Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3248024 пъти)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
На лъжата краченцата са къси - докажи си твърдението недвусмислено и тогава можеш да кажеш каквото и да е - сега си само менте и глупак нищо повече.

Що си изтри съобщението бре?!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Мдаааааа-поредният добре аргументиран отговор!Ама той Бат_Ванко е прав,че само се въртиш и джавкаш като някое паленце!Аз имам опитната постановка,провел и съм съответните експерименти и всичко се получава както съм го описал,затова съм си позволил да го напиша...Що се отнася до твоя въпрос ще ти го обясня съвсем просто-имаш два напълно еднакви правотокови колекторни двигателя с възбуждане от постоянни магнити,само че единият е с неодимови магнити,а другият с феритни.Пропускаш през роторите им напълно еднакъв пусков ток кой от двата двигателя ще има по висок пусков момент?
Като се има в предвид, че типичните стойности на намагнитване на неодимовите магнити са доста по високи от тези на феритните. А щом са напълно еднакви логично е да имат и еднакво количество магнити вътре в двигателите. Тока на единия двигател ще пресича поле със по голям интензитет и момента му ще бъде по голям. Този със неодимовите магнити. Продължаваме нататък стана ми интересно.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Радико човека не прави разика ко е момент сила (въртящ момент) и мощност (енергия) доказа го в една друга тема ..... ако искаш занивмавай се ......

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Смешни сте ...
Взимате 1 километър сравнтелно прав тънък проводник (0.1 кв.мм примерно). Пускате през него променлив ток (аре да е 50 херца че има такъв в контакта). Мерите тока през проводника (ако проводника не се стопи де ...). После навивате тоя 1 километър проводник във вид на бобина (и в навиването на бобини кат гледам имате огромен опит, едва ли ще ви се опре). Пак пускате тока от контакта през него. Пак мерите тока.

А сега ми кажете как така във втория случай тока е много по-малък отколкото в първия? И кое е това дет е попречило на тока да върви в случая в който провдника е навит на кравай?

После можете да си експериментирате с поставяне на сърцевина в дупката на кравая и ваденето й, докато гледате амперметъра. Сърцевина веднъж от мед, втори път от желязо, после можете да минете по цялата Менделеева таблица. Можете да пъхате и феритни и неодимови магнити вътре. И с учудване ще установите, че макар че проводника е един и същ, тока в него се променя. И се променя различно в зависимост от това какъв материал е поставен в дупката на кравая.

Толкоз по въпроса за противо-ЕДС.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Аа juliang, ти поставяш мноо лесна задача, тока от контакта ту тръгва напред, ту СЕ връща те затова стават чудесата. Ами ако маалко усложним задачата и пуснем прав ток през намотката, тока да стои прав и така да ходи, да не прай завои, тогава кво СЕ случва?

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Не му отговаряйте. Това е риторичен въпрос от изкуствен интелект.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
ndm  стига ве  :) :) :)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
74, продължаваш да СЕ тормозиш с нещата, които трака ndm, а не бива така. Неговият изкуствен интелект е с класи отгоре на някои роботизирани тук, които изглежда зациклят често и СЕ нуждаят от свеж рестарт.
Ти си по-нов модел (версия) от 73, така че СЕ подразбира да схващаш добре ситуацията.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Аа juliang, ти поставяш мноо лесна задача, тока от контакта ту тръгва напред, ту СЕ връща те затова стават чудесата. Ами ако маалко усложним задачата и пуснем прав ток през намотката, тока да стои прав и така да ходи, да не прай завои, тогава кво СЕ случва?
Ами да пуснем прав ток през един безколекторен двигател и да видим какво се случва :) Колко му е въртящия момент, колко му е пусковия момент и т.н.... И дали изобщо ще се завърти.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
И Юлиан се появи да ни обясни нещата свише...Отговарям само на Радико,защото доколкото разбирам само той долу горе схваща за какво става на въпрос.Радико да опростим нещата съвсем,предложих го на Монти но той е прекалено зает да величае сам себе си,другите са му под нивото...Опитната постановка на Оерстед предполагам,че ти е позната.Ако имаме две абсолютно еднакви постановки с единствената разлика,че магнитната стрелка на едната е феритна,а на другата неодимова както сам се съгласи при един и същ ток през проводника неодимовата ще получи по голямо ъглово ускорение.Проблемът е,че ако оставиш тока да тече и след като стрелката се е задвижила,тя от една страна ще индуцира в проводника противоЕДН,а от друга магнитното поле създавано от тока преминаващ през проводника ще се стреми да спре магнитната стрелка,когато тя застане перпендикулярно на него.Нито един от тези два ефекта не ни устройва защото ни яде енергията.Печелившият вариант е в момента,в който стрелката добие пусково ускорение да прекъснем веригата на захранването на проводника-така няма противоЕДС в проводника,няма и магнитно поле спиращо стрелката и можем да отведем кинетичната й енергия където пожелаем...

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Точно така!Магнитното поле е загуба.Капанадзето няма магнитно поле по бобината!!Детекторен приемник!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Радико човека не прави разика ко е момент сила (въртящ момент) и мощност (енергия) доказа го в една друга тема ..... ако искаш занивмавай се ......
Да има го и този момент, и аз съм спорил доста със Динев. Какво от това.
Въпросът е, че в твърденията му има нещо гениално, но той просто не е в състояние да го обясни. След поне две години спорове, чак сега схванах за какво иде реч. Предполагам, че и той не е съвсем наясно за какво иде реч. Винаги съм казвал че въобще не е нужно да си умен за да си гениален. Двете неща нямат много общо.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Радико в никой случай не искам да оспорвам компетентноста си - доказал си че Си - но допусни че може да си в грешка и да си се поддал на тия брътвежи без основания. - за това най важното е доказването на всяка хипотеза.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Значи основния проблем на Динев е, че се е вторачил в двигателя, двигателя със поледователно възбуждане а не се съсредоточава върху принципа.
Принципа може да бъде приложен върху други устройства със реален успех.