от тръбата ?
 
« Последна редакция: Юли 30, 2014, 01:50:35 pm от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Според теб, Капанадзе знаел ли е всичко това, което разказваш?
Имам пред вид дали е за тая тема - Генераторът на Капанадзе?

NARCIS

  • Гост
Да така мисля, за тука си е темата.
Сега трябва да кача една MP3 на Капанадзе но пак проблем 6 мегабайта е .
http://www.filedropper.com/rec10sep2010111927-1
Слушкай :)
Ето нещо подобно
« Последна редакция: Юли 30, 2014, 02:33:52 pm от NARCIS »

Velektra

  • Гост
Какво да слушкам? Това долу-горе наизуст го зная.
Защо си се мъчил да го записваш след това да го качваш? Пълно е с линкове в нета.
Ето един. http://rutube.ru/video/439ddef793dd5c4c04fdd524dd1b3bb3/
Освен това тия сложнотии (мотори, тръби, компесори, вентили, вакууми, студено, горещо и т.н.) не ме кефят!
Виж Капанадзе 5kW. Две педи тръба с намотки, един траф и една "консервна кутия". Това е! Да ги събереш в един малък куфар нещата. И да си правиш барбекю в гората.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 338
Е точно това ме притесняваше:
И като знаем, че ефира се лепи като магнит за тела с голяма маса или по-точно за молекулата на хелия, то какво имаме на практика.
Ускорена частица която се движи и удря в едното огледало и във другото, но не може да събере достатъчно мощ за да премине бариерата.
Искаш да кажеш, че ти си от хората добре запознати със свойствата на ефира!
Ако познаваш лазерите, то трябва да знаеш, че едното огледало е многослойно и с висока отразителна способност. А другото е полупропускливо, и пропуска само част от потока светлина. В случая тази ускорена частица се нарича "фотон".

"Та нека се върнем на Тарана и сравним с първата снимка.
Имаш високо напрежение, което удря трансформатора, след което молекулите на магнитопровода се бомбандират и вече имат маса която привлича като магнит ефира, имаш магнитно поле, но имаш и статика в този магнитопровод." - с това вече изби рибата!
Няма да ти пожелавам успех - ти си просто ненадминат. Колко ли е изгубила фантастиката като жанр преди да се появиш!  ;D

NARCIS

  • Гост
Помисли малко !
Имаме фотон да, но излъчен от въглероден диоксид а не от хелий, какво става с хелия.
А що се касае до огледала, изобщо не са многослойни, а силициеви помеднени.
Ще ти пратя снимки , имам 10бр. С кръгова поляризация, развъртат лъча като винт.

Виж как работи , пък тогава казвай не.
Има статика разбира се .
« Последна редакция: Юли 30, 2014, 05:10:04 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
"Мислим, мислим,и...не можем да измислим!" - така се обаждаше третото ангелче в анимацията "Сътворението на Света" (отпреди 55 години!!!) :) :) :)
Та и тук нещо такова!
Споровете без показано действащо устройство са безсмислени.
В очакване сме Нарцис да покаже устройството!

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
NARCIS, не бъди толкова сигурен в ефекта на лазера. Според мен се получава някакъв резонанс, което по никакъв начин не значи, че лазера генерира СЕ. Резонанса натрупва енергията, която ти влагаш. Проучи въпроса повече, преди да започнеш яростно да твърдиш, че лазера създава СЕ от нещото наречено ефир. Дефинирай думата ЕФИР, че да знаем всички за какво става въпрос.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
тоя случай с лазера беше разглеждан вече преди време тук (вероятно и потребителя е същия)

NARCIS

  • Гост
Ок. И аз така мисля , да работим да изказваме становища с факти .
Мен лично не ме интересува кой кока и скакво ай пи влиза.
Ако ме питате ще ви кажа то няма нищо за разследване.
Няма нужда да става по трудният начин.
Та нека се върнем на темата.
Всеки един от вас може да проучи въпросният проблем, проблем защото за този тип машина наистина е проблем.
Особено когато си вложил 700.000лв във нещо което трябва да реже метал а вместо това връща от нищото количества енергия.
Фирмата по поддръжка в София е запозната до мозъка на костите с проблема.
Сравних нещата със хидротаран защото се държи по същия начен.
Имаме магнитни полета които резонират.
Но тъй като не всички са запознати с лазерите нека погледнем от друг аспект.
Капи и Акула 0083.
Какво виждаме техническо изпълнение на резонатори тип Тесла ис разряд и резонансен контур с изпълнение без разряд. Реактивно.
Преместване на полета.

Velektra

  • Гост
........
Но тъй като не всички са запознати с лазерите нека погледнем от друг аспект.
Капи и Акула 0083.
Какво виждаме техническо изпълнение на резонатори тип Тесла ис разряд и резонансен контур с изпълнение без разряд. Реактивно.
Преместване на полета.

Така, е! Само не разбирам какво е "Преместване на полета", но мен ме остави, важното е другите да са го разбрали!
Това ли е всичко, което искаше да споделиш?

NARCIS

  • Гост
Виж, имаш феритен траф, първична и вторична навити на двете половини.
На вторичната имаш кондензатор на първичната генератор.
Сподели какво трява да се случи за да влязят в резонанс.

Velektra

  • Гост
На практика, трябва да се уточнят някои условности, но на теория честотата на генератора трябва да е равна на собствената честота на трептящия LC кръг (вторичната и кондензатора).

П.П. Сега ще е нужен ЧАТА  :)

NARCIS

  • Гост
Само това ли е?