Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3251432 пъти)

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Абе Монтанар я ми отговори на един въпрос щото забелязвам,че много ги чуваш петлите...Как е възможно два  двигателя с еднакви параметри на които се подава един и същ пусков ток да имат различен пусков момент?Единствената разлика е типа на възбуждането единият е с паралелно,а другият с последователно възбуждане на полюсите.Познай кой и защо от тях е с по високия пусков момент?

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Мачкай Динев,мачкай троловете! 8)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Динев - като за начало уточни типа мотор? така както казваш ми изглежда на трифазник че говорим ма знамли ..... тукувиж си измислил некой нов бисер.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Ми говорим за колекторен правотоков електродвигател с електромагнитно възбуждане на полюсите...

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
И там какви полюси има за свързване? поне аз не съм виждал.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Добре де неа те мъчим - последователното възбуждане е по-яко ако не е ограничено от резистор.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Tочно така е.Сега ако можеш и да обясниш защо е така при положение,че енергията влязла в двата двигателя е една и съща,а силата която могат да приложат в момента на пуска е много в полза на двигателя с последователно възбуждане.Простата причина за това е,че не енергията на електрическият ток минаващ през намотките на двигателя е причина за неговото движение,а магнитните полета породени от него и подчиняващи се на закона на Ампер са тази причина.Откъде се взема енергията на това взаймодействие доколкото съм чел никой не знае,това е все едно да умуваме откъде се взема енергията на постоянният магнит...Доброто в случая е,че можем да манипулираме тези системи за разлика от постоянните магнити!Обясних ти го вече,ама ти вместо да се опиташ да разбереш го обяви за голям бисер.Ами просто е-кога в двигателя няма противоЕДС?При пуска!Там просто нямаш загуби...Търсиш машина през която можеш да прекараш огромен импулсен ток за илядни части от секундата и в момента,в който изведеш товара от равновесие принуждаваш самия товар да отвори веригата за захранване на двигателя-няма верига,няма противоЕДС,нямаш загуби,но пък имаш бонус,кинетичната енергия на приведеният в движение товар!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Само де енергията де черпи от контакта не е една и сътща  ;D
Хвани си седни на задника и спри да се излагаш ......
Далече си още от положението да търсиш под вола теле.
« Последна редакция: Август 26, 2019, 09:54:12 am от montanar »

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
И кое е различното на енергията?Монти,трябва много да те е яд,че с всичката си невероятна теоретична подготовка не можеш да измислиш никакъв смислен аргумент?!?Или както ти се изразяваш по селташки опитваш се да нариташ някого ама ритниците ти отиват във въздуха-а това отстрани е доста смешна гледка!Що се отнася до излагането,аз не знам по голяма излагация от човек който твърди,че противоЕДН не съществува,бърка го със самоиндукция,но въпреки това води спор за явленията в правотоковите колекторни двигатели...

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Динев почваш твърде много да ме дразниш с глупавостта си - вземи помисли през коя верига на свързване тока как се ограничава и в кой случай колко ток би минал. Завалията толко ти се иска да се изкараш прав че хептем се омазваш - почваш да ми приличаш на една друга персона с която на скоро имах подобен спор.
Прекалената амбиция може да ти е полезна ако я насочиш правилно.

жокерче - Конкретната схема де коментираме се състои от пасивни елементи - това значи че не важат законите за активните елементи - и тока как се ограничава оставям на теб да се сетиш.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Колеги Димов и Динев.
Да отбележа, че в последните ви изказвания има голяма доза истина. За съжаление обаче пропускате някои много дребни детайли които преобръщат каруцата в реката.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Колеги Радико и Монтанар,вие мъже ли сте или...Щото имам чувство.че водя спор с някакви жени,които непрекъснато увъртат,подменят темите на спора,изсмукват си някакви неща от пръстите само и само да се докажат пред публиката по някакъв начин..Вижте мъжкият изказ на Иван Димов-кратко,ясно и аргументирано,след това си прочетете вашите постове!Жалка история или пък ви друса як комплекс за малоценост?!?Като виждате къде са грешките посочете ги ясно и аргументирано,щом сте прави ще се съглася и спора приключва просто...

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Ммммм да - аргументирате се чудно :) И въпросчета обичате да поставяте ма като дойде да отговаряте нещо ......
Кои са аргоментираните то се вижда - дай да си измислиме аргументи и да им вярваме - такива са ви аргументите .....
Ама нема лошо - полета на фантазията е хубаво нещо - само де си остава само в полето на фантазията.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Мдаааааа-поредният добре аргументиран отговор!Ама той Бат_Ванко е прав,че само се въртиш и джавкаш като някое паленце!Аз имам опитната постановка,провел и съм съответните експерименти и всичко се получава както съм го описал,затова съм си позволил да го напиша...Що се отнася до твоя въпрос ще ти го обясня съвсем просто-имаш два напълно еднакви правотокови колекторни двигателя с възбуждане от постоянни магнити,само че единият е с неодимови магнити,а другият с феритни.Пропускаш през роторите им напълно еднакъв пусков ток кой от двата двигателя ще има по висок пусков момент?

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
kd_dinev това е поредния пример от твоя страна за изсукване от въпроса :) сега пък магнити намеси - след малко ко ш измислиш .... джавкащите сте вие ....
Аааа и нищо съглам като опит не си провел според мен ..... щото ако това което твърдиш е истина щеше да е свръхеденица и щеше да попилее цялата наука.
Както винаги има нещо в фантазиите ти ама не и в реалността.
На никакви въпроси не бих ти отговарял повече щото ми писна да съм даскал на неблагодарник.
А си твърди каквито глупости искаш - докато не го докажеш недвусмислено си е само гол брътвеж и нищо повече.