Справочници, схемотехника, теория > Обща схемотехника

УКВ Стерео Концертен Радиоприемник (88-108MHz) FM

<< < (3/3)

dmitarp:

--- Цитат на: alvion в Юни 16, 2022, 09:33:39 am ---Добро Утро Атос, влизайте по-често в мазето и чата, поне всеки ден, той ЕДМ навремето и за електромобила така ме попари и отказа преди. Лошо няма, всяко зло, за добро. Така си спестих много пари, да не си ги пилея по проекта. Е откъде той да знае тогава януари 2020 за вируса, войната и кризата, които додоха едно през друго, че сега след няма и две години бензина ще скочи над трите лъва за литър, а тока за бита си е направо евтин. И сега да се изразя, като него: сега си чеша пъпа и си пия колата, а автомобила КадетаЕ на трупчета полунедвижима собственост стана, а Копейкин се закани 3лв./л. още нищо не сте видели каза.

https://mazeto.net/index.php/topic,11107.0.html
Там и публикациите по темата ми ги изтриха и тя са осакати, ма карай да върви, нали на никой не му пука, важното е чеши си пъпа.

--- Край на цитат ---

Прав се оказа ЕДМ, че все друг ти е виновен, ако имаше възможност за електромобил досега да го имаше.

alvion:

--- Цитат на: dmitarp в Юни 16, 2022, 12:24:00 pm ---Прав се оказа ЕДМ, че все друг ти е виновен, ако имаше възможност за електромобил досега да го имаше.

--- Край на цитат ---

Аз не искам готов, да си купя, а да си правя сам. Вие чували ли сте нарцис да си признае вината. Мче то нарцисите никога не са виновни те все другите им криви.

Както и да е явно радио схема от вас няма да дочакам ми поне ми олекна като се изповядах.

alvion:
Вие явно не слушате радио по цял ден докато работите, исках стерео звук, разширен стерео широка база, и увеличен динамичен обхват 120дб от моето моно радио и затова ми трябва схемата нататък е лесно спецификация части закупуване поръчка на платка в завод и красива кутия, остава всичко да се сглоби и готово. Въпроса е откъде да си намеря схемата която я описах в началото, или кой прави схеми?

Сранна работа уж тук сме се събрали всички да правим схемата на Капанадзе, а какво се оказва едно концертно радио няма кой схема за него да направи, а как тогава сте сехванали за схемата на Капанадзе, след като никой не може един радиоприемник да направи сам без да си го купи наготово.

lz1ico:
С TDA7000                НЕ               СТАВА
Няма стерео декодер вграден.
Виж може да опиташ с TDA7040T там има PLL + Стеро декодер
Само с 1 чип няма да получиш чудеса.
Като гледам ти трябва и TDA7021T
Дори и да постигнеш някакъв звук няма да е нещо особенно.
Виж файла отдолу
Правил съм подобни стерео трансмитери, преди да излязат купешките. Повярвай никак не е лесно.
Това не е цифрова техника, пойш и си готов след като мине през програматора.
Трябва ти доста техника за настройка: осцилоскоп спектър анализатор , най малкото пластмасови отверки.....
Елементната база също е от значение. Примерно мен ме спъна един кварц дето в магазина го продаваха за 20лв. - тогава ми прилоша.

Ето 1 решение с кит относително сносно, стерео без усилвател и бобини :) (радио без бобина е като попски ръкав приема широк спектър, аз не ги уважавам)
https://www.youtube.com/watch?v=E_Bjc0SPNoQ

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия