Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3287565 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
NARCIS
Колега не се нахвърляй върху ми, като питбул на мечка. Какви идеи имам няма как да знаеш, освен ако не си врачка, но ще ти кажа, защо СО2 лазера е такъв. Ами защото СО2 излъчва в инфрачервения спектър, където енергията е най-голяма. Останалите газове служат само за катализатори и усилватели на излъчването, както е и в генераторите на Кеше - смес от газове в строго съотношение. Лазер, само с СО2 е значително по-слаб, затова с добавянето на други газове се постига прехвърляне на възбуждането на едни атоми, върху молекулата на СО2, но основната енергия на лазера е на СО2 молекулата. Нито Хелия, нито Азотът, излъчват с такава голяма дължина на вълната, респективно енергия, затова големи мощности се постигат, само с CO2 лазери.
Относно Кеше - лично аз не смятам Кеше за измамник, но по-скоро е манипулатор. Той е марионетка на едни сили, за които по-добре да не споменавам. И въпреки това, не е баш лъжец. Само малко послъгва, но мисля, че теориите му са верни.
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 09:15:09 am от Maistora52 »

NARCIS

  • Гост
Колега, не е точно така, ще обясня защо, но ще вкарам малко повече редове и факти за да стане ясно конкретно за какво става въпрос, едното има общо с другото, но за съжаление малко от колегите са наясно.
Иначе темата отдавна да беше затворена.
Извинете ме че съм така смел.
НО !

Занимавам се от много години с лазери и там се наблюдава едно явление, което налага нови
технологии от вида на файбър лазера.
За какво говоря, нормален лазер 3200  wat. разполага с тръба, в нея микс от трите газа и радио лампа, която вдига 10kv. 10mhz.
Така, обаче в момента в който пуснем тока върху електродите, които са по цялата дължина на тръбата която е дълга 3м - Какво става?
Възбужда молекулата на азота, той на хелия и хелия на въглеродния двуокис.
Лазера работи перфектно.
Обаче представи си, че емисията на радио лампата започва да пада.
А това става бавно и постепенно.
А частиците за които стана въпрос пронижат тръбата на лазера, сблъсквайки се с йонизирания газ в нея, с други думи изкуствена йоносфера.
Получава се баланс при който отразената мощност надвишава до 10пъти дадената от теб.
Наблюдавал съм ефекта многократно.
А и всеки един лазерен техник го познава добре.
Така че макар да не познавам Кеше, знам че получаването на СЕ от квант е много по-лесно.
Поздрави.
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 09:18:47 am от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Колега, нека започна от тук:
1. Детекторен п-к, ОК!
2. Възбуждане на антената:
- вид антена;
- къса/малка?
- форма и параметри на сигнала.

Реализацията може ли да се изпълни с полупроводникови елементи?

Цитат
И така, направих експеримента без оземка, всичко си тръгна нормално, и естествено радио шум във трафа, при добра настройка ферита не издържа и се чупи. Най интересното обаче е че във един момент когато реших да свържа оземка, слушалките на компютъра започнаха да бръмчат а светодиодите на тях да светят, това се получава само с оземката.

Индуцира ток през масата. 1/4 резонатор с максимум на тока в заземения край. Максимума на напрежението съответно в отворения край и минимален капацитет (заради Q фактора).
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 09:19:50 am от Maistora52 »

NARCIS

  • Гост
А резонанс, какъв резонанс търсим ?
Индуктивност, капацитет, разбира се, тоест антената затова е 1/4 защото търсим стоящата вълна от регенерацията подхранена отвън с шум, който е усилен многократно, чува се както казахме на всяка установка и върши работа. Но при нас не е на точното място във точното време, просто не вкарваме добавката в контура за да започне да генерира ток.
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 06:47:43 pm от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Колега NARCIS, извинявай за въпроса но не се сдържам. Това което казваш какво е? Предположения или заключения? С видеото се разминахме маи... Дай поне някаква схема та да се разберем! Ако ти трябва помощ, кажи! Между всички можем да помогнем.
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 06:48:14 pm от Maistora52 »

NARCIS

  • Гост
Ще го пусна, днес имах доста работа , подготвил съм три клипа.
Ще ги видите, не предполагам, а разполагам с точни и ясни факти.
Надявам се просто да стане по-ясно всичко.
Ако ти имаш някакъв успех как ще убедиш останалите, че е така.
Ще покажеш видео с нещо работещо и ще чакаш всичко интересуващо се да висне пред вратата ти ли ?
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 06:49:01 pm от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
@NARCIS, аз не търся някакво доказателство, а компетентен диалог на адекватно инженерно ниво (каквото мисля, че можеш да водиш). А моите въпроси - глас в пустиня.

Хвърляш бомба, а после се палиш на въпросите...  ???

ПС: клипове могат да се качват в youtube, vbox7, а големи файлове като цяло в dox.bg, google drive и подобни. Има тема по въпроса във форума.
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 07:36:44 pm от mzk »

NARCIS

  • Гост
Колега, изобщо не се паля, но въпросите са детски.
Извинявай за тона.
Ако ти кажа какво да направиш как да навиеш пак няма да успееш ,защото не можеш да настроиш.
Не се паля, помисли.
Обещавам да пусна утре видео .
И ще го обясня на хартия,и ако пак не схванеш не питай повече.
Знаеш ли какво е отклик на средата.
Ще ти дам пример а ти мисли дали това някога е присъствало във твоята схемотехника.
Сега, имаш камък в ръка, хвърляш камък в езерото, камъка лети примерно във положителният полу период на синусоидата, и примерно описва дължина на вълната 10метра.
Я сега да видим какво се случва във водата.
Пада камъка и прави перфектни вълни но на съвсем друга честота и дължина на вълната.
А ти очакваш СЕ от простото ШЛУП защото капката, която се издига нагоре антигравитира.
Еееее.
Просто помисли и тогава питай.
Надявам се след утре да не ме упрекваш.
Следвай примера който ти дадох . СЪЩОТО Е И С ЕФИРА.

Поздрави
« Последна редакция: Юли 30, 2014, 07:11:26 am от Maistora52 »

NARCIS

  • Гост
MZK , извинявай пак за тона.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Колега, много се радвам за теб. Тук ще имаш достатъчно последователи, на които да оценяваш въпросите. Въобще не си даваш сметка какъв опит съм натрупал и какви експерименти правя, така че не очаквай повече да се включвам в дискусията ти. Със сигурност ще има с кого да си говориш. По-добре запази наученото за себе си. Не искам да плащам каквато и да е цена на хора като теб!

« Последна редакция: Юли 30, 2014, 07:12:08 am от Maistora52 »

NARCIS

  • Гост
Благодаря, но не разбрах за примера който ти дадох. Не схващаш или просто хобито ти е да лепиш платки чакащи марсианец да им пусне захранване. И да ти каже, ей брато откачи акумулатора.
??????
« Последна редакция: Юли 30, 2014, 07:07:40 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Колега Нарцис, отправям ви Първо Предупреждение за неприличен и неуважителен тон на постовете ви. Ако продължавате в същия тон, имате само още един шанс. Трето Предупреждение - НЯМА! Има "бан"!

NARCIS

  • Гост
Резонатор при който ефира и заредените частици си взаимодействат, при всяко светване на тръбата.

При запалена тръба във укв обхвата се чува във целия диапазон (88-108мхз. честота около 1кхз.).
Да обясним накратко.
Това което се връща от резонатора е пъти повече от това което е вкарано във него като мощност.На 10квата. изключва шалтера във таблото.
Кеше описва точно процеса !
При ефекта който се получава има и присъствие на тъй нареченият радио шум (изразен с вибрация).
При стандартна работа на машината шум няма !

Ако имаме индуктор, във него бобина с лампа имаме индукция и лампата свети, но няма СЕ. Без взаимодействие със средата няма СЕ.
Тоест това което ти шуми във магнитопровода е дошло само , усилило се е само , и чака своя резонанс !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Гидронасос"

"Хидро Удар"

и др.

Примера  който дадох със водата е абсолютно същия.

Поздрави

« Последна редакция: Юли 30, 2014, 10:10:04 am от NARCIS »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
А сега най важният въпрос за хора като мен. Тези дето са си платили мача и освен това стоят и на скамейката (просто шега). Как го постигаме този усилителен резонанс и на каква честота? Според какво варира честотата?
Поздрави
« Последна редакция: Юли 30, 2014, 01:42:34 pm от Maistora52 »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 333
Здравей NARCIS,
това, което пишеш е интересно, но възникват следните неясноти:
За какво говоря, нормален лазер 3200  wat. разполага с тръба, в нея микс от трите газа и радио лампа, която вдига 10kv. 10mhz.
....
Обаче представи си, че емисията на радио лампата започва да пада.
А това става бавно и постепенно.
Разликата между евтините и скъпите лазери е в живота на излъчващата тръба. С течение на нейната работа тя се изтощава и този ресурс се дава в каталога за съответната лампа. Това ли визираш като споменаваш "радио лампа" или някой друг компонент от захранването?

"...А частиците за които стана въпрос пронижат тръбата на лазера, сблъсквайки се с йонизирания газ в нея, с други думи изкуствена йоносфера.
Получава се баланс при който отразената мощност надвишава до 10пъти дадената от теб.
Наблюдавал съм ефекта многократно."

В случая ефекта "лавинно избиване на фотони" ли имаш в предвид?

"А резонанс, какъв резонанс търсим ?
Индуктивност, капацитет, разбира се, тоест антената затова е 1/4 защото търсим стоящата вълна от регенерацията подхранена отвън с шум, който е усилен многократно, чува се както казахме на всяка установка и върши работа. Но при нас не е на точното място във точното време, просто не вкарваме добавката в контура за да започне да генерира ток."

Казваш "...подхранена отвън с шум, който е усилен многократно..." откъде точно идва енергията за това усилване? Нас не ни интересуват онези 10 микроволта, които ще приемеш с антената, а 10 киловолта подадени за усилване!

Тази честота 1 kHz не е ли честотата на повторение на импулсите? При някои модели лазери не се ли подават високоволтови импулси, подобно на ксеноновите лампи и фотосветкавици? УКВ приемниците са по-нечуствителни към високоволтовите импулси, като атмосферни светкавици, но все пак се приемат.
Успех!
« Последна редакция: Юли 30, 2014, 01:44:55 pm от Maistora52 »